حمایت از بیمه گذاران مهمترین اولویت نهاد ناظر است

حمایت از بیمه گذاران مهمترین اولویت نهاد ناظر است


1401/04/26

رئیس کل بیمه مرکزی حمایت از بیمه گذاران را مهمترین اولویت نهادناظر توصیف کرد و افزود: مبارزه با فساد، تبانی و تبعیض از دیگر اولویت‌هایی است که در بستر ظرفیت‌های قانونی دنبال خواهد شد.

 

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجیدبهزادپور با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و قدردانی از رئیس کل پیشین نهاد ناظر صنعت بیمه، ضمن اعلام این مطلب افزود: استقرار حاکمیت شرکتی و پرهیز از مداخله گری در امور غیرمرتبط از جمله برنامه‌هایی است که با جدیت دنبال خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی از ضرورت نوآوری در ارائه محصولات، هوشمندسازی خدمات و بیمه گری مبتنی بر تنوع ریسک‌ها سخن گفت و خاطرنشان کرد: کوتاه شدن فرایند صدور مجوز‌ها از اولویت‌های بیمه مرکزی است که به تقویت ساختاری صنعت بیمه منتهی خواهد شد.

مهندس مجید بهزادپور با اشاره به اهمیت فراوان سرمایه‌های انسانی در پیشبرد اهداف کلان اقتصادی کشور، اظهار داشت: در کنار توسعه صنعت بیمه باید حفظ امنیت فعالان شبکه فروش و توجه به معیشت کارکنان این صنعت نیز بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای عالی بیمه، حمایت از بیمه گذاران را مهمترین اولویت نهادناظر توصیف کرد و افزود: مبارزه با فساد، تبانی و تبعیض از دیگر اولویت‌هایی است که در بستر ظرفیت‌های قانونی دنبال خواهد شد.

وی با قدردانی از خدمات دکتر سلیمانی در دوران تصدی بر نهادناظر صنعت بیمه، اظهار داشت: حفظ و ارتقای دستاورد‌های گذشته با نگاه تحول گرایانه به آینده از مولفه‌های اصلی دستیابی به توسعه پایدار است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید ویژه بر ضرورت همدلی و همراهی تمامی نهادها، مدیران، صاحبنظران و کارشناسان بیمه‌ای در ارتقای این صنعت، تصریح کرد: با وجود فعالیت‌های مستمر برای بازیابی جایگاه صنعت بیمه هنوز بسیاری از ظرفیت‌های بیمه‌ای مغفول مانده که باید احیا شود.

وی با تشکر از ریاست محترم جمهوری، هیات محترم دولت و قدردانی از اعتماد مقام محترم وزارت، اظهار داشت: اندازه فعلی این صنعت با وجود حجم بالای ریسک‌هایی نظیر حوادث طبیعی، سوانح جاده‌ای و گستردگی مباحث درمانی در شان این صنعت نیست و باید گسترش یابد.

بهزاد پوردر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابعاد بزرگ صنعت بیمه و تاکید بر برخی از آمار‌های قابل توجه مانند سرمایه گذاری در حد ۱۵۰ هزار میلیارد تومان، سرمایه در حد ۴۰ هزار میلیارد تومان و فروش و درآمد در حد ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، گفت این شرایط درحد اقتصاد کشور نیست و در این زمینه نیاز به توسعه جدی وجود دارد.

مهندس بهزادپور در ادامه بر لزوم بهره گیری از مولفه‌های شریعت اسلام برای توسعه بیمه گری در جامعه تاکید کرد و گفت: با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی و بهره گیری از قابلیت مشاوره و کارشناسی، راه اندازی کمیته فقهی و تاسیس شرکت بیمه تکافل در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مهندس بهزادپور، سرمایه گذاری هوشمندانه در بازار سرمایه و انتشار اوراق بیمه‌ای را از جمله راهکار‌های تقویت بنیان‌های صنعت بیمه دانست و افزود: با استقرار سامانه بیمه گری و تغییر شیوه‌های نظارتی می‌توان به ارتقای سطح صنعت بیمه در کشور امیدوار تر بود. شایان ذکر است در این آیین، دکتر احسان خاندوزی _ وزیر امور اقتصادی و دارایی_ دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل پیشین بیمه مرکزی و دکتر سید محمد کریمی _ دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران_ نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان حکم ریاست کلی مهندس مجیدبهزادپور رسما تحویل شد و از خدمات دکتر سلیمانی نیز تقدیر به عمل آمد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top