این سایت به فروش می رسد 09139135264


خبر خوش برای فعالان صنایع دستی خراسان ‌جنوبی؛ 3 هزار صنعتگر بیمه می‌شوند

خبر خوش برای فعالان صنایع دستی خراسان ‌جنوبی؛ 3 هزار صنعتگر بیمه می‌شوند


1399/06/23

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از اعتبارات ویژه برای بیمه هنرمندان صنایع دستی خبر داد و گفت: ۳ هزار صنعتگر صنایع دستی استان بیمه می‌شوند.

 

مشیرالحق عبادی در جلسه تبیین فرآیند اجرای خوشه‌های صنایع دستی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: با مساعدت استاندار مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان به حساب صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان واریز شده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد: این مبلغ برای بیمه کردن ۳ هزار صنعتگر صنایع دستی استان تخصیص یافته است.

 

وی با اشاره به تفاهم نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه ۳ هزار شغل در زمینه خوشه های صنایع دستی در استان ایجاد می‌شود.

 

عابدی بر پیگیری، تأمین وجذب تسهیلات تخصیص یافته به این طرح تأکید کرد و گفت:  پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، علاوه بر درآمدزایی، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

 

به گفته وی؛ هماهنگی بین دستگاه‌ها، تحقق طرح خوشه‌های صنایع‌ دستی را در کمترین زمان ممکن، مقدور می‌سازد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به جلسات هفتگی مکرر با حضور دستگاه‌های متولی در زمینه بررسی شرایط تحقق طرح خوشه‌های صنایع دستی و ایجاد ۳ هزار شغل مرتبط، تصریح کرد: صنعتگران در این طرح از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار می‌شوند.

 

عابدی با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ ساله است گفت: پرداخت کمک بلاعوض ۳ تا ۵ میلیون تومانی بسته به رسته هنری نیز از دیگر برنامه‌های حمایتی از صنعتگران مدنظر است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top