حذف سه رشته مقطع ارشد پیام‌نور اراک از دفترچه کنکور


1395/04/21

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی در خصوص حذف سه رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام‌نور اراک از دفترچه کنکور سراسری سال 95، گفت: در حال حاضر در حال رایزنی بوده و نسبت به بازگرداندن این رشته‌ها خوش‌بین هستیم.

دکتر سهراب عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ‌با بیان این مطلب افزود: سه رشته اصلی زبان انگلیسی، مدیریت و علوم تربیتی با گرایش‌های مختلف در مرکز پیام نور اراک از دفترچه کنکور 95 حذف شده‌اند.

وی  با بیان اینکه حذف رشته‌ها فرآیندی دارد که حاصل بررسی سالانه دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم است و این روند دارای نُرم‌هایی است، تصریح کرد: مسئله این است که ایرادات وارد به این دانشگاه پیش از حذف رشته‌ها به این مرکز اطلاع داده نشده تا جهت رفع نواقص گام برداشته شود و از حذف آنها ممانعت به عمل آید.

عسگری با اشاره به اینکه بخشی از ایرادات شکلی بوده و برخی به نحوه اجرا برمی‌گردد، گفت: وزارت علوم براساس ارزیابی‌های خود معتقد بوده است که استانداردهای لازم در این رشته‌ها رعایت نمی‌شود، اما ما به این گزارش انتقاد داریم چراکه به نظر ما این تصمیم حاصل تحقیقات یک روزه بوده است.

وی با بیان اینکه ایرادات وارده قابل رفع است، افزود: دانشگاه پیام نور اراک سال‌هاست که در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد از این رو بحث یک سال و دو سال نیست و این مسائل و اشکالات قابل رفع است.

عسگری با بیان اینکه متقاضیان نباید نگران این موضوع باشند، ادامه داد: این سه رشته در بخش پذیرش از طریق کنکور سراسری حذف شده است، اما پذیرش در این سه رشته از طریق فراگیر که هر شش ماه یکبار انجام می‌شود، به قوت خود باقی است و متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام‌نور می‌توانند با این روش در رشته‌های مذکور ادامه تحصیل دهند.  

عسگری در خصوص ظرفیت پذیرش در این رشته‌ها بیان کرد: به طور میانگین ظرفیت پذیرش دانشجو در این رشته‌ها در مقطع ارشد حدود 300 نفر است و هرساله متقاضیان در قالب‌های مجازی، فراگیر و کنکور سراسری پذیرفته می‌شوند.

وی در خصوص وجود یا نبود صندلی خالی در این دانشگاه، تصریح کرد: اینجا امکان تحصیل هست و اسمش را صندلی خالی نمی‌گذاریم. پیام نور مرکز اراک از دانشگاه‌های بزرگ استان است و رویکرد ما بومی‌گرایی برای پذیرش دانشجو است ضمن اینکه از استان‌های دیگر نیز دانشجو داشته‌ایم.  

عسگری تاکید کرد: ارزیابی مذکور هر ساله توسط وزارتخانه انجام می‌شود و ممکن است حذف رشته‌ها از سایر دانشگاه‌ها همچون دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیردولتی و ..نیز صورت بگیرد، این مهم یک امر عادی است البته حذف به این شکل عادی نیست و ما سعی داریم ایرادات را رفع کنیم.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی با بیان اینکه این یک موضوع کشوری است و فقط در اراک اتفاق نیفتاده، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های دیگر استان مرکزی چنین اتفاقی نیفتاده، اما در واحدهای پیام‌نور استان‌های دیگر شاهد این اتفاق هستیم.


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

صدور مجوز قطعی برای 20 رشته کارشناسی ارشد پیام نور

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از اخذ مجوز پذیرش دانشجو در20 رشته مقطع کارشناسی ارشد برای استان‌های مختلف خبر داد.

آغاز ثبت نام براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور

ثبت نام در رشته های بدون آزمون و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور از شنبه ۲۳ مردادماه آغاز می شود.

هیات اجرایی جذب: جزئیات جذب هیات علمی در دانشگاه پیام نور

رئیس دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه پیام نور جزئیات عملکرد این هیات از آغاز تابستان تا نیمه مردادماه را تشریح کرد.

پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه پیام نور

رئیس مرکز آزمون و سنجش دانشگاه پیام نور جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری در این دانشگاه را اعلام کرد

حذف سه رشته مقطع ارشد پیام‌نور اراک از دفترچه کنکور

سرپرست دانشگاه پیام نور استان مرکزی در خصوص حذف سه رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام‌نور اراک از دفترچه کنکور سراسری سال 95، گفت: در حال حاضر در حال رایزنی بوده و نسبت به بازگرداندن این رشته‌ها خوش‌بین هستیم.

تصویب آیین نامه اخلاق پژوهش در دانشگاه پیام نور

مدیر کل دفتر تحقیقات، خدمات پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور از تصویب آیین نامه اخلاق پژوهش و مصادیق تخلفات پژوهشی در شورای پژوهشی خبر داد.

جزئیات آزمون زبان دکتری دانشگاه پیام نور اعلام شد

رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور جزئیات آزمون زبان دکتری تخصصی(ETPNU) مرداد ماه 95 این دانشگاه را اعلام کرد.

تبدیل وضعیت اساتید پیمانی مشروط پیام نور تمدید شد

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور از تمدید فرصتی دیگر برای تبدیل وضعیت و ارتقای اعضای هیات علمی پیمانی مشروط خبر داد.

آغاز بکار کالج تابستانی زبان دانشگاه پیام نور

سرپرست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی از آغاز بکار کالج تابستانی زبان دانشگاه پیام نور در مشهد خبر داد.

دستگیری 8 نفر از عوامل درگیری در دانشگاه پیام نور یاسوج

در پی انتشار فیلمی از درگیری فیزیکی شدید بین دو دسته از دانشجویان دانشگاه پیام نور یاسوج که منجر به مجروح شدن دانشجویان و خسارت به خودروها شد در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها، خبرنگار ایسنا موضوع را از طریق مسئولان این دانشگاه پیگیری کرد.

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
royaloriental.ch