دانشکده های پزشکی کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند - خبرگزاری مهر


1396/12/03

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با اشاره به ویژگی های برنامه جدید آموزش پزشکی عمومی کشور گفت: دانشکده های پزشکی سراسر کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقدبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با اشاره به ویژگی های برنامه جدید آموزش پزشکی عمومی کشور گفت: دانشکده های پزشکی سراسر کشور مطابق برنامه جدید اعتباربخشی می شوند.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از وزارت بهداشت، دکتر آبتین حیدرزاده در نشست مجازی روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی با اشاره به ابلاغ برنامه بازنگری شده پزشکی عمومی به دانشگاهها گفت: ویژگی اصلی این برنامه انعطاف پذیری آن باتوجه به شرایط دانشجویان و دانشکده ها است.

حیدرزاده گفت: برنامه آموزش پزشکی عمومی بعد از ۳۰ سال مورد بازنگری قرار گرفته و بازنگری برنامه با کمک تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور پیش رفت.

وی خاطرنشان کرد: بازنگری برنامه هم متناسب با پیشرفت های علمی دنیا و هم متناسب با نظام ارائه خدمات کشور و نیازهای این حوزه انجام شد و انعطاف خوبی در برنامه وجود دارد که دانشکده ها می توانند به منظور ارتقای حداکثری توانمندی دانشجویان آموزش ارائه کنند.  

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با تاکید بر اینکه رویکرد برنامه بازنگری شده آموزش پزشکی عمومی ارتقای توانمندی پزشکان عمومی بوده است، گفت: توصیه می کنیم جلسه ویژه ای برای مطالعه و تقسیم بندی وظایف جهت اجرای این برنامه در دانشگاهها تشکیل شود.

حیدرزاده اظهار داشت: آزمون صلاحیت بالینی قبلا فقط برای ورود به دوره دستیاری الزامی بود ولی در برنامه جدید گذراندن این آزمون شرط فارغ التحصیلی در دوره پزشکی عمومی است.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی افزود: در این برنامه تاکید بر ورود دانشجو به عرصه های ارائه خدمت است و از همان ابتدای دوره این شرایط فراهم شده که دانشجو بتواند در عرصه ارائه خدمات آموزش ببیند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که با همت معاونین آموزشی و روسای دانشگاهها شرایط برای آموزش در عرصه دانشجویان فراهم شود.  

حیدرزاده گفت: سه سند استانداردهای کالبدی آموزش پزشکی عمومی، توانمندی های دانش آموختگان پزشکی عمومی و استانداردهای ملی آموزش پزشکی عمومی در جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

وی خاطرنشان کرد: توانمندی های مورد نیاز در این برنامه همان توانایی های مورد نیازی است که در سطح بین المللی برای پزشکان عمومی لحاظ می شود؛ ضمن اینکه نیازهای ویژه کشور نیز در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی با بیان اینکه آیین نامه پوشش حرفه ای و اخلاق حرفه ای دانشجویان پزشکی عمومی به دانشگاهها ابلاغ شده گفت: باتوجه به ویژگی انعطاف پذیری برنامه جدید پزشکی عمومی آیین نامه های آموزشی متناسب با برنامه جدید تغییر کرده و به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.

حیدرزاده گفت: کمیته کشوری برنامه درسی ملی دوره دکترای پزشکی عمومی تشکیل شده و  ۳۵۰ عضو هیات علمی به فراخور موضوع در این کمیته به صورت هفتگی شرکت می کنند.

وی از امضا تفاهم نامه با معاونت بهداشت برای ایجاد امکان استفاده حداکثری از عرصه های ارائه خدمات سلامت خبر داد و گفت: باتوجه به ظرفیت های برنامه انتظار می رود حداقل ۵۰ درصد دوره های اصلی آموزش پزشکی عمومی در عرصه ارائه خدمات ارائه شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی اضافه کرد: درسهای زیادی به برنامه جدید دوره پزشکی عمومی اضافه نشده بلکه ویژگی اصلی این دوره انعطاف پذیری آن است.

