این سایت به فروش می رسد 09139135264


بیمه مسئولیت شغلی دستیاران علوم پزشکی تهران/افزایش ۵۰ درصدی حقوق

بیمه مسئولیت شغلی دستیاران علوم پزشکی تهران/افزایش ۵۰ درصدی حقوق


1399/07/01

طبق مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سال تحصیلی جدید تمامی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و فلوشیپ‌های گروه پزشکی تحت پوشش بیمه مسوولیت شغلی قرار می‌گیرند.

 

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، امیرعلی سهراب‌پور (معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران) گفت: دستیاران مهمترین رکن درمان دانشگاه هستند و با وجود تلاش شبانه‌روزی در بیمارستان‌ها، از کمترین دریافتی برخوردارند.

 

وی افزود: خوشبختانه امسال خبر افزایش ۵۰ درصدی حق الزحمه دستیاران از وزارت بهداشت شنیده شد که هرچند ناچیز است، نشانگر توجه وزارت بهداشت به این موضوع بعد از سالهای طولانی است.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: با کمال خجالت عرض می‌کنم که دریافتی یک دستیار تخصصی بهترین دانشگاه کشور، از حداقل حقوق مصوب کارگران مصوب وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پایین‌تر است. این اصلاً در شأن بهترین استعدادهای پزشکی کشور نیست.

 

وی افزود: این عزیزان در مملکت مانده و ادامه تحصیل داده‌اند و به زودی نیروی تخصصی و فوق تخصصی کشور یعنی اعضای هیات علمی، مدیران و سیاستگذاران آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان کشور را تشکیل خواهند داد.

 

سهراب‌پور یادآور شد: امید است که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، توجه بیشتری به مشکلات بسیار این افراد داشته باشند. قطعا هرچه در حل مشکلات دستیاران بکوشیم و در صورت نیاز سرمایه‌گذاری کنیم، خیلی زود برداشت خواهیم کرد و فواید آن به نفع سلامت کل جامعه خواهد بود.

 

وی گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم و از تمامی دستیاران دانشگاه که در کارزار بی‌امان مبارزه با کروناویروس به طور شبانه روزی حماسه می‌آفرینند و صدها نفر از آنان به این ویروس موذی مبتلا شده و تعدادی از آنان به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا کرده اند، صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی می‌کنم.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top