این سایت به فروش می رسد 09139135264


اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک در 100 درصد داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های شهر کرمان


مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: 80 درصد مطب‌ها و 100 درصد داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های شهر کرمان در حال اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک هستند.

 

محمد جعفری صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته گرامیداشت بیمه سلامت اظهار کرد: در سوم آبان ماه 73 قانون بیمه همگانی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و بیمه خدمات درمانی تشکیل شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر در استان کرمان زیر پوشش بیمه سلامت هستند، بیان داشت: ارائه خدمات بیمه رایگان درمان بر اساس ارزیابی وسع مالی افراد است و ثروتمندان مشارکت بیشتری در پرداخت حق بیمه می‌کنند.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اضافه کرد: در زمینه بررسی وضعیت مالی خانواده نقشی نداریم بلکه بانک اطلاعاتی ایرانیان در وزارت رفاه شکل گرفته و دهک‌بندی جامعه به انجام رسیده است.

 

جعفری با طرح این پرسش که سازمان بیمه سلامت چقدر در برداشتن بار درمان از دوش خانواده‌ها موثر است، ابراز داشت: پرداخت از جیب برای درمان یک شاخص جهانی‌ست که این شاخص در ایران برابر با 55 درصد قبل از اجرای طرح تحول بود که در سال 95 به کمتر از 37 درصد کاهش یافته است و باید به کمتر از 25 درصد برسد.

 

وی تصریح کرد: اگر بیمار به بخش خصوصی مراجعه کند پرداخت از جیب بیمار افزایش می‌یابد و محرومان؛ خط قرمز در بیمه سلامت هستند و محرومان و افراد نیازمند همچنان باید از یارانه و خدمات حمایتی سازمان بیمه سلامت بهره‌مند باشند.

 

جعفری با اشاره به اینکه تعادل بین منابع و مصرف یکی از چالش‌ها در سطح جهان است از ایجاد تعادل در این بخش توسط بیمه سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: کیفیت درمان با نسخه‌نویسی الکترونیک ارتقا پیدا کرده و هزینه‌های بیمه هم کاهش پیدا کرده است.

 

وی تصریح کرد: خدمات بسیاری برای پیشگیری از کرونا توسط اداره کل بیمه سلامت استان کرمان ارائه شده است و کار مشترک بیمه سلامت با سایر دستگاه‌ها در زمینه پیشگیری و آگاهی‌بخشی در دست اجراست.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از پیاده‌سازی نسخه‌نویسی الکترونیکی خبر داد و از بیمه سلامت به عنوان یکی از سازمان‌های پیشرو در حوزه خدمات الکترونیک نام برد.

 

جعفری با اشاره به اینکه 40 مطب در شهر کرمان هنوز نسخه‌نویسی الکترونیک را اجرا نکرده‌اند، ادامه داد: 80 درصد مطب‌ها و 100 درصد داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌های شهر کرمان در حال اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک هستند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top