تحول و توسعه علوم انسانی از اهداف اصلی بسیج اساتید است


1396/03/30

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: تحول در علوم انسانی و ایجاد بستری برای توسعه در علوم انسانی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، توسعه حلقه‌های هم‌اندیشی صالحین جهت هم‌افزایی دانش اسات

تحول و توسعه علوم انسانی از اهداف اصلی بسیج اساتید است
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: تحول در علوم انسانی و ایجاد بستری برای توسعه در علوم انسانی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، توسعه حلقه‌های هم‌اندیشی صالحین جهت هم‌افزایی دانش اساتید، توسعه حلقه‌های علمی و پژوهشی، ایجاد فعالیت علمی در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی و مسائل اجتماعی، ایجاد فعالیت‌های علمی با پیوست نگاری فرهنگی و ارتقا بصیرت دینی و سیاسی از جمله مأموریت‌های این سازمان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد باقری امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 31 خردادماه سالروز تشکیل بسیج اساتید است، اظهار کرد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهید اسلام شهید دکتر چمران این روز به نام بسیج اساتید تصویب شده است.
وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید یکی از فرهیخته‌ترین نهادهای فرهنگی، علمی و بر مبنای علمی در جذب اساتید برجسته در حال فعالیت است گفت: سابقه فعالیت سازمان بسیج اساتید به دوران دفاع مقدس و حضور برجسته اساتید در این برهه اساسی از انقلاب اسلامی برمی‌گردد.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اینکه دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه اصفهان پایه‌گذار اصلی سازمان بسیج اساتید هستند، افزود: در سال 87 بسیج سازمان اساتید با بسیج دانشجویی یکی بوده است، اما در حال حاضر فعالیت آن جدا است و به عنوان یکی از مجموعه‌های قوی با پتانسیل‌های بسیار در سطح کشور در حال فعالیت هستیم.
باقری ادامه داد: سازمان بسیج اساتید در سال 1380 در شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه‌های آن به تصویب رسید و سازمان علوم برنامه‌های آن را ابلاغ کرد.
وی خاطرنشان کرد: بستر سازمان بسیج اساتید با توجه به آیین‌نامه‌های اجرایی آن‌که بر پایه شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر مبنای نظام جمهوری اسلامی است پایه‌ریزی شده است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اهداف سازمان بسیج اساتید ادامه داد: تحقق دستورهای مقام معظم رهبری و امام راحل، بستر تفکر بسیجی در دانشگاه‌ها به ویژه قشر اساتید، کمک به ایجاد روحیه بسیجی در حوزه‌های علمی و فرهنگی، کمک به ارتقا معرفت و آگاهی دینی، مشارکت در تحقیقات در سطح استان اصفهان و تعامل  و وحدت بین حوزه و دانشگاه از اهداف این سازمان است.
باقری با اشاره به اینکه در شوراهای فرهنگی دانشگاه‌ها و به ویژه در سطح استان اصفهان در مسائل بین‌المللی، سیاسی فرهنگی و اجتماعی و بررسی علمی دقیق حوزه جنگ نرم و راهکارهای مقابله با آن پیگیری شده است ادامه داد: ارتباط تنگاتنگ با مدیریت دانشگاه‌ها و نهاد مقام معظم رهبری از اهداف مهم سازمان بسیج اساتید است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به مأموریت‌های سازمان اشاره کرد: تحول در علوم انسانی و ایجاد بستری برای توسعه در علوم انسانی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، توسعه حلقه‌های هم‌اندیشی صالحین جهت هم‌افزایی دانش اساتید، توسعه حلقه‌های علمی و پژوهشی، ایجاد فعالیت علمی در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی و مسائل اجتماعی، ایجاد فعالیت‌های علمی با پیوست نگاری فرهنگی و ارتقا بصیرت دینی و سیاسی از جمله مأموریت‌های این سازمان است.
باقری خاطرنشان کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری نقش اساتید در سازمان بسیج در سازمان بسیج اساتید فرماندهی جنگ نرم است.
وی با اشاره به اینکه از 150 دانشگاه و مرکز عالی در سطح دانشگاه اصفهان 78 کانون بسیج اساتید در سطح استان اصفهان راه‌اندازی شده است، افزود: در سال گذشته 10 کانون بسیج اساتید طبق مصوبه شورای عالی فرهنگی در دانشگاه‌ها فعال‌شده‌اند.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر 3600 عضو فعال اساتید در سازمان بسیج اساتید استان مشارکت دارند، گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری پیشرفت 75 درصدی جذب اساتید دانشگاه‌ها را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌ایم.
باقری بابیان اینکه در سال گذشته در سطح استان اصفهان  بیش از 500 کارگاه علمی و تخصصی برگزار شده است گفت: در سال گذشته اردوهای نور ویژه اساتید نیز برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در حلقه‌های هم‌اندیشی و تعالی صالحین در سطح کلیه دانشگاه‌ها حداقل یک حلقه و در دانشگاه‌های مادر 10 حلقه صالحین تشکیل شده است، اضافه کرد: هدف اصلی ایجاد حلقه‌های هم‌اندیشی و تعالی صالحین معرفت افزایی و آشنایی با مباحث معرفتی در حوزه علمی و سیاسی است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان تصریح کرد: هدف اصلی از ایجاد حلقه‌های علمی که از اساتید فرهیخته حوزه علمیه تشکیل شده است شاگرد پروری است.
باقری با اشاره به اینکه سازمان بسیج اساتید اقدامات بسیار مفیدی در اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان انجام داده است، گفت: در حال حاضر 10 حلقه علمی از سازمان به این سمت و سو سوق داده شده‌اند.
وی ادامه داد: حلقه‌های علمی آموزش محور نیز در علوم انسانی اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند و کارگروه تخصصی تحول در علوم انسانی در حال اجرا است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان بابیان اینکه در سطح کشور مجموعه بسیج اساتید سندی را آماده کرده‌اند که این سند به نام سند اشتغال و تولید است، گفت: سند اشتغال و تولید در استان اصفهان 70 درصد پیشرفت داشته است و توسط اساتید گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان برنامه ریزی شده است.
باقری تصریح کرد: هدف تشکیل این سند در سطح کشور یک برنامه‌ریزی اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در سطح استان‌ها است.
وی ادامه داد: در حوزه تولید و اشتغال در سطح استان‌ها اقدامات خوبی انجام شده است و یکی از این اقدامات این بود که قشر اساتید سازمان جهت ارائه راهکارهای اجرایی به این مسئله ورود یابند و در این خصوص ارائه نظر کنند.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت سه ماه آینده سند اشتغال و تولید آماده شود، افزود: بدون شک اثرات این سند را در تولید و اشتغال جمهوری اسلامی ایران مشاهده خواهیم کرد.
باقری  با اشاره به اینکه در سازمان بسیج اساتید کارگروه پوست نگاری فرهنگی وجود دارد گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری هر فعالیتی در سطح کشور نیازمند پیوست فرهنگی است که این امر به‌صورت تخصصی در سطح استان اصفهان پیگیری شده است.
وی با اشاره به اینکه در طرح کشوری کرامت توسط سپاه اجرا می‌شود و مجموع بسیج اساتید در این کارگروه نیز مشارکت دارند افزود: خوشبختانه خروجی‌های مفیدی در کارگروه کرامت به وجود آمده است.
مسئول سازمان بسیج استان اصفهان با اشاره به اینکه در سازمان بسیج اساتید استان اصفهان هیئت اندیشه‌ورز تشکیل شده است گفت: در این راستا سازمان بسیج اساتید استان اصفهان پیشنهاداتی به کشور داده است.
باقری ادامه داد: برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی در سازمان بسیج اساتید به‌منظور نقد اثرات خوبی به همراه داشته است و در سه‌ماهه سال جاری توانستیم سه کرسی بسیار مهم در نقد نظریه‌ها برگزار کنیم .
وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات دیگر سازمان بسیج اساتید برگزاری بازدیدهای علمی و صنعتی است افزود: سازمان بسیج اساتید از شهرک‌های صنعتی استان در حوزه‌های حلقه‌های علمی و از منطقه شرق اصفهان نیز بازدیدهایی داشته است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: وب سایت بسیج اساتید در استان اصفهان که از آبان ماه سال گذشته راه‌اندازی شده است اقدامات خوبی را به لحاظ الکترونیکی و چاپی انجام داده است.
باقری بابیان اینکه در اواخر سال گذشته در 5 دانشگاه شورای بسیج دانشگاهی تشکیل شده است گفت: در سال جاری نیز در کلیه دانشگاه‌ها شورای بسیج دانشگاهی تشکیل می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه روز بسیج 5 آذر است امید می‌رود ساختمان بسیج دانشجویی در دانشگاه اصفهان را در این روز افتتاح کنیم.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان افزود: در استان اصفهان 100 حلقه فعال علمی وجود دارد و در حال حاضر 3 هزار و 600 عضو هیات علمی دانشگاه‌ها در سطح استان اصفهان عضو بسیج اساتید استان هستند.
باقری بابیان اینکه سازمان بسیج اساتید از دسته‌های اجرایی سطح استان اصفهان درخواست می‌کند که در انجام پروژه‌های فرهنگی و علمی از این سازمان نظرخواهی کنند، گفت: این سازمان اعلام آمادگی دارد که با دستگاه‌های اجرایی در این راستا اقدامات مفیدی انجام دهد و در تاریخ 31 خرداد ماه سال جاری از اساتید نخبه و علمی عضو این سازمان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تجلیل خواهد شد.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

پی بردن به محل بمب‌های هسته‌ای با ردیابی "اثرانگشت الکترونی"

محققان می‌توانند با مطالعه ذرات زیراتمی به محل نگهداری سلاح‌های هسته‌ای پی ببرند و به این ترتیب مخفی نگه‌داشتن اطلاعات مربوط به مواد رادیواکتیو را دشوارتر کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نی

باردار نشدن به موقع و افزایش احتمال ابتلا به آندومتریوز

جست و جو به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از انجمن زنان و زایمان، دکتر آمنه سادات حقگو در مورد بیماری آندومتریوز در زنان توضیح داد: بافت هایی که چرخه قاعدگی در آنها انجام می شود و در داخل رحم ریزش کرده و به شکل خونریزی ماهانه از رحم خارج می شود

نهنگ‌ها مثل انسان آوازخواندن را فرامی‌گیرند

جست و جو به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس دیلی، هنگامی که محققان الگوی آواز خواندن نهنگ‌های گوژپست را مطالعه می‌کردند، شواهدی را یافتند که نشان می‌داد نهنگ‌های جوان مهارت‌های ارتباطی را با استفاده از شیوه‌ای یاد می‌گیرند که پرندگ

افزایش تبخیردریاچه ارومیه به دلیل گرما

جست و جو خلیل ساعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده نیز با گرم تر شدن هوا، سرعت تبخیر در دریاچه ارومیه نیز افزایش خواهد یافت. وی گفت: تراز دریاچه ارومیه نسبت به مشابه سال قبل 26 سانتی متر کاهش یاف

ریشه سلامت در خودمراقبتی

جست و جو به گزارش روز چهارشنبه خبرنگارعلمی ایرنا، عبدالرحمان رستمیان در اولین روز این کنگره با اشاره به روز جهانی خودمراقبتی (24 ژوئیه/2 مرداد) اظهار کرد: بیش از یک سوم سرطان ها و دو سوم معلولیت ها که هزینه زیادی به نظام سلامت تحمیل می‌کند با خود مر

ساخت دستگاه خودکارتست کویل خودرودربوشهر

جست و جو حمید باشی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اعضای این تیم از دانش آموختگانکارشناسی ارشد رشته الکترونیک هستند که سال گذشته وارد مرکز رشد و فناوری دشتستان شدند و طرح آنها بررسی و پذیرش شد. وی ادامه داد: کار این دستگاه، تست استاندارد کوی

آغاز تخمگذاری لاک‌پشت‌ها در سواحل مَکُّران

جست و جو به گزارش ایرنا، فصل تخمگذاری لاک پشت های سبز دریایی نسبت به لاک پشت منقار عقابی در سواحل کشور متفاوت بوده و تخمگذاری این نوع لاک پشت دریایی اغلب در سواحل چابهار و کنارک سیستان وبلوچستان بسته به شرایط اقلیمی معمولاً از اواسط تابستان شروع شده

بزرگ ترین رویداد استارتاپی خاورمیانه و کارآفرینان جوان

جست و جو به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار علمی ایرنا، الکامپ 23 از 30 تیر تا دوم مرداد برگزار شد و جوانان مبتکر و مشتاق در قالب شرکت های استارتاپی در این رویداد بزرگ فناورانه حضور یافتند تا علاوه بر ارایه ایده ها و محصولات به مسئولان، فعالان این حوزه و

اهمیت سبک زندگی سالم در خود مراقبتی

جست و جو به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، داوود شجاعی زاده روز چهارشنبه در اولین روز این کنگره در بیمارستان امام خمینی(ره)، افزود: مساله تغذیه در ایران با توجه به رشد بی رویه مصرف فست فودها که هر روز در سطح جامعه رو به گسترش است، یکی از مشکلات موجود است

اثبات چگونگی پرواز زنبورعسل با ریاضیات

جست و جو به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از نیوساینتیست، زنبورهای عسل از دهه 1930 میلادی به عنوان مثال نقض قواعد ریاضی مورد توجه قرار گرفتند. براساس محاسبات ریاضی، بال‌های زنبور عسل توانایی بلند کردن بدن این حشره را از روی زمین ندارد. ای

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
royaloriental.ch