نیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور 5 برابر نیاز و حد مجاز است

به گزارش ایرنا، هوشنگ خندان دل روز چهارشنبه در نشست مشترک با شهرداران سیستان و بلوچستان و اعضای شورای شهر زاهدان اظهار داشت: اعتبارات تخیصص یافته امسال به شهرداری های کشور 600 هزار میلیارد ریال


	 نیروی انسانی فعلی شهرداری های کشور 5 برابر نیاز و حد مجاز است


به گزارش ایرنا، هوشنگ خندان دل روز چهارشنبه در نشست مشترک با شهرداران سیستان و بلوچستان و اعضای شورای شهر زاهدان اظهار داشت: اعتبارات تخیصص یافته امسال به شهرداری های کشور 600 هزار میلیارد ریال (60 هزار میلیارد تومان) بوده است.
وی تصریح کرد: شهرداری زاهدان سال گذشته هزار و 200 میلیارد ریال ( 120 میلیارد تومان) هزینه داشته و بر این اساس سرانه هر شهروند 2 میلیون ریال ( 200 هزار تومان) بوده است.
وی افزود: متاسفانه هم اینک توزیع منابع مالی که براساس جمعیت در شهرهای بزرگ تخصیص می یابد نامتوازن و غیرعادلانه است.
وی بیان کرد: سرانه یک شهروند در تهران 20 میلیون ریال( 2 میلیون تومان) و در شهرهای کوچک 2 میلیون ریال ( 200 هزار تومان) است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: تا پایان امسال، لایحه مدیریت شهری و دهیاری ها به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.
خندان دل اظهار داشت: بر اساس این لایحه از درآمدهای ارزش افزوده شهرهای بزرگ کسر و به شهرهای کوچکتر و کم برخوردار اضافه می شود.
وی تصریح کرد: رویکرد قالب در تدوین لایحه مدیریت شهری توسعه و بسط دادن وظایف شهرداران است.
وی ادامه داد: این لایحه سال 93 به هیات دولت ارائه شده و به زودی به مجلس شورای اسلامی ارسال تا برای اجرایی شدن به تصویب برسد.
وی افزود: بر اساس این لایحه بسیاری از کارهایی که بر عهده شهرداری ها نیست در حوزه کاری آنها قرار می گیرد.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور یکی از وظایف مهم شوراهای اسلامی شهر را نظارت بر نحوه هزینه کرد منابع مالی شهرداری ها عنوان کرد.
خندان دل با اشاره به قانون ارزش افزوده اظهار داشت: این قانون به گونه ای تدوین شده که حدود 50 درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرهای کوچکتر تخصیص داده می شود.
وی تصریح کرد: براساس این قانون سهم بسیار اندکی در اختیار شهرهای بزرگتر که از امکانات خوبی برخوردارند قرار می گیرد.
وی بیان کرد: این قانون سال آینده به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود و امید است به تصویب برسد تا شاهد تحول اساسی در شهرهای کم برخوردار باشیم.
وی افزود: شهرداران این شهرها باید با نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی رایزنی کنند تا موجبات تصویب این قانون فراهم شود.
سرپرست شهرداری زاهدان نیز گفت: بزرگترین مشکل ما در زاهدان حاشیه شهر است که برای شهرداری ها مشکل زیادی را به وجود آورده زیرا این افراد هیچ گونه عوارضی را پرداخت نمی کنند.
احمد رضا ریگی اظهار داشت: حاشیه زاهدان ابتدا جز خدمات شهری به حساب نمی آمد و افرادی که در این مناطق زندگی می کنند در واقع بدون مجوز و خرید عرصه و اعیان از شهرداری به ساخت و ساز مشغول هستند.
وی تصریح کرد: زاهدان بیشترین معابر خاکی در کشور را دارد که انتظار می رود قیر یارانه ای به شهرداری های این شهر تعلق گیرد.
وی افزود: طرح جامع ترافیکی شهر زاهدان آماده شده که متاسفانه با کمبود منابع مالی روبه رو است و انتظار می رود به این بخش نیز توجه ویژه ای از سوی وزارت کشور شود.
همچنین در این جلسه شهرداران شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان به بیان مشکلات حوزه ی شهری خود پرداختند.
3213** 6081خبرنگار: اکبر نوری ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan


انتهای پیام /*


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

استقرار دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی در تمام بیمارستان‌های همدان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با تأکید بر ایجاد ظرفیت‌های جدید در استان همدان برای مدیریت پسماند در حوزه های خانگی، کشاورزی و بیمارستانی از استقرار دستگاه بی خطرساز پسماندهای عفونی د

روایتی از سرگذشت چند زن زندانی در قرچک

راننده گفت آدم از تصورش هم می‌ترسد. گفت این همه‌سال پشت این دیوارها و تودرتوی اتاق‌ها و سالن‌ها را آدم چطور تاب بیاورد؟ تازه شما بگیر که آدم، زن هم باشد. زن را چه به زندان؟ چه به کلانتری و آژان‌کش

دختر ۱۴ ساله در دام تبهکاران تلگرامی

دختر نوجوان که در سودای رسیدن به زندگی رؤیایی، از سوی دوست تلگرامی‌اش فریب خورده بود، نمی‌دانست با پای خود به خانه مردان شیطان‌صفت می‌رود. به گزارش ایسنا به نقل از «ایران»، هفته گذشته زن جوانی

اعلام معابر دارای آبگرفتگی از سوی پلیس راهور به شهرداری

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از شناسایی معابر دارای آبگرفتگی و اعلام آن به شهرداری تهران خبر داد. سرهنگ مراد مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بارش‌ه

فیلم/واکنش گربه به بارش دانه‌های برف

فیلم/واکنش گربه به بارش دانه‌های برف شناسه خبر: 1255727 سرویس: اجتماعی ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۴ یک گربه نژاد جینجر بادیدین اولین دانه‌های برف عمرش واکنش جالبی به آن نشان می‌دهد. به گزارش خبرنگ

زلزله ۴.۲ ریشتری استان گلستان را لرزاند + مشخصات

زلزله ۴.۲ ریشتری استان گلستان را لرزاند + مشخصات شناسه خبر: 1255957 سرویس: اجتماعی ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۹ زلزله ۴.۲ ریشتری علی آبادکتول در استان گلستان را لرزاند. به گزارش خبرگزاری تسنیم ،

تحقق کمک شهرداری به بهزیستی تنها با پیش‌بینی در بودجه 96

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران درخصوص مأموریت فرماندار تهران در تامین بخشی از شکاف هزینه‌ای بهزیستی تهران از طریق رایزنی با شورا و شهرداری تهران گفت: این موضوع در

دولت اجازه ایجاد بحران در حوزه سلامت را نمی‌دهد

وزیر بهداشت در گفت‌وگو با تسنیم: دولت اجازه ایجاد بحران در حوزه سلامت را نمی‌دهد شناسه خبر: 1255872 سرویس: اجتماعی ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۲ وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طی هفته‌های آینده مشکل

رضایتمندی ۸۲ درصدی زائرین اربعین حسینی از نیروی انتظامی   - خبرگزاری مهر

معاونت اجتماعی ناجاباانجام نظرسنجی بر روی یک نمونه ۲۴۰۰ نفری از زواردرحال خروج ودر حال ورود درسه پایانه مرزی کشور اعلام کرد :۸۲ درصد از زوا از خدمات ناجا در طول اربعین اعلام رضایت کرده اند.

پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس در درح سربیشه به خاک سپرده شد

در مراسمی که به همین منظور امروز در مرکز بخش درح برگزار شد، تعدادی از مسئولان خراسان جنوبی و شهرستان حضور داشتند. پیکر سه شهید گمنام روز دوشنبه در بیرجند تشییع شد که یکی از شهدا در حسینیه جمارا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.