حیدرزاده اعتباربخشی دانشکده های پزشکی را از برنامه های آتی دبیرخانه آموزش پزشکی عمومی ذکر کرد و گفت: طی ۶ ماه آینده دانشکده های پزشکی مورد ارزیابی قرار می گیرند. ابتدا ارزیابی درونی صورت می گیرد و از ابتدای مهرماه کمیته های ارزیابی بیرونی هم در دانشکده ها حضور پیدا خواهند کرد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

دوره مطالعات نوروزی در ۲ دانشگاه برگزار می شود - خبرگزاری مهر

دوره مطالعات نوروزی ویژه دانش آموزان توسط ۲ دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فردوسی مشهد برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر ، دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و فردوسی مشهد با هدف شناسایی و پرورش است

افزایش حمایت وزارت علوم از اردوهای راهیان نور در سال ۹۷ - خبرگزاری مهر

معاون فرهنگی وزارت علوم از افزایش بودجه اردوهای راهیان نور خبر داد و گفت: بودجه اردوهای دانشجویی راهیان نور برای سال ۹۷ افزایش یافته، بنابراین حمایت از این اردوها نیز افزایش می یابد. به گ

جشنواره عکس نوروزی دانشگاه خواجه نصیر برگزار می شود - خبرگزاری مهر

سومین دوره جشنواره عکس نوروزی دانشگاه خواجه نصیر با محوریت عکاسی از جاذبه های گردشگری ایران و سفرهای نوروزی برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر ، متقاضیان شرکت در جشنواره عکس نوروزی دانش

توسعه فعالیت های بین المللی دانشگاه الزهرا(س) در سال ۹۷ - خبرگزاری مهر

رئیس دانشگاه الزهرا(س) گفت: توسعه فعالیت های بین المللی از اولویت های این دانشگاه در سال ۹۷ است. مهناز ملانظری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ارتقا سطح بین المللی این دانشگاه با اجرای تفا

اجرای برنامه های نشاط آور در دانشگاه آزاد در سال جدید - خبرگزاری مهر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: در سال جدید به دنبال اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت افزایش نشاط در میان دانشجویان هستیم. حجت الاسلام ابراهیم کلانتری در گفتگو با خبرنگار مهر

یکپارچگی دانشگاه آزادی ها در سال ۹۷ با نگاه به نیازمندی های کشور - خبرگزاری مهر

رئیس دانشگاه آزاد گفت: سال ٩٧ ، سال همدلی، یکپارچگی و تعاون بین دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه به اولویت ها و نیازمندی های کشور است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزا

۶۰ دانشگاه دارای نظام ایمنی، بهداشت و سلامت شدند - خبرگزاری مهر

براساس آمارهای موجود تعداد ۶۰ دانشگاه کشور دارای نظام ایمنی، سلامت و بهداشت شدند. به گزارش خبرنگار مهر ، براساس اعلام معاونت پژوهشی وزارت علوم طی سال جاری موضوع نظام HSE مورد توجه بود که

پذیرش دانشجوی بین‌المللی ارشد و دکتری در پردیس کیش دانشگاه تهران - خبرگزاری مهر

پردیس کیش دانشگاه تهران برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ دانشجوی بین المللی در مقطع  کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش می کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، پردیس کیش دانشگاه تهران در ۱

بازنگری ماموریت های ویژه مناطق آمایشی علوم پزشکی - خبرگزاری مهر

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت از ارائه الگوی ماموریت گرایی در آموزش علوم پزشکی خبر داد و گفت: به زودی ماموریت های جدیدی به مناطق آمایشی کشور سپرده می شود. به گزارش خبرگزاری

توسعه آموزش مجازی در دانشگاه های علوم پزشکی بررسی شد - خبرگزاری مهر

دومین نشست نمایندگان حوزه مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مجازی در محل این دانشگاه برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مجازی

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva