ایجاد و تقویت شبکه فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است - خبرگزاری مهر


1396/11/01

نشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی با حضور کارشناسان این حوزه برگزار و در آن تاکید شد: ایجاد و تقویت شبکه  فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است. به گزارش خبرگزانشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی با حضور کارشناسان این حوزه برگزار و در آن تاکید شد: ایجاد و تقویت شبکه  فروش، خواسته تولیدکنندگان اسباب‌بازی است.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محسن حموله رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در این نشست گفت: بعد از برگزاری سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی تاکنون پنج نشست تخصصی با همکار کمیته‌ علمی جشنواره در حوزه‌های مختلف برگزار شده و توانستیم با نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌هایی که صورت گرفت بیش از ۱۵۰ چالش پیش‌روی تولید و عرضه‌کنندگان را شناسایی کنیم.
وی افزود: از میان این چالش‌ها موضوع توزیع و پخش اسباب‌بازی در کشور از جمله مسایل مهمی بود که در این نشست به بررسی آن خواهیم پرداخت.
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی ادامه داد طرحی با عنوان ثبت‌نام فروشندگان اسباب‌بازی از خرداد ۹۶ در این شورا آغاز شد و اگرچه به خاطر نبود اتحادیه مستقل در این حوزه با مشکلات زیادی مواجه بودیم اما تاکنون ۹۵۰ فروشگاه در سامانه‌الکترونیکی= دبیرخانه ثبت‌نام کرده‌اند که امیدواریم با بررسی‌های صورت گرفته بتوانیم این طرح را تکمیل کنیم.
حموله با اشاره به ارزیابی‌هایی صورت گرفته از سوی توزیع‌کنندگان در این بخش یادآور شد درحال حاضر بر اساس آمارهای غیر رسمی در سطح کشور بیش از ۱۲ هزار فروشگاه اسباب‌بازی کار عرضه این محصولات را انجام می‌دهند که از این تعداد بیش از یک‌هزار مرکز عرضه اسباب‌بازی در شهر تهران وجود دارد.
وی در پایان صحبت‌های خود به برخی از چالش‌های مهم اشاره کرد و اظهار داشت: نبود اتحادیه مستقل در صنعت اسباب‌بازی، نبود تبلیغات مناسب، شرایط توزیع نامناسب، قاچاق و واردات غیر قانونی، گرانی و قیمت تمام شده‌ی بالا تولیدات داخلی، هزینه زیاد چاپ و بسته‌بندی برای تولیدکنندگان کوچک و... از جمله‌این مشکلات و چالش‌هایی است که باید زودتر راه چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.
در ادامه این نشست که با حضور تولیدکنندگان، طراحان، توزیع کنندگان و دیگر دست‌اندرکاران این حوزه برپا شد. حاضران به بیان راه‌کارها و پیشنهادهای خود برای بهبود شرایط حوزه توزیع و پخش اسباب‌بازی پرداختند.
نمازی یکی از تولیدکنندگان سرگرمی‌های آموزشی در این نشست به نبود زبان مشترک میان تولیدکننده و توزیع کننده اشاره کرد  و گفت: به اعتقاد من اگر توزیع‌کننده‌ها از دل تولیدکنندگان بیرون بیایند شاید بهتر مشکلات این حوزه آشنا باشند و بتوانند کمک کنند تا برخی موانع رفع شود.
وی هم‌چنین افزود معضل دیگر این است که اسباب‌بازی در کشور ما اولین چیزی است که از سبد خانوار حذف می‌شود و این مهم نیز نیازمند فرهنگ‌سازی است.
جوانشیر بنیاب طراح اسباب‌بازی و پیشکسوت این حوزه نیز در سخنانی بر ایجاد وفاق ملی برای هم‌آوایی و هم‌نوایی در حوزه اسباب‌بازی در کشور تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم افق بلند مدتی را در این حوزه ترسیم کنیم تا به راه‌کارهای مشترک میان تولیدکننده و توزیع کننده دست پیدا کنیم.
سیامک محی‌الدین تولید کننده اسباب‌بازی‌های چوبی در کشور نیز در ادامه خاطرنشان کرد: برای ایجاد وفاق ملی باید مرکزی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌عنوان یکی از مراکز مهم عرضه در کشور و مورد اعتماد عموم مردم  و به عنوان متولی این بخش برنامه‌ریزی کند تا تولیدات باکیفیت و مناسب داخلی راحت‌تر در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
وی اضافه کرد اگر تولید کننده اطمینان داشته باشد که مرکزی وجود دارد که محصولاتش را می‌تواند حتی به شکل امانی در اختیار او قرار دهد تا به دست مخاطب برساند با خاطر آسوده‌تری دست به تولید با شمارگان بالاتر می‌زند.
حسین‌زاده طراح بسته‌های آموزشی و سرگرمی نیز بزرگ‌ترین مانع سر راه خود را توزیع تولیدات خود عنوان کرد و گفت: امروز متاسفانه قیمتی که توزیع‌کنندگان پیشنهاد می‌کنند از قیمت تمام شده محصول نیز کم‌تر است.
وی هم‌چنین هزینه‌ی بالای چاپ و بسته‌بندی را از دیگر مشکلات این حوزه دانست و خواستار تدبیری برای راه‌اندازی مرکزی برای طراحی و بسته‌بندی اسباب‌بازی‌ها برای پایین آوردن هزینه‌های این بخش شد.
میرمحمد صادقی تولیدکننده اسباب‌بازی‌های کاغذی نیز خواستار برپایی نشست‌های مشترک با توزیع‌کنندگان برای آگاهی از دیدگاه‌ها و پیشنهادهای آن‌ها و درمیان گذاشتن نظرهای دو طرف برای شفافیت بیشتر و دست‌یابی به راه‌کارهای مناسب در این بخش شد.
محمدحسین فائزی، دیگر دست‌اندرکار این حوزه نیز با اشاره به این‌که بسیاری از پیشنهادهای ارایه شده در عمل امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من باید تدبیری اندیشید و با الگوگیری از شبکه‌های توزیع در حوزه کتاب، پوشاک، نوشت‌افزار و... برای این پخش نیز شبکه توزیع راه‌اندازی کرد.
وی هم‌چنین در دسترس نبودن بانک‌های اطلاعاتی حوزه اسباب‌بازی برای تولیدکنندگان را از دیگر مشکلات این بخش دانست که باید در این زمینه نیز تدبیر لازم اندیشیده شود.
در بخشی از این نشست یکی از توزیع‌کنندگان به معرفی شبکه توزیع خود و معرفی پایگاه اینترنتی فروش اسباب‌بازی خود پرداخت و خواستار همکاری بیشتر تولید کنندگان برای فروش محصولات خود از طریق این فضا شد.
یک طرح دیگر برای ایجاد شبکه توزیع نیز در این جلسه از سوی یک تولیدکننده دیگر ارایه و به بحث و بررسی گذاشته شد و حاضران دیدگاه‌های خود را درباره‌ی چگونگی ایجاد چنین شبکه‌ای بیان کردند.
شناخت نیازهای روز بازار این حوزه، دریافت بازخوردهای محصولات تولید شده، تبلیغات بیشتر برای معرفی محصولات تولیدکنندگان، توجه به حوزه بازاریابی فرهنگی و اجتماعی و تسریع در تشکیل انجمن صنفی تولیدکنندگان اسباب‌بازی از دیگر مباحثی بود که در این نشست از سوی حاضران مطرح و در مورد آن‌ها بحث و بررسی شد.
نشست هم‌فکری و هم‌افزایی در زمینه پخش و فروش اسباب‌بازی روز ۲۷ دی ۹۶ از سوی شورای نظارت بر اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برپا شد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

دلیل حذف شبه‌کنکور‌ها در آموزش و پرورش

پول‌نیوز - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: یکی از برنامه‌های کلان آینده نظام آموزشی، حذف کنکور است و مقدمه رسیدن به آن، حذف شبه‌کنکور‌ها در مقاطع تحصیلی پایین است. ابراهیم رف

استخدام حدود 18 هزار معلم جدید در آموزش و پرورش

پول‌نیوز - وزیر آموزش و پرورش گفت: احتمالا ظرف دو هفته آینده سهمیه جدیدی را برای آزمون استخدامی اعلام خواهیم کرد. بر روی تعداد اختلاف نظر وجود دارد اما حول و حوش 18 هزار نفر خواهد بود و در ف

احتمال اکران "تنگه ابوقریب" در تابستان 97 - اخبار تسنیم - Tasnim

احتمال اکران "تنگه ابوقریب" در تابستان ۹۷ پروانه نمایش فیلم«تنگه ابوقریب» تازه‌ترین ساخته بهرام توکلی صادر شد. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸ فرهنگی سینما و تلویزیون نظرات به گ

روضه‌خوانی فاطمی باید باحیا و مؤدبانه باشد - اخبار تسنیم - Tasnim

روضه‌خوانی فاطمی باید باحیا و مؤدبانه باشد محمدی‌فام با بیان اینکه اجازه استفاده از هر کلمه و هر برداشت ذوقی‌ای را در روضه‌خوانی‌ها نداریم، گفت: باید به این مهم دقت کنیم که در رابطه با مادر امام ح

هالیوود فیلم حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را می‌سازد - اخبار تسنیم - Tasnim

هالیوود فیلم حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را می‌سازد پس از «بازی تاج و تخت» و «وست ورلد» شبکه مشهور HBO سراغ یک سریال جاسوسی می‌رود. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵ فرهنگی سینما و

میزبانی 38 دانشگاه و حوزه علمیه از 66 شهید گمنام در ایام فاطمیه+جزئیات - اخبار تسنیم - Tasnim

میزبانی ۳۸ دانشگاه و حوزه علمیه از ۶۶ شهید گمنام در ایام فاطمیه+جزئیات همزمان با ایام فاطمیه دوم، پیکر مطهر ۶۶ شهید گمنام در ۹ حوزه علمیه و ۲۹ دانشگاه واقع در ۲۰ استان کشور تشییع و تدفین می‌شوند.

حسین‌پور: آماده همکاری با صنف برای ارائه اطلاعات و آمارهای نشر هستیم - اخبار تسنیم - Tasnim

حسین‌پور: آماده همکاری با صنف برای ارائه اطلاعات و آمارهای نشر هستیم سرپرست موقت خانه کتاب در مراسم معارفه خود از آمادگی برای ارائه اطلاعات و آمارهای نشر در چهارچوب قوانین خانه کتاب خبر داد و گفت:

"دارکوب" شعیبی چه زمانی اکران می‌شود؟ - اخبار تسنیم - Tasnim

"دارکوب" شعیبی چه زمانی اکران می‌شود؟ تازه‌ترین ساخته بهروز شعیبی قرار است چه زمانی به نمایش درآید؟ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲ فرهنگی سینما و تلویزیون نظرات به گزارش خبرنگار فرهنگی

استعمار پیر چگونه تیشه به ریشه «فارسی» زد؟ - اخبار تسنیم - Tasnim

استعمار پیر چگونه تیشه به ریشه «فارسی» زد؟ جنبش «پارسی‌نگاری» حرکتی اعتراضی بود که از سوی برخی علما و فارسی‌دوستان هند پس از چرخش زبانی در این کشور رخ داد. طبق بررسی‌های صورت گ

وقتی ارکسترها آهنگ جام‌جهانی را می‌سازند|موسیقی پاپ در جام جهانی زیره به کرمان بردن است - اخبار تسنیم - Tasnim

وقتی ارکسترها آهنگ جام‌جهانی را می‌سازند|موسیقی پاپ در جام جهانی زیره به کرمان بردن است اثری که برای تیم ملی فوتبال اجرا می‌شود، باید هیجان لازم و ریتمی مناسب با حال و هوای ورزشی داشته باشد و در ع

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva