آرزوهای نابغه کرجی و قهرمان مسابقات جهانی محاسبات ذهنی


1396/10/23

> نسخه آزمایشی کد خبر: 82793783(6340704)به گزارش ایرنا، 28 دسامبر 2017 هفدهمین دوره مسابقات ذهنی با چرتکه زیر نظر انجمن جهانی محاسبات ذهنی پاما به میزبانی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار شد و کودکان ایرانی رتبه نخست درگروه (a و b) و عنوان قهرمان


	 آرزوهای نابغه کرجی و قهرمان مسابقات جهانی محاسبات ذهنی
>
نسخه آزمایشی
کد خبر: 82793783(6340704)به گزارش ایرنا، 28 دسامبر 2017 هفدهمین دوره مسابقات ذهنی با چرتکه زیر نظر انجمن جهانی محاسبات ذهنی پاما به میزبانی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار شد و کودکان ایرانی رتبه نخست درگروه (a و b) و عنوان قهرمان قهرمانان را کسب کردند.
11 نفر از کودکان ایرانی 5 تا 12 سال که برگزیده جشنواره کودکان هوشمند در ایران بوده‌اند، از استان‌های کرمانشاه، البرز، مرکزی و تهران در این رویداد جهانی حضور داشته و رتبه نخست این مسابقات را کسب کردند.
بهار روح افزا یکی از این دختران موفق است که توانست با بالابردن پرچم ایران اسلامی در این دوره از مسابقه ها برگ دیگری از افتخارات ملی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم بزند.
براساس گزارش موسسه کودکان هوشمند، در هفدهمین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه 300 کودک از 21 کشور دنیا حضور داشتند.
این دختر 10 ساله ایرانی با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان البرز به همراه پدر و مادر خود درحالی که پرچم ایران اسلامی را به سینه آویخته و به آن افتخار می کرد، به بیان راز موفقیت ها و آرزوهایش پرداخت.
پدر بهار آغاز گراین مصاحبه بود و به بیان چگونگی کشف استعداد این دختر 10ساله پرداخت و نکاتی که در پرورش او مدنظر قرار گرفته اشاره و تاکید کرد که گرچه وسع مالی خوبی ندارد اما تمام زندگی خود را وقف تربیت دخترش کرده و در این مسیر از کمک های خیرین نیز بهره برده است.
بهار درسن چهار سالگی علاقه به نقاشی داشت و جمله ها را از پنج سالگی با قرار دادن حروف در کنار یکدیگر می خواند، بنابراین وقتی به سن هفت سالگی رسید به موسسه کودک هوشمند معرفی شد، این درحالی بود که بهار علاقه وافری به ریاضی داشت.
حفظ کردن آیات قرآن کریم، شعرگفتن، نقاشی و حفظ اشعار مولانا از دیگر فعالیت های ویژه بهار است. امروز بهار با توجه به مشکل کم آبی درکشور تمام هم و غم خود را برای اختراع سیستمی برای جمع آوری فاضلاب ها قرار داده است.
مادر بهار که در همه مسیر موفقیت همراه دختر نابغه خود بوده، هدفمندی را بالاترین اصل در زندگی این دختر 10ساله دانسته و تاکید می کند که بهار با کتاب روز خود را آغاز و در شب با این دوست و یار مهربان به پایان می رساند.
انجام ضرب های چهار در یک، دو در دو و جمع های تا ده رقمی، از جمله فعالیت های ریاضی بهار است و نبوغ خود را در محاسبه ذهنی اعداد اعشاری و جذر را نشان داده است.
امروز بهار جمع وتفریق را در 10 تا 15 رقم با چرتکه مغزی بدون کاغذ و قلم انجام می دهد.
**صرف هزینه های شخصی و کمک خیرین برای پیشرفت بهار
پدر و مادر بهار در ادامه این نشست با اشاره به اینکه بنیاد نخبگان البرز بهار را به عنوان نخبه نپذیرفته است، از صرف هزینه های شخصی به کمک دوستان و خیرین برای اعزام بهار به مسابقات آفریقای جنوبی خبر داد.
والدین این نابغه 10 ساله برغم تلاش هایی که برای کسب اعتبار بیشتر برای ایران اسلامی در عرصه بین الملل داشتند، با این پاسخ مواجه شده اند که فعالیت های بهار به عرصه تولید نمی رسد و پول ساز نیست، بنابراین در جرگه نخبگان قرار نمی گیرد.
والدین بهار اعتقاد دارند فرزندانشان برای پرچم خوش رنگ و پر افتخار جمهوری اسلامی ایران درعرصه جهانی با اعداد و ارقام می جنگد تا افتخاری برای ایران اسلامی ثبت شود.
پدر و مادر این نابغه کرجی تاکید دارند که تلاش و پشتکار، حل کردن روزی سه هزار سوال از جمله پله هایی هستند این نابغه ریاضی طی کرده و امروز دربین 300دانش آموز از 21 کشور جهان پرچم ایران اسلامی را برافراشته کرده است.
بهار 10 ساله که به احترام پدر ومادر فقط به سخنان آنان گوش می داد، در پایان مصاحبه از دغدغه و آرزوهایش گفت. وی در ابتدا به رسم قدرشناسی از تمام افرادی که در موفقیتش تلاش کردند به ویژه پدر و مادرش قدردانی کرد.
این نابغه 10ساله ریاضی ادامه داد: با رفتن به موسسه کودکان هوشمند که بزرگترین شانس زندگی من بود با دنیای جدیدی آشنا شدم، چرتکه 17 میله ای که عاشق آنها هستم و امروز تصاویر زیبایی از آن ها در ذهن ساخته ام.
بهار اضافه کرد: در کوتاه ترین زمان اکنون در ذهنم چرتکه را انجام می دهم درحالی که در گذشته محاسبات را با دست انجام می دادم اما دیگر نیازی به دستان هم ندارم و به طور کاملا ذهنی این محاسبات را انجام می دهم.
دختر نابغه کرجی گفت: ضرب های دو در دو، سه در دو، چهار بریک، سه بریک، دو بریک تقسیم ها، جذر و اعشار، انتگرال از جمله فعالیت هایی است که توانسته ام درآنها هم موفقیت هایی داشته باشم.
12 مدال از جمله مدال های تکواندو در مسابقه های کشوری و استانی از دیگر موفقیت های نابغه کرجی به شمارمی رود.
اگرچه بهار آینده اش را در محاسبات ذهنی روشن می داند، اما علاقمند است که جراح قلب شود.
پدر و مادر بهار همچنین تاکید کردند که او باید بدون نگرانی از هزینه های مالی به پیشرفت خود فکر کند چراکه حس مهین دوستی و کمک دوستان و آشنایان بویژه در بعد مالی باعث پیشرفت این نوجوان ایرانی است.
8029/1535 خبرنگار:حکیمه کشاورز** انتشاردهنده:داریوش غفاری
انتهای پیام /*برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.فرستنده * *
پست الکترونیککد امنیتیارسال یادداشتدیدگاه شما با موفقیت ارسال شد.خبرهاچند رسانه ایآدرس ایمیل معتبر نیست! خبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک :© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

