حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد


1395/10/22

معاون سیاسی حزب الله لبنان: حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد شناسه خبر: 1294115 سرویس: بین الملل ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳ معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز س

حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد
معاون سیاسی حزب الله لبنان:
حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد

شناسه خبر: 1294115
سرویس: بین الملل
۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز سه شنبه در تهران برگزار شد، رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی
خبرگزاری تسنیم
، سید ابراهیم امین معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز سه شنبه در تهران برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی گفت: به  عنوان نماینده دبیر کل و شورای فرماندهی و رزمندگان و خانواده شهدا در ایران حضور دارم تا در غم مردم ایران شریک باشم. این حادثه برای ما دردناک است و به امام خامنه ای، مسئولین، خانواده و مردم ایران تسلیت می‌گویم.
وی با بیان اینکه زمانیکه نام هاشمی می‌آید بسرعت تاریخی را مرور می‌کنیم که روند منطقه طی چهار دهه گذشته را دگرگون کرده و دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آورده است، اظهار داشت: چه پیش و چه پس از جنگ شرایط سختی بر لبنان و مقاومت حاکم بود و کشوری را به یاد نمی‌آورم که مانند ایران از مقاومت حمایت کرده باشد که نقش هاشمی در این حمایت پررنگ است.
معاون سیاسی حزب الله لبنان با اشاره به رابطه خوب هاشمی با حزب الله گفت: وی همواره همراه مقاومت بود و چه از لحاظ عقیدتی و نبرد در منطقه و نیز از بعد سیاسی، وی نقش زیادی داشت. در تاسیس مقاومت نام هاشمی نمایان است و همینطور حمایت از مقاومت و ما در همه پیروزی‌های مقاومت هاشمی را شریک می‌دانیم.
ابراهیم امین ادامه داد: هاشمی در مسئله فلسطین نیز حضور داشت که از پیش از انقلاب در جریان بوده است. تنها کشور حامی مقاومت و فلسطین ایران بوده است.
وی در خصوص استراتژی حزب الله در منطقه نیز گفت: مایک جنبش مقاومت هستیم که در رمینه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فعالیت داریم؛ همزمان اهدافمان نیز روشن است. زمانی شروع به فعالیت کردیم که لبنان در اشغال رژیم صهیونیستی بود و اشغال لبنان بخشی از سلطه آمریکا بر منطقه بود و آزادی لبنان و اخراج اشغالگر هدف ما بود.
عضو شورای مقاومت خزب الله افزود: همچنین کمک به برادرانمان در فلسطین و ارائه کمک به آنها در راستای آزاد سازی قدس را دنبال می‌کنیم. مقاومت از نظر ملی برای آزادی لبنان و از نظر راهبردی برای آزادی قدس است.
ابراهیم امین هدف سوم مقاومت را همکاری با ملتها برای رسیدن به استقلال و آزادی به دور از سلطه آمریکا خواند و گفت: تا امروز در این وضعیت هستیم.
ابراهیم امین در خصوص سفر رئیس جمهور لبنان به عربستان گفت: انتخاب رئیس جمهور لبنان یک گام مثبت بود و این یک سخن روشن است که حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد. رابطه ما با رئیس جمهور با احترام و صداقت همراه است به همین دلیل در این موضوع هیچ نگرانی نداریم. سفر وی به عربستان یک مسئله عادی و طبیعی است چراکه لبنان جزو اتحادیه کشورهای عربی است و فکر می‌کنم سفرهایی به کشورهای عربی و غیر عربی خواهد داشت.
وی ادامه داد: این یک موفقیت برای مقاومت است. درست است که عربستان با میشل عون موافقت کرده اما در اصل عون گزینه آنها نبود و اگر شرایطی که در منطقه بوجود آمده رخ همچون پیروزی ارتش سوریه در حلب و نیز شکست عربستان در یمن به وقوع نمی‌پیوست، امکان انتخاب عون نبود.
عضو شورای مقاومت حزب الله گفت: شکی نیست که عربستان تلاش هایی برای جذب عون به سمت خود دارد ولی عون شخصیتی نیست که یک طرف بتواند آن را به سمت خود بکشد و استوار و ثابت قدم خواهد ماند. درباره رویکرد عربستان نسبت به لبنان هم نیازمند گذشت زمان هستیم.
ابراهیم امین در پاسخ به تسنیم درباره سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اضمحلال رژیم صهیونیستی ظرف 25 سال آینده نیز گفت: فروپاشی سریعتر از سازندگی است. زمانیکه لحظه فروپاشی برسد به سرعت اتفاق می‌افتد و انشاء الله بزودی شاهد آن خواهیم بود. مقام معظم رهبری با چشم خداوند نگاه می‌کند زیرا در یکی از ملاقات‌های رزمندگان مقاومت با ایشان در جنگ 33 روزه، ایشان فرمودند بزودی پیروز خواهید شد و خواهید دید؛ که این موضوع رخ داد و انشاءالله درباره اضمحلال رژیم صهیونیستی نیز چنین خواهد شد.
وی در خصوص حضور مقاومت در سوریه نیز اظهار داشت: هدف ما از ورود به سوریه شکست گروه‌های تکفیری بود. آنها از حمایت جهانی و عربی برخوردار هستند و حضور ما در راستای خواست دولت سوریه است. ما تا زمان شکست تروریست‌ها در سوریه خواهیم بود و تا زمانیکه از آنها احساس تهدید کنیم هستیم که این در راستای حمایت از مقاومت، لبنان و حتی فلسطین است چراکه تروریست‌ها و حامیانشان روابطی قوی با رژیم صهیونیستی دارند. شکست آنها به سرعت خواهد بود همانطور که در حلب رخ داد که آن زمان دیگر نیازی به حضور ما در سوریه نیست.
ابراهیم امین در خصوص کمکهای نظامی عربستان به لبنان نیز گفت: برخی موضع گیری ها در خصوص تجهیز ارتش لبنان از سوی عربستان را شاهد بوده‌ایم و یک تفاهم با فرانسه هم در این خصوص بوده؛ ولی عقب نشینی عربستان به دلایل سیاسی صورت گرفت. اینکه آیا واقعاً عربستان از ارتش لبنان حمایت می‌کند یا نه در آینده مشخص خواهد شد ولی ما نمی‌توانیم منفی نگر باشیم. ارتش لبنان باید اسلحه داشته باشد تا در برابر تکفیری‌ها مقاومت کند و انشاء الله این موضوع از سوی عربستان یا غیر عربستان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی طرحی برای کمک به دولت لبنان ارائه داده بود اما مشکل از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی است چراکه این رژیم معتقد است تجهیز لبنان به برخی سلاح‌ها بر خلاف سیاست آنهاست که ارتش لبنان را ضعیف می‌خواهند.
عضو شورای حزب الله با بیان اینکه ما قبول نمی‌کنیم کمک‌هایی به لبنان شود که در مقابل آن از موضع ملی خود کوتاه آییم، یادآور شد: ما هیچگاه مانع تجهیز ارتش لبنان نبوده‌ایم و منافعمان اقتضا می‌کند که ارتش قوی باشد و با تکفیری‌ها بجنگند. ارتش لبنان برخی مواقع مهمات نداشته که از خود دفاع کند بخصوص در مراحل اولیه بحران سوریه که همه اتفاق نظر داشتند که نظام سوریه بزودی سرنگون می‌شود و همه سربازان خود را به این کشور آورده بودند؛ ولی وقتی تروریسم همه کشورها را تحت تاثیر قرار داد، احساس نیاز کردند که از ارتش لبنان حمایت کنند. ما با ارتش لبنان در مقابل نیروهای تکفیری در یک جبهه هستیم.
وی در خصوص منابع نفت و گاز کشف شده در آبهای لبنان نیز گفت: دیدگاه دولت لبنان این است که حق خود را تثبیت و نفت را از طریق شرکتهای پیمانکاری استخراج کند. آمریکا در این بین تلاش دارد با انعقاد قرار دادی به سود رژیم صهیونیستی منافع خود را کسب کند. درباره مناطق غیر مناقشه آمیز نیز تصمیمات خوبی گرفته شده تا لبنان به حق خود برسد و از طریق شرکت‌های نفتی نفت خود را استخراج کنیم.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

