افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی


1395/06/01

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی از انتشار دفترچه پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اوایل هفته آینده خبر داد.

بهزاد بهرامی‌نسب سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری صبح امروز از انتشار دفترچه پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و گفت: دفترچه پذیرش دوره‌های کاردانی اوایل هفته آینده از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود و یک هفته پس از آن داوطلبان دوره کارشناسی می‌توانند برای ثبت‌نام در دوره‌های کارشناسی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی در 4 گروه صنعت، مدیریت، کشاورزی و خدمات آموزشی و فرهنگ و هنر پذیرش دارد،‌گفت: در دوره‌های کاردانی 851 مرکز دانشگاه دانشجو پذیرش می‌کند که پذیرش دانشجویان بر اساس معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت بومی، سهمیه ایثارگری و اشتغال است و شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی نوع مدرک کاردانی، معدل کاردانی، وضعیت اشتغال و سهمیه ایثارگری است.

بهرامی‌نسب ادامه داد: داوطلبان دوره کاردانی می‌تواند 30 کدرشته محل و داوطلبان کارشناسی می‌توانند 20 کد رشته محل انتخاب کنند ولی داوطلبان کارشناسی باید این مسئله را در نظر بگیرند که سهمیه‌های شاغل علاوه بر گروه‌های آزمایشی باید از همان زیر گروه مربوطه انتخاب رشته کنند.

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: توصیه مهم این است که داوطلبان فقط یک کد رشته محل را انتخاب نکنند زیرا در دوره قبل 12 هزار نفر مردود شدند که 80 درصد آنها فقط یک کد رشته محل را انتخاب کرده بودند.

وی با اشاره به شرایط دیگر پذیرش در دوره‌های علمی کاربردی گفت: داوطلبانی که تا 31 شهریور ماه فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند هم برای مهر ماه و هم برای بهمن ماه انتخاب واحد کنند ولی داوطلبانی که تا 30 بهمن فارغ‌التحصیل می‌شوند فقط باید از دوره‌های بهمن انتخاب رشته کنند.

بهرامی‌نسب گفت: برای پذیرش اتباع خارجی برنامه‌ریزی کردیم ولی پذیرش اتباع خارجی در برخی استان‌ها انجام می‌شود.

به گفته وی شرایط مرخصی، انتقالی و مهمانی دانشجویان به این صورت است که هیچ دانشجویی در نیم سال اول مجاز به این اقدامات نیست و اقدامات مربوط به مرخصی، انتقالی و مهمانی از نیم سال دوم انجام می‌شود.

* افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه علمی کاربردی 

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: جدول شهریه‌های دوره‌های مختلف دانشگاه علمی کاربردی تغییر کرده به طوری که 10 درصد افزایش شهریه داشتیم. 

وی افزود: البته دانشگاه علمی کاربردی چند سال شهریه‌ها را افزایش نداده بود و امسال هم افزایش آنچنانی نداشته است.

بهرامی‌نسب اضافه کرد: 10هزار و 660 کدرشته محل داریم که در هر رشته 75 نفر پذیرش می‌کنیم. یعنی در مجموع ظرفیت پذیرش دانشگاه 795 هزار نفر است.

وی گفت: امسال حدود 2 هزار رشته محل جدید داریم که در دفتر گسترش تصویب شده است و بحث رتبه‌بندی مراکز دانشگاه به طور کامل انجام نشد که به همین دلیل برنامه سطح‌بندی دانشگاه در نظر داریم.

* برنامه‌ریزی برای کیفی‌سازی دوره‌های دانشگاه علمی کاربردی 

بهرامی‌نسب گفت: انتظار ما این است که 200 هزار دانشجو جذب دانشگاه شوند در حالی که بیش از 700 هزار ظرفیت داریم. البته دانشگاه‌های دیگر نیز با این میزان صندلی خالی مواجهند ولی برنامه تیم جدید دانشگاه علمی کاربردی این است که در بحث کیفی‌سازی برنامه‌ریزی کنند که این کار پیش از این هم انجام شده ولی با تغییراتی که در ساختار دانشگاه داشتیم هر مرکز باید بر اساس اهداف خود دانشجو پذیرش کند.

وی افزود: تصمیم ما بر این است که رشته‌های جدید ایجاد کنیم، مهارت‌ها را افزایش دهیم و کیفیت را بر اساس ماموریت‌گرایی توسعه دهیم. 

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی در رابطه با دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع گفت: در بحث کارشناسی ارشد سیاست وزارت علوم قبلا به این صورت بود که اجرای دوره ارشد را نداشتیم زیرا نظام مشخصی در این زمینه وجود نداشت ولی در تیم جدید نظامنامه‌ای برای دوره‌های ارشد در نظر گرفته شده است.

بهرامی‌نسب ادامه داد: تا سال 93 پذیرش دانشجوی کارشناس ارشد داشتیم که این پذیرش مخصوص شاغلان و از طریق آزمون انجام می‌شد.

وی در رابطه با نظارت با دوره‌های دانشگاه علمی کاربردی گفت: نظارت در این دانشگاه از 4 طریق انجام می‌شود به طوری که حتی واحدهای استانی ما بحث مدل ارزیابی را پیاده سازی می‌کنند و ما حتی از وزارت علوم هم در بحث نظارت پیشتر هستیم. 

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین از برنامه‌ریزی‌های فرهنگی دانشگاه خبر داد و گفت: مرکز قرآن و عترت در معاونت فرهنگی دانشجویی ایجاد شده است و دانشگاه علمی کاربردی در اتحادیه بزرگ بین‌المللی دانشگاهی عضو شده که بر این اساس پذیرش دانشجو استاد و تبادل در این زمینه با کشورهای دیگر را انجام می‌دهیم. 

بهرامی‌نسب گفت: دوره‌های مهارتی برای مدرس‌ها نیز در نظر گرفتیم به طوری که مدرسان دانشگاه باید یکسری دوره‌های مشخصی را بگذرانند و این مسئله یکی از شرایط تمدید کد مدرسی دوره‌هاست. به طوریکه در سال گذشته 12 هزار کدمدرسی اساتید حذف شد.


مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

جزئیات تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دانشگاه جامع علمی کاربردی

محمدحسین امید سرپرست دانشگاه افزود: ظرفیت برخی از مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نیم سال اول سال تحصیلی 96 95 تکمیل نشده است.

تکمیل ظرفیت رشته‌های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی از تکمیل ظرفیت برای دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای (ناپیوسته) سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه جامع علمی کاربردی از انتشار دفترچه پذیرش دوره‌های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اوایل هفته آینده خبر داد.

شرایط پذیرش دانشجویان در دانشگاه علمی‌کاربردی

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: داوطلبان در مقطع کاردانی دانشگاه علمی‌کاربردی با توجه به شرایط معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت اشتغال،‌ وضعیت بومی و سهمیه ایثارگری پذیرش می‌شوند.

آخرین مهلت انتخاب دانشجوی نمونه علمی کاربردی مشخص شد

معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه دانشگاه جامع علمی کابردی گفت: ششم مردادماه آخرین مهلت فرایند انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه دانشگاه علمی کاربری است.

توضیحات وزارت علوم در مورد برکناری رئیس دانشگاه علمی کاربردی

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، با اشاره به اخباری مبنی بر اینکه دیوان عدالت اداری به رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی حکم ابقا داده است، توضیحاتی را ارائه کرد.

افشاگری درباره تخلفات در دانشگاه علمی-کاربردی

«من در مبارزه با باند فساد نتوانستم ادامه دهم و آنها برکنارم کردند وگرنه مسئولان پاسخ بدهند که عملکرد من بد بود یا خلافی انجام دادم؟ آنها به چه دلیل من را برکنار کردند؟ در وزارت علوم کسانی هستند که با مراکز متخلف هم دست هستند. با این که من دستور دادم

دیوان عدالت اداری حکم وزیر علوم را باطل کرد

رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی گفت: درخصوص حکم عزلم از ریاست این دانشگاه به دیوان محاسبات اداری شکایت کردم و این دیوان حکم به باطل شدن حکم سرپرست جدید این دانشگاه داده است.

راه‌اندازی مقطع تحصیلات تکمیلی در برنامه دانشگاه علمی کاربردی لرستان نیست‌

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: راه‌اندازی مقطع تحصیلات تکمیلی مدنظر این دانشگاه نیست.

راه‌ندازی اولین مرکز علمی کاربردی آبادان در مهرماه

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان گفت: اولین مرکز علمی کاربردی در آبادان، مهرماه جاری در سه رشته مقطع کاردانی دانشجو می‌پذیرد.

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
royaloriental.ch