لزوم حمایت دولت از مرزنشینان کردستانی/کوله بری یک مسکن مقطعی است - خبرگزاری مهر


1396/05/23

سنندج - فرمانده مرزبانی کردستان خواستار افزایش حمایت های دولت از افراد ساکن در مرزهای این استان شد و گفت: تلاش برای ارتقاء زیرساخت ها و همچنین فراهم کردن زندگی بهتر یکی از نیازهای اصلی است.سنندج - فرمانده مرزبانی کردستان خواستار افزایش حمایت های دولت از افراد ساکن در مرزهای این استان شد و گفت: تلاش برای ارتقاء زیرساخت ها و همچنین فراهم کردن زندگی بهتر یکی از نیازهای اصلی است.

به گزارش
خبرنگار مهر
، سردار کیومرث شیخی ظهر امروز در جریان تجلیل از مدیران شماری از خبرگزاری های استان کردستان اظهار داشت: تجلیل از خبرنگاران و اهالی رسانه در هر شرایطی لازم و ضروری است، چرا که این قشر تلاش زیادی در راستای ارتقاء آگاه های جامعه انجام می دهد.
وی با بیان اینکه خبرنگاران و اهالی رسانه به نوعی چشم بینا و گوش شنوای جامعه به شمار می روند، افزود: خوشبختانه همکاری و تعامل بسیار خوبی بین مرزبانی کردستان و خبرنگاران وجود دارد و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.
وی با بیان اینکه خبرنگاران باید در عین صداقت و در راستای توسعه استان کردستان قلم بزنند، بیان کرد: خوشبختانه رعایت انصاف از سوی خبرنگاران کردستانی همواره جزو اولویت ها بوده است و ما در این زمینه مشکلی نداریم.
فرمانده مرزبانی استان کردستان به شرایط خاص این استان اشاره کرد و یادآور شد: استان کردستان شرایط خاصی دارد و به همین دلیل باید در زمینه های اطلاع رسانی این شرایط خاص مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه یکی دو مورد خبرنگاران خارج از استان کردستان گزارش های پخش کردند که با واقعیت فاصله داشت، ادامه داد: بهره برداری از ظرفیت ها  توان رسانه های جمعی یکی از نیازهای اصلی در استان کردستان و فرماندهی مرزبانی استان کردستان در این زمینه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.
سردار شیخی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص در مرزهای استان کردستان اشاره کرد و افزود: تلاش در راستای ایجاد امنیت و آرامش در مرزهای استان کردستان همواره جزو اولویت های اصلی مرزبانی است و در این راستا از همکاری و تعامل مردم ساکن در مرزهای این استان به بهترین شکل ممکن استفاده می شود.
وی به مسائل معیشتی مردم ساکن در مرزهای استان کردستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شرایط مردم ساکن در مرزهای استان کردستان خوب نیست و به همین دلیل لازم است که دولت حمایت های خود از مردم ساکن در مرزهای این استان را افزایش دهد.
وی به وضعیت کولبری در مرزهای استان کردستان اشاره کرد و افزود: در گام اول مرزبانی به دنبال این است که اصطلاح کولبری حذف شود و در همین راستا نیز اقدامات مختلفی صورت گرفته تغا افراد ساکن در مرزهای استان به شکل بهتری امرار معاش داشته باشند.
فرمانده مرزبانی کردستان گفت: در همین راستا و با هماهنگی صورت گرفته هم اکنون در معابر موقت مرزی امکان تردد با استفاده از چرخ و حمل بار با این وسیله فراهم شده است ولی این کافی نیست و باید تلاش های بیشتری در این بخش صورت گیرد.
وی با بیان اینکه کولبری تنها یک مسکن مقطعی در راستای حمایت و کمک به مرزنشینان به شمار می رود، اظهار داشت: انتظار می رود که زیرساخت های لازم برای امرار معاش مرزنشینان فراهم شود تا دیگر شاهد کولبری در استان کردستان نباشیم.
وی با اشاره به اینکه نیروهای مرزبانی استان کردستان تمامی تلاش خود را برای حمایت از مردم انجام می دهند، عنوان کرد: ما به هیچ عنوان با کولبری که به صورت قانونی از مرزهای استان کردستان عبور می کند برخورد نمی کنیم ولی متاسفانه در این بین عده ای افراد سودجو از این شرایط سوء استفاده می کنند.
سردار شیخی گفت: افراد قاچاقچی با پوشش کولبر اقدام به وارد کردن مشروبات الکلی و مواد اولیه برای تولید مواد مخدر صنعتی می کنند که ما در این بخش با افراد خاطی برخورد می کنیم و تعارفی هم با هیچ کسی نداریم.
وی در پایان بار دیگر از خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان تقدیر کرد و گفت: انتظار می رود که همه ما در راستای توسعه و پیشرفت استان کردستان قدم برداریم و البته در این راستا نقش خبرنگاران بسیار حساس و حیاتی است.
در جریان این نشست از تلاش های مدیران خبرگزاری های مهر، ایرنا، فارس، ایسنا، کردپرس و صدا و سیمای مرکز کردستان در راستای انعکاس اخبار فرماندهی انتظامی کردستان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

سقوط بالگرد نظامی آمریکا/ ناپدید شدن 5 نفر

یک فروند بالگرد ارتش آمریکا در آب های نزدیک هاوایی سقوط کرد و پنج سرنشین آن ناپدید شدند. به گزارش ایرنا، گارد ساحلی آمریکا و نظامیان این کشور به پیام های مربوط به سقوط یک فروند بالگرد بلک هاوک ا

آخر هفته بارانی برای 17 استان

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود موج بارشی به کشور خبرداد و گفت: ۱۷ استان کشور در پایان هفته با رگبار باران و احتمال سیلاب محلی مواجه هستند. امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت ج

با ارسال پیامک چک بی‌محل را شناسایی کنید

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت: بزودی گیرنده چک می‌تواند با ارسال شماره منحصر به فرد هر برگه، به سامانه استعلامات بانک مرکزی، مشخصات و سابقه چک برگشتی دارنده دسته‌چک را کنترل کند. مسعود رحیمی د

ضریب کیفی 388 نشریه تعیین شد

معاون فرهنگی اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با اشاره به اینکه در سال 96 تعیین ضریب کیفی نشریات بر اساس فرم‌های خوداظهاری و بررسی کمیته ارزیابی است، از تعیین ضریب کیفی 388 نشریه در دوره جدید

ماجرای آتش زدن خانه و کشته شدن وکیل زن در شیراز

معاون اجتماعی و پیشگیری نیروی انتظامی فارس، کشته شدن یک وکیل زن در شیراز با ضربات چاقو توسط طرف دعوای موکلش را تکذیب کرد. به گزارش ایرنا، سرهنگ «کاووس محمدی»، اخبار منتشر شده درباره کشته شدن یک وک

بازداشت مدیرعامل یک شرکت هواپیمایی در مشهد

قاضی اصولی صفار اعلام کرد: مدیر عامل شرکت هواپیمایی زاگرس در مشهد از باب معاونت در اخلال در نظم عمومی و تاخیرات مکرر پرواز تفهمیم اتهام شد. قاضی اصولی صفار، بازپرس فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد در

پلمب تمام شعبه‌های یک مؤسسه مالی غیرمجاز

نیروی انتظامی از پلمب کلیه شعب مؤسسه مالی حافظ خبر داد. به گزارش ایسنا، دفتر سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا، با اشاره به اخبار منتشرشده درباره ادامه فعالیت یک مؤسسه مالی غیرمجاز در ساری و تبر

کلاهبرداری در قم با سود 43 %/ متهم از 800 نفر پول دریافت کرد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی قم با اعلام دستگیری یک کلاهبردار در قم گفت: متهم با تاسیس یک شرکت و تبلیغات گسترده پرداخت سود 43 درصد، از 800 تن بیش از 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود. به گزا

کشف هویت زن و مرد سر بریده شده در تهران/ پدر پسر قاتل از آب درآمد/ قاتل: با اره برقی آنها را تکه‌تکه کردم

به دنبال کشف سر بریده شده یک زن و مرد در منطقه یوسف‌آباد، پلیس آگاهی پایتخت راز این جنایت هولناک را پس از ۲ هفته کشف کرد. به گزارش تسنیم، ساعت 23، 11 مرداد امسال خبر کشف سرهای متعلق به دو نفر که د

8 سال زندان برای رهبر مخالفان قرقیزستان

­دادگاهی در قرقیزستان روز چهارشنبه، عمربیک تقی‌بایف رهبر مخالفان این کشور را به اتهام فساد به هشت سال زندان محکوم کرد، درحالیکه حزب وی تاکید دارد این موضوع در آستانه رای گیری ریاست جمهوری در ماه ا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
royaloriental.ch