ژنرال عون: آتشی که درخاورمیانه شعله ور شده و همه دنیا را فراخواهد گرفت، باید خاموش شود

به گزارش ایرنا، ژنرال عون عصر دیروز (دوشنبه) در «بعبدا » کاخ ریاست جمهوری با هیاتی فرانسوی متشکل از نمایندگان پارلمان، سیاستمداران، دیپلمات ها و خبرنگارانی که در خلال سال 1989 تا 1990 برای همبس

فرستاده ویژه امیر کویت : ارتباط ما با لبنان درهیچ مرحله و تحت هر شرایطی قطع نشده است

به گزارش ایرنا، شیخ « محمد عبدالله المبارک الصباح» وزیر مشاور در امور هیات دولت کویت که عصر دیروز (دوشنبه) وارد لبنان شد، در فرودگاه بین المللی بیروت گفت: هدف اصلی سفرم به لبنان تسلیم پیام دعوت

تصمیم آمریکا برای فروش یک میلیارد دلار سلاح به عربستان و کویت

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، این تجهیزات، 10 فروند «بالن» نظارت و کنترل هوایی ریاض پایتخت عربستان را نیز شامل خواهد شد. پنتاگون روز دوشنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که وزارت ا

واکنش استرالیا به خروج آمریکا از تی.پی.پی/ پیشنهاد توافق 12 منهای یک

به گزارش ایرنا، ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه فرمان خروج کشورش از این توافق تجاری را صادر و به یکی از وعده های مبارزات انتخاباتی خود جامه عمل پوشاند. این پیمان اصلی ترین ستون اقتصادی سیا

ده ها سرکرده داعشی از عراق به سوریه گریخته اند

به گزارش ایرنا، العبار روز سه شنبه درگفت وگو با خبرگزاری سومریة نیوز با اشاره به کامل شدن آزادسازی بخش شرقی موصل پیش بینی کرد، عملیات آزادسازی بخش غربی شهر آسان تر و سریع تر صورت گیرد. وی افزود

اخطار دادگاه به طرفین دعوای پرونده پاناما، سرخط روزنامه های پاکستان/5 بهمن

** نوای وقت - اخطار قضات دیوان عالی به طرفین دعوای پرونده پاناما: منتظر حکم دادگاه باشید - رئیس جمهوری پاکستان بر ضرورت اتحاد جامعه جهانی علیه تروریسم تاکید کرد - کمیسیون انتخابات پاکستان اخطار

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

اخبار داخلی ************ * مسکو - ایرنا - سومین نشست مشترک هماهنگی هیات های ایران، روسیه و ترکیه با موضوع مذاکرات سوری که در آستانه پایتخت قزاقستان جریان دارد، عصر دوشنبه برگزار شد. * تهران - ا

چین با تدابیر دهگانه به جنگ آلودگی می‌رود

به گزارش ایرنا، شهر پکن پایتخت چین با جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر، تاکنون تلاش های گسترده ای برای مقابله با آلودگی هوا شاهد بود اما ظاهرا مبارزه با این پدیده در سال ۲۰۱۷ میلادی قرار است با جدی

مذاکرات صلح سوریه در آستانه قزافستان سرخط روزنامه های هند/5 بهمن

**هندوستان تایمز: - مذاکرات صلح مخالفان و دولت سوریه در آستانه قزاقستان - ارتباط دختر نخست وزیر پاکستان با اسناد پاناما - تیراندازی در پایگاه نیروی هوایی امریکا در آریزونا - تمدید یک ساله ما

فیلیپین خواستار پرهیز قدرت های خارجی از دخالت در امور منطقه جنوب شرق آسیا شد

به گزارش ایرنا، فیلیپین در سال جاری ریاست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا را بر عهده دارد و میزبان نشست هایی است که علاوه بر 10 عضو این اتحادیه منطقه ای، کشورهای دیگر از جمله چین و آمریکا تحت عنا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.