این سایت به فروش می رسد 09139135264


ضوابط حمایت از بیمه‌شدگان دورکار تامین اجتماعی اعلام شد

 

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با صدور دستور اداری، نحوه حمایت و احراز اشتغال بیمه‌شدگان دورکار کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی را اعلام کرد.

 

به گزارش اداره‌ کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این دستور اداری، به منظور ضرورت کاهش تردد و رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه و موثر برای کاهش خطرات ناشی از این بیماری و تغییرات ناشی از کرونا در حوزه کسب وکار و همچنین در راستای اجرای سیاست‌های دولت، ستاد ملی مبارزه با کرونا، حمایت از کارفرمایان در سال جهش تولید و حفظ و صیانت از اشتغال پایدار و حقوق بیمه‌شدگان شاغل در کارگاه‌های مذکور صادر شده است.

 

بر این اساس، برای برخی کارگاه‌ها که در سال جاری به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا به واسطه دورکاری تعطیل یا با کسری از افراد شاغل در کارگاه مشغول فعالیت هستند، تداوم ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارکنان آنان بلامانع خواهد بود و بازرسان کارگاهی مکلفند در صورت اعلام و تایید مراتب دورکاری کارکنان شاغل از سوی کارفرما، نسبت به درج اسامی آنها در گزارش بازرسی اقدام کنند.

 

کارگاه‌های دارای معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی تا میزان پنج نفر کارگر از شمول به دستورالعمل مزبور خارج هستند.

 

به گزارش ایرنا، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز سوم آبان ماه بخشنامه نحوه اجرای دورکاری کارکنان به میزان ۵۰ درصد را به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده بود. براساس این بخشنامه، دستگاه‌های اجرایی ضمن توجیه کارکنان در باره اهداف ستاد مدیریت و مقابله با کرونا از اتخاذ این تصمیم، با اتخاذ برخی روش‌ها مانند نوبت‌بندی روزانه (حضور یک روز در میان کارکنان)، کاهش حضور در ادارات را برنامه‌ریزی کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top