اعلام جزئیات ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ و ۱۴ بهمن را آخرین فرصت ثبت نام براساس سوابق تحصیلی و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، ثبت نام و انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رش

انتشار 1000 مقاله علمی توسط اعضای باشگاه پژوهشگران جوان علوم و تحقیقات

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82801914(6351343)به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، دکترامیر خسروجردی با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد فعالیت رسمی خود را از سال 1388 آغاز کرده افزود: در حال حاضر این باشگ

میزان ریزگردها در بوشهر پنج برابر حد مجاز

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82801929(6351466)حسین دلشب روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود:شاخص جهانی کیفیت هوا 150میکروگرم بر متر مکعب است که هم اینک میزان ذرات معلق در هوای مرکز استان بوشهر 786 میکروگرم بر متر مکعب است. وی یادآورشد:منشا ریزگردهای ورودی به

ستاری: ایران نباید از فرآیند تبدیل علم و فناوری به ثروت عقب بماند

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82801958(6351504)به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز شنبه در آیین رونمایی از داروی ضد سرطان نئوفور که در شرکت سیناژن و با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان البرز برگزار شد، افزود: چنین ظرفیت های

نیاز کشور به واکسن پنتاوالان چه میزان است؟

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82801971(6351267)واکسن پنتاوالان سبب حفاظت کودک در برابر پنج بیماری تهدیدکننده شامل دیفتری، سیاه سرفه، کزاز، هپاتیت ب و هموفیلوس آنفلوانزا نوع ب می شود. انستیتو پاستور ایران برخی از واکسن های مورد نیاز از جمله ب ث ژ را تولید و

کره جنوبی نسل بعدی فناوری‌های مورد استفاده در المپیک را رونمایی کرد

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82801994(6351534)به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در روز نوزدهم ژانویه بازدیدکنندگان موزه ملی علوم واقع در شهر دائجون که مرکز فناوری کره جنوبی محسوب می‌شود، پیش‌نمایشی از بازی‌های زمستانی المپی

استرس چگونه انسان را مستعد ابتلا به بیماری می کند

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82802047(6351523)به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه میشیگان امریکا در این مطالعه نحوه تاثیر استرس را بر سلول هایی که از بدن در برابر بیماری های عفونی محافظت می کند، شناسایی کرده اند. محققان مت

صادرات شیشه و آینه نانویی ایران به 35 کشور دنیا

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82802062(6351603)به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یک گروه صنعتی شیشه برترین صادرکننده نانویی کشور موفق شده است که محصولات نانویی خود، آینه‌ها و شیشه‌های نانویی را به 35 کشور جهان صادر کند. این م

استفاده از بطری پلاستیکی آب در سازمان محیط زیست ممنوع شد

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82802119(6351631)به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری در پاسخ به پیشنهاد کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان، طی بخشنامه ای استفاده از بطری پلاستیکی آب را در سازمان حفاظت محیط زیست

اصلاح الکترود گرافیت برای تصفیه پساب های صنایع غذایی در پیل سوختی میکروبی

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82802136(6351703)به گزارش روز شنبه گره علمی ایرنا از دانشگاه تربیت مدرس ،پیل های سوختی میکروبی، امروزه به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر مطرح می باشند که می توانند از هر ماده آلی تجزیه پذیر و در دسترس، توسط میکروارگانیسم ها تولی

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva