ایجاد و تقویت شبکه فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است - خبرگزاری مهر


1396/11/01

نشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی با حضور کارشناسان این حوزه برگزار و در آن تاکید شد: ایجاد و تقویت شبکه  فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است. به گزارش خبرگزانشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی با حضور کارشناسان این حوزه برگزار و در آن تاکید شد: ایجاد و تقویت شبکه  فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محسن حموله رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در این نشست گفت: بعد از برگزاری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی تاکنون پنج نشست تخصصی با همکار کمیته‌ علمی جشنواره در حوزه‌های مختلف برگزار شده و توانستیم با نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌هایی که صورت گرفت بیش از ۱۵۰ چالش پیش‌روی تولید و عرضه‌کنندگان را شناسایی کنیم.
وی افزود: از میان این چالش‌ها موضوع توزیع و پخش اسباب‌بازی در کشور از جمله مسایل مهمی بود که در این نشست به بررسی آن خواهیم پرداخت.
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی ادامه داد طرحی با عنوان ثبت‌نام فروشندگان اسباب‌بازی از خرداد ۹۶ در این شورا آغاز شد و اگرچه به خاطر نبود اتحادیه مستقل در این حوزه با مشکلات زیادی مواجه بودیم اما تاکنون ۹۵۰ فروشگاه در سامانه‌الکترونیکی= دبیرخانه ثبت‌نام کرده‌اند که امیدواریم با بررسی‌های صورت گرفته بتوانیم این طرح را تکمیل کنیم.
حموله با اشاره به ارزیابی‌هایی صورت گرفته از سوی توزیع‌کنندگان در این بخش یادآور شد درحال حاضر بر اساس آمارهای غیر رسمی در سطح کشور بیش از ۱۲ هزار فروشگاه اسباب‌بازی کار عرضه این محصولات را انجام می‌دهند که از این تعداد بیش از یک‌هزار مرکز عرضه اسباب‌بازی در شهر تهران وجود دارد.
وی در پایان صحبت‌های خود به برخی از چالش‌های مهم اشاره کرد و اظهار داشت: نبود اتحادیه مستقل در صنعت اسباب‌بازی، نبود تبلیغات مناسب، شرایط توزیع نامناسب، قاچاق و واردات غیر قانونی، گرانی و قیمت تمام شده‌ی بالا تولیدات داخلی، هزینه زیاد چاپ و بسته‌بندی برای تولیدکنندگان کوچک و... از جمله‌این مشکلات و چالش‌هایی است که باید زودتر راه چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.
در ادامه این نشست که با حضور تولیدکنندگان، طراحان، توزیع کنندگان و دیگر دست‌اندرکاران این حوزه برپا شد. حاضران به بیان راه‌کارها و پیشنهادهای خود برای بهبود شرایط حوزه توزیع و پخش اسباب‌بازی پرداختند.
نمازی یکی از تولیدکنندگان سرگرمی‌های آموزشی در این نشست به نبود زبان مشترک میان تولیدکننده و توزیع کننده اشاره کرد  و گفت: به اعتقاد من اگر توزیع‌کننده‌ها از دل تولیدکنندگان بیرون بیایند شاید بهتر مشکلات این حوزه آشنا باشند و بتوانند کمک کنند تا برخی موانع رفع شود.
وی هم‌چنین افزود معضل دیگر این است که اسباب‌بازی در کشور ما اولین چیزی است که از سبد خانوار حذف می‌شود و این مهم نیز نیازمند فرهنگ‌سازی است.
جوانشیر بنیاب طراح اسباب‌بازی و پیشکسوت این حوزه نیز در سخنانی بر ایجاد وفاق ملی برای هم‌آوایی و هم‌نوایی در حوزه اسباب‌بازی در کشور تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم افق بلند مدتی را در این حوزه ترسیم کنیم تا به راه‌کارهای مشترک میان تولیدکننده و توزیع کننده دست پیدا کنیم.
سیامک محی‌الدین تولید کننده اسباب‌بازی‌های چوبی در کشور نیز در ادامه خاطرنشان کرد: برای ایجاد وفاق ملی باید مرکزی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان یکی از مراکز مهم عرضه در کشور و مورد اعتماد عموم مردم  و به عنوان متولی این بخش برنامه‌ریزی کند تا تولیدات باکیفیت و مناسب داخلی راحت‌تر در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
وی اضافه کرد اگر تولید کننده اطمینان داشته باشد که مرکزی وجود دارد که محصولاتش را می‌تواند حتی به شکل امانی در اختیار او قرار دهد تا به دست مخاطب برساند با خاطر آسوده‌تری دست به تولید با شمارگان بالاتر می‌زند.
حسین‌زاده طراح بسته‌های آموزشی و سرگرمی نیز بزرگ‌ترین مانع سر راه خود را توزیع تولیدات خود عنوان کرد و گفت: امروز متاسفانه قیمتی که توزیع‌کنندگان پیشنهاد می‌کنند از قیمت تمام شده محصول نیز کم‌تر است.
وی هم‌چنین هزینه‌ی بالای چاپ و بسته‌بندی را از دیگر مشکلات این حوزه دانست و خواستار تدبیری برای راه‌اندازی مرکزی برای طراحی و بسته‌بندی اسباب‌بازی‌ها برای پایین آوردن هزینه‌های این بخش شد.
میرمحمد صادقی تولیدکننده اسباب‌بازی‌های کاغذی نیز خواستار برپایی نشست‌های مشترک با توزیع‌کنندگان برای آگاهی از دیدگاه‌ها و پیشنهادهای آن‌ها و درمیان گذاشتن نظرهای دو طرف برای شفافیت بیشتر و دست‌یابی به راه‌کارهای مناسب در این بخش شد.
محمدحسین فائزی، دیگر دست‌اندرکار این حوزه نیز با اشاره به این‌که بسیاری از پیشنهادهای ارایه شده در عمل امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من باید تدبیری اندیشید و با الگوگیری از شبکه‌های توزیع در حوزه کتاب، پوشاک، نوشت‌افزار و... برای این پخش نیز شبکه توزیع راه‌اندازی کرد.
وی هم‌چنین در دسترس نبودن بانک‌های اطلاعاتی حوزه اسباب‌بازی برای تولیدکنندگان را از دیگر مشکلات این بخش دانست که باید در این زمینه نیز تدبیر لازم اندیشیده شود.
در بخشی از این نشست یکی از توزیع‌کنندگان به معرفی شبکه توزیع خود و معرفی پایگاه اینترنتی فروش اسباب‌بازی خود پرداخت و خواستار همکاری بیشتر تولید کنندگان برای فروش محصولات خود از طریق این فضا شد.
یک طرح دیگر برای ایجاد شبکه توزیع نیز در این جلسه از سوی یک تولیدکننده دیگر ارایه و به بحث و بررسی گذاشته شد و حاضران دیدگاه‌های خود را درباره‌ی چگونگی ایجاد چنین شبکه‌ای بیان کردند.
شناخت نیازهای روز بازار این حوزه، دریافت بازخوردهای محصولات تولید شده، تبلیغات بیشتر برای معرفی محصولات تولیدکنندگان، توجه به حوزه بازاریابی فرهنگی و اجتماعی و تسریع در تشکیل انجمن صنفی تولیدکنندگان اسباب‌بازی از دیگر مباحثی بود که در این نشست از سوی حاضران مطرح و در مورد آن‌ها بحث و بررسی شد.
نشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی روز ۲۷ دی ۹۶ از سوی شورای نظارت بر اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برپا شد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

جام‌جهانی در همشهری داستان کلید خورد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، ماهنامه همشهری داستان در شماره خرداد ماه خود ویژه‌نامه‌ای را با موضوع جام‌جهانی منتشر کرد. در این زمینه و در بخش «درباره زندگی» از این شماره حمیدرضا صدر از طلوع و ا

روایت بیژن بیجاری از مهاجرت و نویسندگان مهاجر ایرانی - خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ : بیژن بیجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نویسنده‌های نسل سوم داستان‌نویسی معاصر ایران به دلیل زبان پاکیزه و خلق دنیایی سیال و جاری و توجه به زیرساخت روان‌شناختی شخصیت‌های داست

استقرار اتحادیه ناشران و کتابفروشان در ملک اهدایی احمدی‌نژاد! - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در اطلاعیه‌ای خطاب به اعضای خود از «آغاز عملیات انتقال واحد صدور پروانه کسب» این اتحادیه در تاریخ ۹۷/۰۲/۳۱ به ساختمان جدید آن خبر داده و ا

نامه‌های مارسل پروست دیده می‌شوند/ یک مجموعه باارزش زیر چکش حراج - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، در مارس ۱۸۹۶ مارسل پروست نامه‌ای برای اولین فردی که شیفته‌اش شده بود نوشت. وی آهنگسازی نامدار به نام رنالدو آن بود. هر یک از این دو چراغی راهنما از نسل خو

خاطرات «پرستار اژدها» منتشر شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ،  مجموعه‌ هشت جلدی «چگونه با اژدها کنار بیاییم : خاطرات پرستار اژدها»، یکی از پرفروش‌ترین آثار در حوزه‌ ادبیات کودکان بریتانیا است که سال ۲۰۱۲ نامزد جایزه‌ کتاب‌های خند

برگزاری بیش از ۲۷۰۰ برنامه به مناسبت سوم و چهارم خرداد در خوزستان - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد علی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری ستاد استانی بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول اظهار کرد: سوم خرداد تد

چهارمین دور جایزه دهخدا فراخوان داد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، به مناسبت شصت‌وسومین سالگرد تأسیس شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، چهارمین دوره انتخاب و معرفی «کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور» توسط این انتشارات و با هم

نمایشگاه‌های استانی کتاب پس از ۶ ماه وقفه ازسرگرفته می‌شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، همه ساله و تقریباً دو ماه مانده به شروع نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب در کشور متوقف می‌شود و این وقفه معمولاً تا چند ماه بعد از خاتمه نما

«هفت‌گنبدِ» محمد طلوعی به کتابفروشی‌ها آمد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، مجموعه‌داستان «هفت‌گنبد» نوشته محمد طلوعی به تازگی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب پنجاه و ششمین عنوان از مجموعه «ادبیات امروز» است که این ناشر چاپ می

راه اندازی موزه آثار «نادر ابراهیمی» - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، مهرشاد الله ویردی با اشاره به گلایه های همسر مرحوم نادر ابراهیمی در خصوص تاخیر در راه اندازی موزه آثار این نویسنده معاصر کشور گفت: سخنان سرکار خانم منصوری درست است چراکه ب

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva