شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان قابل تحمل نیست


1396/10/23

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان قابل تحمل نیست. به گزارش ایسنا، محمد اسماعیل سعیدی در سخنرانی پیش از خطبه ی

شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان قابل تحمل نیست
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان قابل تحمل نیست.

به گزارش ایسنا، محمد اسماعیل سعیدی در سخنرانی پیش از خطبه ی نماز جمعه تبریز، با اشاره به این‌که «طبق تاکید امام راحل، مجلس شورای اسلامی باید در راس امور قرار گیرد و وظیفه اصلی آن قانونگذاری و ریل‌گذاری برای حرکت دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست»، اظهار کرد: کمیسیون اصل ۹۰، وظیفه رسیدگی به گزارشات ارسالی مردم از دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارد که بعد از رسیدگی، گزارشات را به هیئت رئیسه ارائه می‌دهد.
 وی افزود: طی سال جاری برنامه‌ای برای کمیسیون اصل ۹۰ و فرهنگی مشخص شده و بر همین اساس کمیسیون نباید منتظر ارسال گزارشات مردمی از سوی دستگاه‌های اجرایی شود، بلکه خود باید مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و رسیدگی کند که در این ارتباط دستگاه‌های شش استان از جمله آذربایجان شرقی را به عنوان نمونه مورد بررسی قرار داده‌ایم که بعد از جمع‌بندی،  به هیئت رئیسه در صحن مجلس ارائه می‌شود.
وی با بیان این‌که «در این ماموریت قصد مچ‌گیری از دستگاه‌های اجرایی را نداریم بلکه هدف اصلاح عملکرد دستگاه‌های اجرایی است» تشریح کرد: در برخی مواقع، برخی از دستگاه‌ها از مسیر اصلی خارج شده و از قانون تعدی می‌کنند که لازم است این دستگاه‌ها به مسیر اصلی بازگشته و متذکرات لازم برای آن‌ها انجام گیرد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس بیان کرد: در گذشته کمیسیون اصل ۹۰، طبق ضوابط ومقررات مانند دیوان محاسبات به پرونده ها رسیدگی نمی‌کرد بلکه آن‌ها را به قوه قضاییه ارجاع می‌داد که این امر موجب طولانی شدن و نتیجه نگرفتن پرونده‌ها می‌شد ولی در حال حاضر مجلس شورای اسلامی، کمیسیون را به عنوان دیوان مرجع رسیدگی به گزارشات مردم تعیین کرده تا بتواند در این خصوص حکم صادر کند.
وی با اشاره به این‌که «کمیسیون فرهنگی، مشکلات فرهنگی هر استان را نیز بررسی می‌کند»، گفت: مسائل فرهنگی هر استان با دیگری متفاوت است که طی ماموریت‌ها، این مشکلات از نزدیک بررسی شده و در این خصوص تصمیماتی نیز گرفته شده است.
وی تاکید کرد: در حوزه قانونگذاری و نظارت نیز وظایفی که بر گردن نمایندگان نهاده شده، نمایندگان اهتمام جدی می‌ورزند تا رسالت خود را در مجلس به نحو احسن انجام دهند.
سعیدی در بخش دیگر سخنان با اشاره به جریانات اخیر در کشور، افزود: سال گذشته یکی از نشریات آمریکا مطلبی در خصوص این‌که ایران جزو هفت کشور قدرتمند جهان است، منتشر کرده بود و با ارائه ی هشدارهایی به مقامات آمریکایی اعلام کرده بود که  ایران تاثیرگذارترین کشور در خاورمیانه است. در یکی از برنامه های تلویزیونی نیز رئیس سازمان سیا آمریکا با صراحت اعلام کرد که طی هفت سال گذشته، نفوذ ایران در منطقه ی خاورمیانه گسترش یافته است، این مقام آمریکایی در این مصاحبه از ایران به عنوان چالش بلندمدت برای آمریکا یادکرد، چرا که در جریانات سوریه، یمن و عراق، تاثیر گذاری ایران به وضوح در منطقه مشاهده شد و مقامات آمریکایی باید با برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت جهت مقابله با ایران عمل کنند تا ایرانیان از مواضع خود در خاورمیانه عقب‌نشینی و از نفوذشان کم کنند.
وی با تاکید بر این‌که «دشمنان درصدد هستند تا متحدان ایران را از این‌که ایران نمی‌تواند تکیه‌گاهی محکم برای آن‌ها شود، بترسانند»، اظهار کرد: دشمنان می‌خواهند ایران اسلامی را که به عنوان کانون تفکر اسلامی تکیه گاه مستضعفان جهان است، متزلزل کنند و متحدان را به این باور برسانند که ایران نمی تواند تکیه گاهی برای آن‌ها شود.  یکی دیگر از توطئه‌های دشمنان، توطئه‌های اخیر در داخل ایران است، دشمنان می خواهند در داخل ایران توجه مقامات و مسئولان تصمیم گیرنده را به مسائل آشوب و فتنه جلب و درگیر کنند.
وی با تاکید بر این‌که «مشکلات مردم واقعی است و ما نمی‌گوییم هر چیزی در جامعه گل و بلبل است»، افزود: طی چند سال اخیر رکود شدید در جامعه، قدرت خرید مردم را کاهش داده  و این امری طبیعی است که مردم مشکلات خود را با آزادی کامل بیان کنند  ولی دشمنان با برنامه ریزی روی این موج سوار شده و از این فرصت بهره برداری کردند تا به اهداف شوم خود دست یابند. دشمنان در کشور سوریه نیز از این فرصت‌ها استفاده کرده و حرکات صنفی را با تبدیل به شورش های مسلحانه، آشوب ها را در تمامی شهرهای سوریه ایجاد کردند که این امر کشور سوریه را طی پنج سال، درگیر و از رژیم صهیونیستی غافل کرد، در ایران نیز همین هدف شوم را در سر داشتند و پی در پی به متحدان منطقه پیام ارسال می کردند که ایران دارای مشکلات داخلی زیادی است و نمی تواند برای شما تکیه گاهی شود.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «انقلاب، نظام و ولایت در عمق وجود مردم ایران قرار گرفته است»، اظهار کرد: علی‌رغم گلایه‌مندی مردم از برخی مشکلات، مردم نشان دادند که اعتمادشان به نظام همواره پابرجاست و تمامی امیدهای سلطه های نظام را ناامید کردند و مردم با حضور خود در صحنه روی برنامه‌های آن‌ها، خط بطلان کشیدند.
وی افزود: دشمنان می‌پنداشتند که مانند سال‌های گذشته، فضای یاس و ناامیدی در کشور حاکم شده و در این راستا برخی رسانه‌های داخلی و فضای مجازی یاس و ناامیدی به جامعه پمپاژ می‌کردند تا مردم نسبت به نظام بدبین شوند.
وی با تاکید بر این‌که «هر زمان مقام معظم رهبری برای حل مشکلات کشور نسخه نوشته‌اند بی شک با عمل به آن‌ها در مقابل دشمنان موفق و پیروز شده‌ایم»، تصریح کرد: افتخارات اخیر سوریه به برکت تبعیت از منویات رهبر فرزانه کشور تحقق یافت، اگر در حل مشکلات اقتصادی کشور  به رهنمودهای مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی عمل کنیم بی‌تردید در حل آن‌ها نیز موفق خواهیم شد.
سعیدی درباره بودجه سال ۹۷، نیز اظهار کرد: بودجه سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و در خصوص حل مشکلات و نگرانی‌ها، مسئولان توجه کافی را اعمال می‌کنند و تلاش می‌شود تا بودجه ۹۷ در مسیری قرار گیرد تا اقشار آسیب‌پذیر جامعه با مشکل مواجه نشوند؛ چراکه اگر شکاف‌ها و تبعیض‌ها در جامعه درمان شود، شاهد اقدامات موفقیت آمیزی خواهیم بود.
وی تاکید کرد: مسئولان باید در حوزه خود و در انجام مسئولیت های خود دقت کافی را داشته باشند؛ چراکه دشمنان می‌خواهند از نقاط ضعف ما استفاده کرده و یاس و ناامیدی را در جامعه ایجاد کنند.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

آئین بزرگداشت دکتر شریعتی در مزینان برگزار می‌شود

فرماندار داورزن گفت: آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد درگذشت زنده یاد دکتر علی شریعتی 29 خرداد ماه جاری در زادگاهش روستای مزینان در شهرستان داورزن واقع در غرب خراسان رضوی برگزار می‌شود.

خطرنابودی باغات و نخیلات جنوب کرمان

جنوب استان کرمان با قریب یک میلیون نفر جمعیت و حدود 50 هزار کلیومتر مربع وسعت نقش مهم و تاثیر گذاری در اقتصاد کشور دارد اما این روزها بحران خشکسالی ۲۵ساله امان تولیدکنندگان این منطقه را ب

مسئولان با دیدی ترمیمی به بخش کشاورزی بنگرند

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: نباید نگاه مسئولین به بخش کشاورزی نگاه حذفی و کاهشی در حوزه تولیدات و اشتغال باشد بلکه باید با نگاهی ترمیمی به این بخش بنگرند. به گزارش 

40 هکتار از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت - اخبار تسنیم - Tasnim

۴۰ هکتار از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از مهار آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع دو شهرستان لنده و بهمئی بعد از ۳ روز خبر داد و گفت: ۴۰ هکتار از جنگل

انبار بزرگ کولر گازی قاچاق به ارزش 150 میلیارد ریال در اهواز کشف شد - اخبار تسنیم - Tasnim

انبار بزرگ کولر گازی قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در اهواز کشف شد فرمانده انتظامی استان از کشف انبار بزرگ کولر قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان اهواز خبر داد. ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

کاور ورزشی و ساعت رومیزی؛ رهاورد بدمینتون‌کاران خراسان‌رضوی در مسابقات کشوری - اخبار تسنیم - Tasnim

کاور ورزشی و ساعت رومیزی؛ رهاورد بدمینتون‌کاران خراسان‌رضوی در مسابقات کشوری بدمینتون کاران خراسان رضوی از عدم توجه به این ورزش به‌ویژه در سطح رقابت‌های کشوری گلایه دارند و معتقدند باید بیش از پیش

پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی برای بافت فرسوده در استان تهران - اخبار تسنیم - Tasnim

پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای بافت فرسوده در استان تهران مدیرکل بنیاد مسکن و شهرسازی استان تهران گفت: مقاوم‌سازی مسکن روستایی باید با اطلاع‌رسانی دقیق دهیاران و مدیران در پرداخت تسهیلات ۲۵

"صدور مجوز رسمی" راه عبور شهرک‌های صنعتی پردیس از رکود است - اخبار تسنیم - Tasnim

"صدور مجوز رسمی" راه عبور شهرک‌های صنعتی پردیس از رکود است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان اینکه شهرستان پردیس فاقد شهرک صنعتی رسمی است گفت: امید است در سال جاری با صد

لرستان|شرور سابقه‌دار در شهرستان دورود دستگیر شد - اخبار تسنیم - Tasnim

لرستان|شرور سابقه‌دار در شهرستان دورود دستگیر شد فرمانده انتظامی شهرستان دورود گفت: شرور سابقه‌دار در یک عملیات پلیسی در شهرستان دورود دستگیر شد. ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵ استانها لرستان نظرات

طرح « همگام با کشاورز» با هدف افزایش کیفیت محصولات کشاورزی در شیراز اجرا می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

طرح « همگام با کشاورز» با هدف افزایش کیفیت محصولات کشاورزی در شیراز اجرا می‌شود مدیر مطالعات حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به فعالیت‌هایی که در راستای توانمندسازی اقشار

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva