دانشکده های پزشکی کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند - خبرگزاری مهر


1396/12/03

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با اشاره به ویژگی های برنامه جدید آموزش پزشکی عمومی کشور گفت: دانشکده های پزشکی سراسر کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقدبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با اشاره به ویژگی های برنامه جدید آموزش پزشکی عمومی کشور گفت: دانشکده های پزشکی سراسر کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از وزارت بهداشت، دکتر آبتین حیدرزاده در نشست مجازی روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی با اشاره به ابلاغ برنامه بازنگری شده پزشکی عمومی به دانشگاهها گفت: ویژگی اصلی این برنامه انعطاف پذیری آن باتوجه به شرایط دانشجویان و دانشکده ها است.

حیدرزاده گفت: برنامه آموزش پزشکی عمومی بعد از ۳۰ سال مورد بازنگری قرار گرفته و بازنگری برنامه با کمک تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور پیش رفت.

وی خاطرنشان کرد: بازنگری برنامه هم متناسب با پیشرفت های علمی دنیا و هم متناسب با نظام ارائه خدمات کشور و نیازهای این حوزه انجام شد و انعطاف خوبی در برنامه وجود دارد که دانشکده ها می توانند به منظور ارتقای حداکثری توانمندی دانشجویان آموزش ارائه کنند.  

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با تاکید بر اینکه رویکرد برنامه بازنگری شده آموزش پزشکی عمومی ارتقای توانمندی پزشکان عمومی بوده است، گفت: توصیه می کنیم جلسه ویژه ای برای مطالعه و تقسیم بندی وظایف جهت اجرای این برنامه در دانشگاهها تشکیل شود.

حیدرزاده اظهار داشت: آزمون صلاحیت بالینی قبلا فقط برای ورود به دوره دستیاری الزامی بود ولی در برنامه جدید گذراندن این آزمون شرط فارغ التحصیلی در دوره پزشکی عمومی است.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی افزود: در این برنامه تاکید بر ورود دانشجو به عرصه های ارائه خدمت است و از همان ابتدای دوره این شرایط فراهم شده که دانشجو بتواند در عرصه ارائه خدمات آموزش ببیند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که با همت معاونین آموزشی و روسای دانشگاهها شرایط برای آموزش در عرصه دانشجویان فراهم شود.  

حیدرزاده گفت: سه سند استانداردهای کالبدی آموزش پزشکی عمومی، توانمندی های دانش آموختگان پزشکی عمومی و استانداردهای ملی آموزش پزشکی عمومی در جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: توانمندی های مورد نیاز در این برنامه همان توانایی های مورد نیازی است که در سطح بین المللی برای پزشکان عمومی لحاظ می شود؛ ضمن اینکه نیازهای ویژه کشور نیز در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با بیان اینکه آیین نامه پوشش حرفه ای و اخلاق حرفه ای دانشجویان پزشکی عمومی به دانشگاهها ابلاغ شده گفت: باتوجه به ویژگی انعطاف پذیری برنامه جدید پزشکی عمومی آیین نامه های آموزشی متناسب با برنامه جدید تغییر کرده و به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

حیدرزاده گفت: کمیته کشوری برنامه درسی ملی دوره دکترای پزشکی عمومی تشکیل شده و  ۳۵۰ عضو هیات علمی به فراخور موضوع در این کمیته به صورت هفتگی شرکت می کنند.

وی از امضا تفاهم نامه با معاونت بهداشت برای ایجاد امکان استفاده حداکثری از عرصه های ارائه خدمات سلامت خبر داد و گفت: باتوجه به ظرفیت های برنامه انتظار می رود حداقل ۵۰ درصد دوره های اصلی آموزش پزشکی عمومی در عرصه ارائه خدمات ارائه شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی اضافه کرد: درسهای زیادی به برنامه جدید دوره پزشکی عمومی اضافه نشده بلکه ویژگی اصلی این دوره انعطاف پذیری آن است.

حیدرزاده اعتباربخشی دانشکده های پزشکی را از برنامه های آتی دبیرخانه آموزش پزشکی عمومی ذکر کرد و گفت: طی ۶ ماه آینده دانشکده های پزشکی مورد ارزیابی قرار می گیرند. ابتدا ارزیابی درونی صورت می گیرد و از ابتدای مهرماه کمیته های ارزیابی بیرونی هم در دانشکده ها حضور پیدا خواهند کرد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

نتایج چند برابر ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org و انتخاب گزینه «اعلام نتیجه – دعوت به مص

رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی منصوب شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، محمدبازیار را به سمت «رییس مرکز آموزش عالی ممسنی» منصوب کرد . در این حکم انتصاب آمده است :

توقف فعالیت ۳۰۰ موسسه علمی کاربردی/ ظرفیت دانشجوی ۳۰۰ مرکز صفر شد - خبرگزاری مهر

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی اداری گفت: در سال ۹۰، شورای عالی اداری یک مصوبه داشت که براساس آن، موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاه های اجرایی که د

ظرفیت پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه آزاد ثابت ماند - خبرگزاری مهر

امیررضا شاهانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ظرفیت دوره کارشناسی ارشد سال ۹۷ دانشگاه آزاد مانند سال گذشته بوده و کاهش نداشته است. وی افزود: زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد این دانشگاه هنوز قطعی

نتایج رتبه‌بندی دانشگاهها و موسسات پژوهشی منتشر شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه­ها و موسسات پژوهشی را به صورت رسمی بر اساس شاخص ها و معیارهای مصوب ششمین نشست فوق العاده وزار

عدم همگونی میان بازار کار و خروجی‌های آموزش عالی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سورنا ستاری با اشاره به آمار بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: ناهمگونی میان بازار کار و خروجی‌های آموزش عالی موجب شده تا برنامه ریزی

اعلام زمان تخلیه خوابگاهها در دانشگاه شهیدبهشتی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، دانشجویانی که در نیمسال دوم تحصیلی ۹۷ - ۹۶ در خوابگاه ها ساکن بوده اند، پس از پایان امتحانات و قبل از ترک خوابگاه، حداکثر تا تاریخ ۶ تیر ۹۷، ن

موافقت کشور مالزی با اعطای بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، با توجه به مذاکرات معاونت بورس  و اداره امور دانشجویان خارج وزارت علوم، کشور مالزی، با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ترجیحاً دکتری) در رشته های تحصیلی مخت

رسانه های دانشگاه آزاد «شبکه دانشجویی خبرنگار» راه اندازی کنند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در کنار روزنامه فرهیختگان باید محصولات فرهنگی دیگری نیز به عموم مردم ارائه شود. و

طرح ولایت دانشجویی برگزار می شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بسیج دانشجویی، نظر به تأکیدات مقام معظم رهبری مدظله العالی نسبت به تقویت بنیه فکری دانشجویان مؤمن انقلابی در کارزار اندیشه‌ای امروز و هجمه بیش از پیش اندیش

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva