این سایت به فروش می رسد 09139135264


بچه‌های بهزیستی می‌توانند تا ۲۳ سالگی از بیمه سلامت استفاده کنند/کودکان بی‌هویت هم بیمه سلامت می‌شوند

بچه‌های بهزیستی می‌توانند تا ۲۳ سالگی از بیمه سلامت استفاده کنند/کودکان بی‌هویت هم بیمه سلامت می‌شوند


1399/06/23

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تحت پوشش قرار گرفتن ۱۰ هزار فرزند مقیم بهزیستی به بیمه سلامت تا سن ۲۳ سالگی خبر داد.


عده‌ای از بچه‌هایی که در بهزیستی نگه داری می‌شوند یا فرزندانی که در خانواده‌های سببی زندگی می‌کنند از نداشتن بیمه شکایت دارند و خواهان داشتن بیمه سلامت هستند.

 

حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: تمام ۱۰ هزار فرزندی که در مراکز سازمان بهزیستی اقامت دارند و همچنین فرزندانی که در خانواده‌های سببی و نسبی نگهداری می‌شوند، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی پایه یعنی بیمه سلامت قرار گرفتند و حتی تا سن ۲۳ سالگی می‌توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند.

 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود: ما برای تحت پوشش بیمه قرار دادن کودکان بدون شناسنامه و بی هویت مشکل داشتیم، چون آن‌ها اوراق هویتی نداشتند و نمی‌توانستند از خدمات بیمه استفاده کنند، اما طی تفاهم نامه‌ای که بین سازمان بهزیستی و بیمه سلامت ایرانیان منعقد شده است، این فرزندان می‌توانند با ارائه معرفی نامه از سوی سازمان بهزیستی، هنگام بستری شدن در بیمارستان از خدمات بیمه استفاده کنند البته این وضعیت تازمانی حاکم است که آن‌ها شناسنامه دریافت کرده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

 

وی گفت: این فرزندان تا سن ۲۳ سالگی یعنی ۵ سال پس از اینکه از سرپرستی مستقیم بهزیستی خارج می‌شوند، می‌توانند از خدمات این بیمه استفاده کنند و بعضا مواردی هم وجود دارد که برخی از فرزندان سازمان که دانشجو هستند از سن ۲۳ سالگی عبور کرده‌اند، اما همچنان از بیمه خدمات درمانی برخوردار هستند.

 

مسعودی فرید عنوان کرد: فرزندانی که تحت پوشش بهزیستی هستند، اما هنوز بیمه نشدند، می‌توانند با مراجعه به بهزیستی شهرستان خود برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه خدمات درمانی اقدام کنند و اگر در سطح شهرستان و استان مشکل آن‌ها رفع نشود ما در ستاد بهزیستی کشور این آمادگی را داریم که موضوع را پیگیری و حل و فصل کنیم.

 

وی در پایان افزود: در هر صورت روال جاری ما این است که تمامی فرزندان بهزیستی تحت پوشش بیمه قرار گیرند و از خدمات آن استفاده کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top