بیمه‌ها ۴۵٠ میلیارد تومان از مطالبات وزارت بهداشت را پرداخت می‌کنند

بیمه‌ها ۴۵٠ میلیارد تومان از مطالبات وزارت بهداشت را پرداخت می‌کنند


1398/12/24

به گزارش پنجشنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با اشاره به نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر مساعدت حداکثری صنعت بیمه با سربازان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا، افزود: حمایت همه جانبه از مراکز درمانی که در صف اول مقابله با شیوع ویروس کرونا قرار دارند وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی است و صنعت بیمه نیز به تمامی تعهدات قانونی و مسئولیت های اجتماعی خود عمل خواهد کرد.

رییس کل بیمه مرکزی اظهار داشت: صنعت بیمه برای تقویت کادر بهداشت و درمان و مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه گسترش و چتر امنیت و آرامش برای تمامی هموطنان اهتمام دارد.

سلیمانی با ابراز قدردانی از توجه تمامی بخش های اقتصادی برای کنترل و مهار تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا از تسهیل گری در امر پرداخت عوارض بیمه نامه‌های شخص ثالث به وزارت بهداشت گفت: با توجه به شرایط خاص و با تاکید وزیر اقتصادی و امور دارایی، فرایند پرداخت عوارض تسهیل شده و روز گذشته طی نامه ای دستور پرداخت حدود ٤ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای کمک به رفع بخشی از مشکلات نقدینگی از سوی صنعت بیمه به وزارت بهداشت صادر شد.

رییس شورای عالی بیمه از بسیج ۲۴ شرکت بیمه برای تامین سریع بودجه لازم برای ایفای تعهدات خود در قبال نظام سلامت کشور به عنوان یک حرکت مسئولانه و شایسته تقدیر یاد کرد و افزود: بیمه مرکزی و تمامی شرکت های بیمه ای تاکنون در تمامی صحنه ها حضور موثر داشتند و امروز نیز برای بازگرداندن شرایط به حالت عادی و تامین تجهیزات مورد نیاز شبکه بهداشت و سلامت از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

براساس این گزارش، برابر ماده ۳۰ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با تاکید بر وظایف ذاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای انجام اقدامات تشخیصی و درمانی موضوع این ماده تصریح شده که در جهت تامین بخشی از منابع مورد نیاز، باید معادل ۱۰ درصد از حق بیمه پرداختی شخص ثالث، سرنشین و مازاد بطور مستقیم، طی قبضی جداگانه به حساب درآمد های اختصاصی نزد خزانه داری کل کشور در چارچوب اعتبارات مصوب بودجه سنواتی به نام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واریز شود و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز مسئول حسن اجرای این قانون است.

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به ۱۱۵ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز امروز- پنجشنبه- درباره آخرین آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن گفت: تا کنون ۱۰ هزار و ۷۵ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴۲۹ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و سه هزار و ۲۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top