حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد


1395/10/22

معاون سیاسی حزب الله لبنان: حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد شناسه خبر: 1294115 سرویس: بین الملل ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳ معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز س

حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد
معاون سیاسی حزب الله لبنان:
حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد

شناسه خبر: 1294115
سرویس: بین الملل
۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز سه شنبه در تهران برگزار شد، رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی
خبرگزاری تسنیم
، سید ابراهیم امین معاون سیاسی حزب الله لبنان در نشست خبری که امروز سه شنبه در تهران برگزار شد به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی در خصوص درگذشت آیت الله هاشمی گفت: به  عنوان نماینده دبیر کل و شورای فرماندهی و رزمندگان و خانواده شهدا در ایران حضور دارم تا در غم مردم ایران شریک باشم. این حادثه برای ما دردناک است و به امام خامنه ای، مسئولین، خانواده و مردم ایران تسلیت می‌گویم.
وی با بیان اینکه زمانیکه نام هاشمی می‌آید بسرعت تاریخی را مرور می‌کنیم که روند منطقه طی چهار دهه گذشته را دگرگون کرده و دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آورده است، اظهار داشت: چه پیش و چه پس از جنگ شرایط سختی بر لبنان و مقاومت حاکم بود و کشوری را به یاد نمی‌آورم که مانند ایران از مقاومت حمایت کرده باشد که نقش هاشمی در این حمایت پررنگ است.
معاون سیاسی حزب الله لبنان با اشاره به رابطه خوب هاشمی با حزب الله گفت: وی همواره همراه مقاومت بود و چه از لحاظ عقیدتی و نبرد در منطقه و نیز از بعد سیاسی، وی نقش زیادی داشت. در تاسیس مقاومت نام هاشمی نمایان است و همینطور حمایت از مقاومت و ما در همه پیروزی‌های مقاومت هاشمی را شریک می‌دانیم.
ابراهیم امین ادامه داد: هاشمی در مسئله فلسطین نیز حضور داشت که از پیش از انقلاب در جریان بوده است. تنها کشور حامی مقاومت و فلسطین ایران بوده است.
وی در خصوص استراتژی حزب الله در منطقه نیز گفت: مایک جنبش مقاومت هستیم که در رمینه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فعالیت داریم؛ همزمان اهدافمان نیز روشن است. زمانی شروع به فعالیت کردیم که لبنان در اشغال رژیم صهیونیستی بود و اشغال لبنان بخشی از سلطه آمریکا بر منطقه بود و آزادی لبنان و اخراج اشغالگر هدف ما بود.
عضو شورای مقاومت خزب الله افزود: همچنین کمک به برادرانمان در فلسطین و ارائه کمک به آنها در راستای آزاد سازی قدس را دنبال می‌کنیم. مقاومت از نظر ملی برای آزادی لبنان و از نظر راهبردی برای آزادی قدس است.
ابراهیم امین هدف سوم مقاومت را همکاری با ملتها برای رسیدن به استقلال و آزادی به دور از سلطه آمریکا خواند و گفت: تا امروز در این وضعیت هستیم.
ابراهیم امین در خصوص سفر رئیس جمهور لبنان به عربستان گفت: انتخاب رئیس جمهور لبنان یک گام مثبت بود و این یک سخن روشن است که حمایت حزب الله از عون باعث شد وی به ریاست جمهوری برسد. رابطه ما با رئیس جمهور با احترام و صداقت همراه است به همین دلیل در این موضوع هیچ نگرانی نداریم. سفر وی به عربستان یک مسئله عادی و طبیعی است چراکه لبنان جزو اتحادیه کشورهای عربی است و فکر می‌کنم سفرهایی به کشورهای عربی و غیر عربی خواهد داشت.
وی ادامه داد: این یک موفقیت برای مقاومت است. درست است که عربستان با میشل عون موافقت کرده اما در اصل عون گزینه آنها نبود و اگر شرایطی که در منطقه بوجود آمده رخ همچون پیروزی ارتش سوریه در حلب و نیز شکست عربستان در یمن به وقوع نمی‌پیوست، امکان انتخاب عون نبود.
عضو شورای مقاومت حزب الله گفت: شکی نیست که عربستان تلاش هایی برای جذب عون به سمت خود دارد ولی عون شخصیتی نیست که یک طرف بتواند آن را به سمت خود بکشد و استوار و ثابت قدم خواهد ماند. درباره رویکرد عربستان نسبت به لبنان هم نیازمند گذشت زمان هستیم.
ابراهیم امین در پاسخ به تسنیم درباره سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اضمحلال رژیم صهیونیستی ظرف 25 سال آینده نیز گفت: فروپاشی سریعتر از سازندگی است. زمانیکه لحظه فروپاشی برسد به سرعت اتفاق می‌افتد و انشاء الله بزودی شاهد آن خواهیم بود. مقام معظم رهبری با چشم خداوند نگاه می‌کند زیرا در یکی از ملاقات‌های رزمندگان مقاومت با ایشان در جنگ 33 روزه، ایشان فرمودند بزودی پیروز خواهید شد و خواهید دید؛ که این موضوع رخ داد و انشاءالله درباره اضمحلال رژیم صهیونیستی نیز چنین خواهد شد.
وی در خصوص حضور مقاومت در سوریه نیز اظهار داشت: هدف ما از ورود به سوریه شکست گروه‌های تکفیری بود. آنها از حمایت جهانی و عربی برخوردار هستند و حضور ما در راستای خواست دولت سوریه است. ما تا زمان شکست تروریست‌ها در سوریه خواهیم بود و تا زمانیکه از آنها احساس تهدید کنیم هستیم که این در راستای حمایت از مقاومت، لبنان و حتی فلسطین است چراکه تروریست‌ها و حامیانشان روابطی قوی با رژیم صهیونیستی دارند. شکست آنها به سرعت خواهد بود همانطور که در حلب رخ داد که آن زمان دیگر نیازی به حضور ما در سوریه نیست.
ابراهیم امین در خصوص کمکهای نظامی عربستان به لبنان نیز گفت: برخی موضع گیری ها در خصوص تجهیز ارتش لبنان از سوی عربستان را شاهد بوده‌ایم و یک تفاهم با فرانسه هم در این خصوص بوده؛ ولی عقب نشینی عربستان به دلایل سیاسی صورت گرفت. اینکه آیا واقعاً عربستان از ارتش لبنان حمایت می‌کند یا نه در آینده مشخص خواهد شد ولی ما نمی‌توانیم منفی نگر باشیم. ارتش لبنان باید اسلحه داشته باشد تا در برابر تکفیری‌ها مقاومت کند و انشاء الله این موضوع از سوی عربستان یا غیر عربستان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی طرحی برای کمک به دولت لبنان ارائه داده بود اما مشکل از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی است چراکه این رژیم معتقد است تجهیز لبنان به برخی سلاح‌ها بر خلاف سیاست آنهاست که ارتش لبنان را ضعیف می‌خواهند.
عضو شورای حزب الله با بیان اینکه ما قبول نمی‌کنیم کمک‌هایی به لبنان شود که در مقابل آن از موضع ملی خود کوتاه آییم، یادآور شد: ما هیچگاه مانع تجهیز ارتش لبنان نبوده‌ایم و منافعمان اقتضا می‌کند که ارتش قوی باشد و با تکفیری‌ها بجنگند. ارتش لبنان برخی مواقع مهمات نداشته که از خود دفاع کند بخصوص در مراحل اولیه بحران سوریه که همه اتفاق نظر داشتند که نظام سوریه بزودی سرنگون می‌شود و همه سربازان خود را به این کشور آورده بودند؛ ولی وقتی تروریسم همه کشورها را تحت تاثیر قرار داد، احساس نیاز کردند که از ارتش لبنان حمایت کنند. ما با ارتش لبنان در مقابل نیروهای تکفیری در یک جبهه هستیم.
وی در خصوص منابع نفت و گاز کشف شده در آبهای لبنان نیز گفت: دیدگاه دولت لبنان این است که حق خود را تثبیت و نفت را از طریق شرکتهای پیمانکاری استخراج کند. آمریکا در این بین تلاش دارد با انعقاد قرار دادی به سود رژیم صهیونیستی منافع خود را کسب کند. درباره مناطق غیر مناقشه آمیز نیز تصمیمات خوبی گرفته شده تا لبنان به حق خود برسد و از طریق شرکت‌های نفتی نفت خود را استخراج کنیم.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

رونمایی فولکس واگن از گلف 400 اسب بخاری (+عکس)

فولکس‌واگن از اولین مدل مفهومی "گلف GTI دهه اول" خود رونمایی کرد و قرار است آن را در همایش سالانه "ورتر‌سی" در معرض نمایش قرار دهد. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "تاپ‌گیر"، این مدل م

سیف: احتمال ادغام بانک‌های مجاز/ سپرده‌گذاران نگران نباشند

رئیس کل بانک مرکزی درباره برنامه این بانک برای ادغام بانک‌های مجاز توضیحاتی ارئه کرد و البته به سپرده‌گذاران و مشتریان بانک‌ها اطمینان داد که هیچ جای نگرانی برای آنها نیست و از این سیاست متاثر نخو

اولین استادیوم چوبی جهان (+عکس)

نخستین استادیوم تمام چوب جهان توسط معمار معروف زاها حدید طراحی شد. به گزارش میزان، استادیوم فارست، نخستین سازه در نوع خود بوده که تماما از چوب ساخته خواهد شد. طراح آن زاها حدید، معمار معروف است و

راکول B-1 لنسر؛ نیزه ای در آسمان (+عکس)

عصرایران؛ مجله تصویری سلاح - راکول B-1 لنسر یک بمب افکن استراتژیک، چهار موتوره، مافوق صوت و با بال متحرک است که اصلی ترین اپراتور آن نیروی هوایی آمریکا محسوب می شود. این پرنده جنگی در کنار B

داعش مسئولیت انفجارهای جاکارتا را بر عهده گرفت

گروه تروریستی داعش مسئولیت دو انفجار روز چهارشنبه در پایتخت اندونزی را بر عهده گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز، انفجارهای جاکارتا منجر به کشته شدن سه مامور پلیس و زخمی شد

روسیه هشدار منع سفر به انگلیس را اعلام کرد

رویداد انفجار انتحاری در شهر منچستر و احتمال تکرار وقایع مشابه به دلیل نفوذ تروریست ها، سبب شده روسیه به شهروندان این کشور هشدار منع سفر را به انگلیس صادر کند. به گزارش ایرنا، سفارت روسیه در لندن

شادمانی های موشکی رهبر کره شمالی (+عکس)

عصر ایران - اقدامات و رفتارهای "کیم جونگ اون" رهبر جوان کره شمالی در هفته ها و ماه های گذشته به خاطر صدور دستور انجام آزمایش های موشکی که با مخالفت جامعه جهانی روبروست، زیر ذره بین ایالات متحده آ

همسر نخست وزیر همجنسگرای لوکزامبورگ در میان همسران سران ناتو (+عکس)

در عکس یادگاری همسران سران ناتو در بروکسل بلژیک اتفاق نادری افتاد و آن هنگامی بود که " گوتیه دستونه"همسر نخست وزیر همجنسگرای لوکزامبورگ در بین همسران سران عضو ناتو عکس یادگاری انداخت. دستونه از معد

ناتو رسما به ائتلاف ضد داعش پیوست/ ترامپ: اعضای ناتو باید تعهدات مالی خود را افزایش دهند

دبیرکل ائتلاف نظامی ناتو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: ناتو به ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای مبارزه با داعش می‌پیوندد اما اعضایش در درگیری‌ها شرکت نخواهند کرد. به گزارش اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دب

بزرگترین عملیات ضد داعش در سوریه آغاز شده است - خبرگزاری مهر

منابع سوری از بزرگترین عملیات ارتش سوریه و همپیمانان آن ضد داعش با عنوان «الفجر الکبری» با هدف سیطره بر صحرای شرقی و آزادسازی آن ار لوث تکفیری ها که از چند روز قبل آزاد شده است، خبر دادند.

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.