نارضایتی جوانان شوشی از استخدام غیربومی‌ها در کارخانه قند شوش - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/10/26

نارضایتی جوانان شوشی از استخدام غیربومی‌ها در کارخانه قند شوش شهروندان و جوانان شوشی از مسئولان شهرستان شوش خواستار نظارت و برخورد با هرگونه اعمال نظر و پارتی‌بازی در بحث استخدام‌ها شدند. ۲۶ دی

نارضایتی جوانان شوشی از استخدام غیربومی‌ها در کارخانه قند شوش - اخبار تسنیم - Tasnim
نارضایتی جوانان شوشی از استخدام غیربومی‌ها در کارخانه قند شوش
شهروندان و جوانان شوشی از مسئولان شهرستان شوش خواستار نظارت و برخورد با هرگونه اعمال نظر و پارتی‌بازی در بحث استخدام‌ها شدند.
۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۵
استانها
خوزستان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
شوش
، کارخانه قند شوش در سال 1354 تاسیس و در سال 1363 به بهره‌برداری رسید. این کارخانه پس از دو دهه فعالیت و در حالی که عنوان بزرگترین کارخانه قند خاورمیانه را یدک می‌کشید در سال 1382 به دلایلی ورشکسته شد.
تعطیلی این کارخانه بزرگ تولید شکر در شوش علاوه بر تشدید بیکاری در شمال خوزستان موجب توقف کشت محصول چغندرقند در استان برای بیش از یک دهه شد.
سال‌ها بعد با پیگیری‌های نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی و همراه کردن دولت با استفاده از قانون حمایت از صنایع ورشکسته، عملیات احیا و بازسازی این کارخانه آغاز شد. اکنون پس از گذشت 15 سال کارخانه قند شوش مجدد راه‌اندازی شد.
شهرستان شوش در شمال استان خوزستان با وجود صنایع بزرگی چون کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، کاغذ پارس هفت تپه و حریر خوزستان همچنین تولید 1،8 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی یکی از قطب‌های بزرگ کشاورزی و صنعتی در استان است.
این روزها خبرهایی از استخدام نیروی‌های غیربومی در شرکت قند شوش در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده است. شهروندان به ویژه جوانان شوشی نسبت به این موضوع اعتراض کرده و از مسئولان ارشد شهرستان خواستار پیگیری این موضوع شدند.
جوانان شوشی از مسئولان و شورای تامین شهرستان شوش خواستار نظارت و برخورد با هرگونه اعمال نظر و پارتی‌بازی در بحث استخدام‌ها شدند.
مسئولان در ارتباط با استخدام غیربومی‌ها در شرکت قند شوش پاسخگو باشند
در همین راستا آیت‌الله سید محمد امام، امام جمعه شوش در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با قدردانی از تلاش صورت گرفته برای بازسازی و راه‌اندازی دوباره کارخانه قند این شهرستان گفت: اولویت استخدام کارخانه قند شوش با جوانان شوشی باشد.
وی گفت: شخصا از استخدام افراد غیربومی در این شرکت قند شوش جلوگیری می‌کنم.
امام جمعه شهرستان شوش افزود: روزانه جوانان زیادی به بنده مراجعه می‌کنند و نسبت به استخدام افراد غیربومی در شرکت قند شوش اعتراض دارند، مسئولان باید در این رابطه پاسخگو باشند.
امام تصریح کرد: انتظار دارم مسئولان شهرستان شوش و شخص فرماندار شوش به موضوع استخدام غیربومی‌ها در شرکت قند شوش به صورت جدی ورود کند.
نارضایتی جوانان شوشی نسبت به استخدام غیربومی‌ها
یکی از شهروندان شوشی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در شهرستانی که جوانان بیکار بومی با سطح سواد بسیار بالایی وجود دارند چرا باید اولویت استخدام با نیروهای خارج از شهرستان باشد.
وی گفت: به‌کارگیری نیروهای غیربومی موجب بالا رفتن هزینه‌های تولید و مصرفی این شرکت شده و موجب اتلاف منابع موجود می‌شود. اولویت استخدام باید با جوانان شوشی باشد از مسئولان استانی و شوشی انتظار داریم پیگیر این استخدامی‌ها باشند.
این شهروند شوشی ادامه داد: استفاده درست از نیروهای بومی مزیت‌های بی‌شماری در حوزه های امنیتی، اجتماعی و حتی سیاسی به دنبال دارد. اما در غیر این‌صورت باید منتظر چالش‌های ایجاد شده در اثر به‌‌کارگیری نیروهای غیربومی در این شهرستان باشیم.
نیروی بومی در شرکت قند شوش به‌کارگیری شود
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آئین کلنگ‌زنی چهارراه ورودی شهر شوش که با حضور نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد اظهار داشت: افرادی که قرار است در کارخانه قند شوش به‌کار گرفته شوند حتما باید بومی باشند.
وی گفت: حداکثر افراد غیربومی نباید از پنج درصد کل نیروها بیشتر باشند اما باید تلاش کنند 100 درصد نیروهای این شرکت بومی باشند.
شهرهای اطراف حاضر نیستند یک نفر شوشی را استخدام
کنند
سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اشتغال شوش که با محوریت تدوین سند توسعه اشتغال پایدار شهرستان با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: با ارائه آمار مشکلی از اشتغال جوانان برطرف نمی‌شود.
وی گفت: همان طور که شهرستان‌های اطراف ما حاضر نیستند که یک نفر شوشی را جذب کار کنند، ما هم نیز حاضر نیستیم یک نفر غیرشوشی را در شرکت قند شوش جذب کنیم.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگروهی برای تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران در شهرستان شوش تشکیل شود افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان شوش می‌توان با تشکیل کارگروه حمایت از اقصاد مقاومتی با هدف اشتغال‌زایی چرخه اقتصادی شهرستان را بیش از گذشته فعال‌ کرد.
نوری تصریح کرد: با وجود اینکه شوش ظرفیت بسیار بالایی در تمام حوزه‌ها از قبیل کشاورزی، صنعتی، گردشگری را دارد، اما سرمایه‌گذاران برای استفاده از این ظرفیت‌ها و فعالیت در شهرستان با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو هستند. انتظار داریم برطرف کردن  مشکلات سرمایه‌گذاران در اولویت کاری مسئولان قرار بگیرد.
گزارش از سجاد عبیدی‌پور
انتهای‌پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

یاسوج| غم و اندوه در چهره خانواده قربانیان سقوط هواپیما موج می‌زند+ فیلم - اخبار تسنیم - Tasnim

یاسوج| غم و اندوه در چهره خانواده قربانیان سقوط هواپیما موج می‌زند+ فیلم خانواده‌های سرنشینان هواپیمای سقوط کرده تهران-یاسوج سراپا نمی‌شناسند و هر لحظه منتظر خبر جدید از وضعیت عزیزانشان هستند. ۲

کرمانشاه| زندگی زلزله‌زدگان در محاصره آب به روایت تصویر - اخبار تسنیم - Tasnim

کرمانشاه| زندگی زلزله‌زدگان در محاصره آب به روایت تصویر بارندگی وضعیت زندگی مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه نامناسب کرده است و اکنون زندگی آنها در محاصره آب قرار دارد. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳ استان

اهواز| سردار غیب‌پرور: شهدای ما شاگردان ممتاز مکتب فاطمه زهرا(س) هستند - اخبار تسنیم - Tasnim

اهواز| سردار غیب‌پرور: شهدای ما شاگردان ممتاز مکتب فاطمه زهرا(س) هستند رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهدای عزیز ما مانند سردار شهید مرتضی حسین‌پور و سردار سرلشکر شهید علی هاشمی شاگردان ممتاز مکتب

یاسوج| محل دقیق سقوط هواپیمای تهران-یاسوج مشخص نشده است - اخبار تسنیم - Tasnim

یاسوج| محل دقیق سقوط هواپیمای تهران-یاسوج مشخص نشده است معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هنوز محل دقیق حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج مشخص نشده و تمام تلاش‌ها بر این است تا هرچه زودتر اکیپ

اصفهان| گشت‌زنی کوهنوردان در پادنا ادامه دارد؛ هنوز خبری از لاشه هواپیما نیست - اخبار تسنیم - Tasnim

اصفهان| گشت‌زنی کوهنوردان در پادنا ادامه دارد؛ هنوز خبری از لاشه هواپیما نیست سرتیم گروه کوهنوردی اعزامی به دناکوه سمیرم گفت: گشت‌زنی کوهنوردان در منطقه پادنا ادامه دارد و هنوز خبری از لاشه هواپیم

تبریز| واژگونی اتوبوس در اتوبان تبریز - زنجان 4 کشته و 26 مصدوم بر جای گذاشت+اسامی مصدومین - اخبار تسنیم - Tasnim

تبریز| واژگونی اتوبوس در اتوبان تبریز - زنجان ۴ کشته و ۲۶ مصدوم بر جای گذاشت+اسامی مصدومین رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریت‌های پزشکی آذربایجان شرقی از واژگونی اتوبوس مسافربری در اتوبان تبریز - زنجان

قزوین|بمب‌گذاری در منطقه باغ دبیر صحت ندارد - اخبار تسنیم - Tasnim

قزوین|بمب‌گذاری در منطقه باغ دبیر صحت ندارد فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: موضوع بمب‌گذاری در خودروی حاضر در منطقه باغ دبیر صحت ندارد. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳ استانها قزوین نظرات به گزارش

رشت| وزیر جهاد کشاورزی "استیضاح" می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

رشت| وزیر جهاد کشاورزی "استیضاح" می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: پس از پایان بررسی لایحه بودجه ۹۷، موضوع استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

اصفهان| واکنش مدیرعامل هلال‌احمر اصفهان به خبر مشاهده لاشه هواپیما؛ هنوز هواپیما دیده نشده است - اخبار تسنیم - Tasnim

اصفهان| واکنش مدیرعامل هلال‌احمر اصفهان به خبر مشاهده لاشه هواپیما؛ هنوز هواپیما دیده نشده است مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: شایعاتی در ارتباط با پیدا شدن لاشه هواپیما شنیده شده اما ه

زندگی 12 هزار و 522 نفر حاشیه‌نشین در کاشمر

عضو شورای شهر و عضو ستاد بازآفرینی کاشمر از زندگی 12 هزار و 522 نفر حاشیه‌نشین در این شهر خبر داد. حسن اعمی در گفت‌وگو با ایسنا بیان اینکه اکنون12 هزار و 522 نفر حاشیه‌نشین داریم

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva