نگاه سیاسی رسانه‌ها به دانشگاه بیش از نگاه علمی است


1396/09/17

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: وقتی صحبت از ارتباط رسانه با دانشگاه می‌کنیم، رسانه‌ها بیش از نگاه علمی، به جنبه سیاسی دانشگاه توجه می‌کنند. به گزارش ایسنا منطقه

نگاه سیاسی رسانه‌ها به دانشگاه بیش از نگاه علمی است
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: وقتی صحبت از ارتباط رسانه با دانشگاه می‌کنیم، رسانه‌ها بیش از نگاه علمی، به جنبه سیاسی دانشگاه توجه می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد حسن ارداقیان مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان در نشست رسانه و دانشگاه که به میزبانی خبرگزاری ایسنا برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر اینکه یک مجموعه علمی است مجموعه‌ای خدمت‌ رسان نیز محسوب می‌شود، از همین رو ارتباط خوبی به عنوان مجموعه خدمت‌رسان با رسانه‌ها داریم.
وی افزود: در حوزه دانشگاه متأسفانه ورود رسانه ورودی اثرگذار و متقابل نبوده و ما هم نتوانستیم امروز ارائه خوبی از آنچه در دانشگاه می‌گذرد به رسانه‌ها داشته باشیم.
ارداقیان ادامه داد: امروز شرایط به گونه‌ای شده است هر وقت برای رسانه صحبت از تعامل و ارتباط با دانشگاه و دانشجو پیش می‌آید، در ذهن رسانه‌ها نگاه سیاسی و فرهنگی شکل می‌گیرد ولی همه ما کمتر به جنبه‌های علمی آن توجه می‌کنیم و این یک آسیب به شمار می‌آید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود فعالیت سیاسی دانشجویان را نمایش پویایی و زنده بودن دانشگاه دانست و ادامه داد: دانشجو به عنوان افسر جنگ نرم باید در میدان حضور داشته باشد اما این موضوع نباید او را از وظیفه اصلی خود که تحصیل علم است غافل کند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی قزوین اضافه کرد: رسانه‌ها از ظرفیت بالای هیأت علمی در دانشگاه غافل می‌شوند اما این در حالی است که این اعضا یک مرجع علمی بزرگ برای دانشگاه و جامعه محسوب می‌شوند.
وی با بیان اینکه باید جامعه دانشگاهی و اساتید با اهمیت و نقشه رسانه بیش از پیش آشنا شوند، خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های تعامل با رسانه از جمله اقدامات دانشگاه علوم پزشکی برای بیان نقش رسانه در جامعه بوده است.
این مسئول تصریح کرد: خبرنگاران باید به سمت دانش تخصصی حرکت کنند تا ما شاهد حضور خبرنگاران تخصصی در دانشگاه و حتی در دیگر عرصه‌ها باشیم.
وی از راه اندازی رشته تخصصی خبرنگاری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای تأسیس و راه‌اندازی این رشته در قزوین نیز وجود دارد.
ارداقیان اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند برای حل معضلات اجتماعی به سراغ جامعه دانشگاهی، اساتید و اعضای هیئت علمی بروند و با استفاده از نظریات تخصصی این افراد، راهکارهای جدی و عملیاتی را برای حل معضلات اجتماعی ارائه دهند.
وی  افزود: ایجاد شورای روابط عمومی دانشگاه‌های استان قزوین می‌تواند گامی مثبت برای شکل‌گیری یک بستر تعاملی با اصحاب رسانه باشد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: متأسفانه احساس می‌کنم جامعه دانشگاهی و دانشجویان ارتباط خوبی با رسانه‌ها ندارند و فضای مجازی باعث شده تا مطالعه رسانه‌ها مخصوصاً از نوع  مکتوب کم شود.
وی در پایان با بیان اینکه باید درب دانشگاه به روی اصحاب رسانه باز شود یادآور شد: کانون دانشجویی روابط عمومی با نام اختصاری «ردا » در دانشگاه علوم پزشکی قزوین تأسیس شده و می‌تواند گام مثبتی برای تعامل رسانه‌ها با جامعه دانشگاهی علوم پزشکی محسوب شود.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

ابلاغ مصوبه اعطای مدرک تحصیلی به دانش آموختگان جامعه المصطفی

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82919959(6509402)به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این مصوبه که در جلسه 805 شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد مورخ 1395/6/14 شورای عالی حوزه‌های علمیه به تصویب رسیده، چنین آمده ا

ارزان ترین درمان ناباروری در ایران

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82919989(6509389)دکتر محمدرضا صادقی روز شنبه در جمع خبرنگاران در مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر پژوهشگاه ابن سینا با بیان اینکه حدود 20 میلیون زوج در ایران زندگی می کنند که حدود 4 میلیون زوج نابارور هستند،افزود:نتایج ج

روابط عمومی و ارتباط با رسانه

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920008(6509550)روابط عمومی ترکیب علم و هنر و از مهمترین ارکان موفقیت هر سازمان است و رسانه ابزاری برای انتقال پیام و بستری مناسب برای برقراری ارتباط محسوب می شود. ارتباط متقابل و مستمر روابط عمومی و رسانه، علاوه بر ارتقای عملک

پیشنهاد افزایش سهم سوابق تحصیلی به 50 درصد در کنکور 98

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920020(6509383)علی زرافشان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: اکنون در حال رایزنی با سازمان سنجش آموزش کشور هستیم و امید است این درصد برای دانش آموزانی که سال تحصیلی جاری وارد پایه دوازدهم شده و برای

مغز باهوش ها اتصالات نورونی کمتری دارد

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920035(6509331)به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، یک گروه بین المللی از نورولوژیست های دانشگاه هایرور بوخوم در آلمان، نیومکزیکو در آمریکا و واحد تحقیقات بایوسایکولوژی بوخوم در آلمان با استفا

نقاش فرانسوی پرتره های تلفن هوشمند زنان را ویرایش می کند

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920082(6509656)به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از روزنامه south china morning post، شرکت میتو meitu که پیشرو در زمینه تلفن همراه اینترنتی در چین است با همکاری موزه بریتانیا یک گوشی هوشمند را به صورت محدود، برای زنان راه

تمدید مهلت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 97

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920081(6509684)حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به برخی اصلاحات در دفترچه راهنمای آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1397 و به منظور فراهم نمودن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنو

گامی برای گسترش زبان فارسی در نقاط مختلف جهان

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920104(6509661)به گزارش گروه علمی ایرنا از رایسست، در دیدار محمدرضا فلاحتی رئیس این اداره با فرهاد پالیزدار معاون امور بین الملل بنیاد سعدی که با هدف آشنایی بنیاد با دو مجموعه رایسست و isc به عنوان مقدمه ای برای برقراری تعاملا

خطر انقراض میش مرغ در بوکان

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920108(6509468)به گزارش ایرنا، زیستگاه میش مرغ دشت های بوکان و بیشتر دشت سوتاو حمامیان است که با توجه به مشکلات انسانی ایجاد شده، این زیستگاه ظرفیت افزایش این گونه نادر را ندارد. دستکاری در این زیستگاه و تبدیل کردن بخشی از آن

کوچکترین خانه جهان ساخته شد

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82920120(6509633)به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این سیستم نانورباتیک که μrobotex نام دارد، متشکل از یک سیستم تزریق گاز و تفنگ یونی است که توسط سیستم رباتیک کنترل می شود و درون یک مخزن خلاء عمل می کند.

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva