این سایت به فروش می رسد 09139135264


چرا با وجود غیرحضوری بودن مدارس، دانش آموزان باید بیمه حوادث بپردازند؟

 

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص انتقاداتی که پیرامون بیمه حوادث دانش آموزان در دوران آموزش مجازی مطرح می‌شود، توضیحاتی ارائه داد.

 

 

مهرداد ویس کرمی، نماینده مردم خرم‌آباد،  گفت: بیمه حوادث یکی رشته‌ بیمه اشخاص است که خسارت‌های جانی ناشی از حوادث بیمه‌شدگان را پوشش می‌دهد. فرقی نمی‌کند دانش آموزان در چه پایه‌ای و در چه مدرسه‌ای تحصیل می‌کنند این بیمه‌نامه، آن‌ها را در مقابل حوادث و سوانح مشخص، بیمه می‌کند؛ بنابراین مدارس باید دانش آموزان خود در مقابل حوادثی مانند برق گرفتگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع، مسمومیت، تأثیر گاز، گزیدگی، سوانح رانندگی و… تحت پوشش بیمه حوادث دانش آموزان قرار دهند.

 

ویس کرمی بیان کرد: همانطور که در سال‌های قبل دانش آموزان در مدارس به دلایل نقص فنی دچار آتش سوزی شدند و دانش آموزانی در این حادثه تلخ دچار سوختگی شدند، که همگی بیمه بودند و از خدمات بیمه برای ادامه درمان استفاده کردند.

 

بیمه حوادث دانش آموزان چگونه از آن‌ها حمایت می‌کند؟

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع بیمه حوادث دانش آموزان که حفظ جان و سلامتی محصلین است، حق بیمه این رشته بسیار به صرفه است. تعهدات بیمه حوادث دانش آموزان برای بخش حوادث، درمان، اردو‌های دانش آموزی و اردوی راهیان نور متفاوت است. همان طور که گفتیم بیمه‌های حوادث غرامت فوت، نقص عضو، ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه را جبران می‌کنند.

 

تعهد بیمه حوادث دانش آموزان در بخش حوادث و درمان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: این تعهد یک پوشش بیمه‌ای و دارای مسؤلیت مدنی است که خسارت‌های جانی دانش آموزان را جبران می‌کند. این پوشش غرامت حوادثی که در داخل مدرسه و خارج از آن شامل اردو‌های درون و برون شهری، کاروان‌های راهیان نور، کارگاه‌های آموزشی و کارورزی، پژوهش‌سراها، آموزشگاه‌های نانو و اماکن متعلق به آموزش و پرورش اتفاق افتاده باشد جبران می‌کند.

 

وی گفت: بیمه مسؤلیت مدنی متقابل بیمه‌شدگان در بیمه حوادث دانش آموزان، زمانی کاربرد دارد که یک فرد باعث بروز حادثه غیر عمد شود طوری که فرد دیگری از این حادثه آسیب ببیند در این صورت شرکت بیمه غرامت مربوطه را پرداخت می‌کند البته به شرطی که حادثه در محیط آموزشگاه اتفاق بیفتد. برای مثال یک دانش‌آموز هم‌کلاسی خود را در مدرسه و به صورت غیر عمد هل بدهد شرکت بیمه مسئول جبران خسارت فرد آسیب‌دیده است.

 

ویس کرمی عنوان کرد: استفاده‌کنندگان بیمه حوادث دانش آموزان، محصلین مدارس اعم از دولتی و غیر انتفاعی هستند. باید بدانید والدین دانش‌آموزان تحت پوشش این بیمه‌نامه نیستند.

 

این نماینده تاکید کرد: فرقی نمی‌کند دانش آموزان در چه مقطعی و در چه نوع مدرسه‌ای مشغول به تحصیل هستند، بیمه حوادث به صورت شبانه‌روزی آن‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه حوادث دانش آموزان که از طرف شرکت‌های بیمه ارایه می‌شود با مزایای فراوانی که دارد کلیه دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مراکز آموزشی را در مقابل خطرات ناشی از حوادث، بیمه می‌کند. بر اساس قرارداد بیمه حوادث دانش آموزان، تمام دانش‌آموزان در مقاطع مختلف و در طول سال تحصیلی (از اول مهر ماه هر سال تا پایان شهریور ماه سال بعد) به صورت شبانه‌روزی، در داخل یا خارج از مدرسه تحت پوشش بیمه حوادث و درمان مازاد قرار می‌گیرند.

 

ویس کرمی در پایان درباره بیمه دانش آموزان در شرایط آموزش مجازی گفت: به طورطبیعی، زمانی که دانش آموزان در منزل خواهند بود و در محیط آموزشی مدارس حضوری جدی ندارند، حادثه ای از نظر مسئولیت فرد آموزش دهنده برای دانش آموزان وجود ندارد و مسئولیتی را متوجه آموزش و پرورش نمی کند. آموزش و پرورش شرایط خاصی را برای امسال در نظر گرفته و شرکت بیمه‌گر باید شرایط آموزش مجازی را هم مدنظر قراردهد. آموزش مجازی حکم مدرسه را دارد و اگر اتفاقی برای دانش آموز در منزل در ساعت تدریس مجازی رخ دهد، دانش آموزان تحت بیمه خواهند بود و بیمه مکلف است که آن را پرداخت کند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top