نظام مدیریتی سنتی نمی‎تواند ما را به توسعه برساند


1396/12/22

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: محیط‌زیست اولویت اول سازمان دانشجویان این واحد است. به گزارش ایسنا، دکتر «سیدعلی نادر دهقانی الوار» در آیین تجلیل از نفرات برتر مسابقه عکاسی روز جهانی تالاب‌هارئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: محیط‌زیست اولویت اول سازمان دانشجویان این واحد است.

به گزارش ایسنا، دکتر «سیدعلی نادر دهقانی الوار» در آیین تجلیل از نفرات برتر مسابقه عکاسی روز جهانی تالاب‌ها و حامیان پویش ملی "مسیر پاک تا کربلا" که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: باید اعتقاد پیدا کنیم که می‌توانیم به جایگاه بهتر توسعه برسیم و شاخص‌هایمان را اصلاح کنیم و در این راستا باید برنامه‌ریزی و ساختارسازی کنیم.
وی با بیان اینکه این ساختارها در طول زمان باید تبدیل به الگو و آنها در جامعه پیاده شوند، افزود: این کار در دنیا به‌وسیله برخی دانشگاه‌ها انجام شده و ‎ ساختاری طراحی و در جامعه تکثیر کرده‌اند که نهایتاً وقتی بزرگ‌تر شدند توانستند حرکات شاخص‌تری را در جامعه ایجاد کنند.
دکتر دهقانی‌الوار خاطرنشان کرد: ما در کار پژوهشی و تحقیقاتی حساس هستیم و سعی کرده‌ایم همه کارها بر اساس مبانی علمی و دانشی باشد.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان ادامه داد: این نهاد انقلابی در کنار فعالیت‌های متنوع تحقیقاتی، آموزشی و فنآورانه ‎ ای که دارد یکی از اولویت‌های مهم خود را بحث‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی قرار داده که این فعالیت‌ها به دست دانشجویان، نخبگان و کسانی که معتقدند توسعه به دست دانشگاهیان اتفاق می‌افتد در حال انجام است.
وی با بیان اینکه این مهم را به‌عنوان اعتقادی در جهاد دانشگاهی پیگیری و خوشبختانه جواب گرفته‌ایم، ادامه داد: همچنین درزمینهٔ ایجاد، راه‌اندازی و عملکرد فعالیت‌های دانشجویی در حوزه اجتماعی و فرهنگی موفق بوده‌ایم.
دهقانی‌الوار تأکید کرد: با قاطعیت می‌گویم یکی از سازمان‌هایی هستیم که در این حوزه با اعتقاد وارد شده و خوشبختانه موفق بوده‌ایم و از کارهایی که باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی ما پیگیری کنند همین اقداماتی است که جهاد دانشگاهی اجرا می‌کند.
وی با بیان اینکه خروجی اقداماتی که انجام می‌دهیم سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با 2000 عضو از دانشگاه‌های مختلف استان است، افزود: آنان در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند که یکی از این موضوعات بحث‌های زیست‌محیطی است. در مسائل فرهنگی، اجتماعی نیز کار می‌کنیم اما یکی از زمینه‌های مؤثری که در اینجا پررنگ‌تر بوده بحث محیط‌زیست است و به‌خوبی ورود کرده‌ایم.
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خاطرنشان کرد: هدف اصلی فعالیت‌ تشکل‌ها در جهاد دانشگاهی، کمک به ایجاد زمینه‌ها و شاخص‌های جدید فعالیت در سازمان‌هاست.
دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه هدف دوم ما از ایجاد این سازمان‌های جهاد دانشگاهی، کمک به تقویت نظام مدیریت دانش‌بنیان است، گفت: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید مدیریت ما مبتنی بر دانش باشد. نظام مدیریتی سنتی پاسخگوی نیازهای استان و کشور نیست و این سیستم‌ها نمی‌توانند ما را به جایگاه شاخص و وارسته توسعه برسانند.
وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که در جهاد دانشگاهی ‎ پیگیر هستیم ایجاد، استقرار و حداقل تبلیغ مدیریت دانش‌بنیان در سطوح مختلف است و هدف سومی که پیگیری می‌کنیم؛ انعکاس اثربخشی و برون ‎ داد فعالیت‌های سازمان‌های مختلف است.
عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: اگر سازمانی کار خوبی انجام می‌دهد ما آن را در استان منعکس می‌کنیم و در مجامع علمی، فرهنگی، اجتماعی و هرجایی که نیاز است گفته شود به زبان علم بیان و برای آن مدل تهیه می‌کنیم که می‌تواند خیلی مؤثر باشد.
دکتر دهقانی الوار محیط‌زیست را اولویت اول سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفق بوده‌ایم.  
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

بسیاری از واحدهای صنعتی قم گرفتار مشکلات اقتصادی ناشی از سودهای بانکی هستند

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: بسیاری از واحدهای صنعتی در قم گرفتار مشکلات اقتصادی ناشی از سودهای بانکی هستند و تعدادی نیز به تملک بانکها درآمدهاند. ابوالفضل فراهانی امروز

هیچ مورد مسمومیت با قارچ در قم مشاهده نشده است

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت استان قم گفت: تاکنون هیچ موردی از مسمومیت با قارچ در استان قم مشاهده نشده اما انتظار است که همشهریان نهایت دقت را داشته باشند. به

پلیس آب؛ مرهمی بر زخم‌های مایع حیات‌بخش

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان، از راه‌اندازی پلیس آب به‌عنوان یکی از ضرورت‌های این حوزه در برهه کنونی یاد کرد. یوسف رضاپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ا

اجرای برنامه‌های خروجی محور در کاهش آسیبهای اجتماعی ضروریست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای برنامه‌های خروجی محور و نوآورانه با کیفی سازی مناسب در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.  به گزارش ایسنا، علی محمد احمدی ظهر یکشنبه، 30 ارد

خانه ورزش روستایی؛ منزل‌گاهی برای توسعه ورزش

​رئیس هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان زنجان گفت: موضوع خانه ورزش روستایی می‌تواند توسعه‌بخش ورزش در این مناطق باشد. داوود ارفعی در گفت‌وگو با ایسن

با احتیاط قارچ بخرید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه موردی از ابتلا به مسمومیت قارچ سمی در استان مرکزیگزارش نشده است، از مردم خواست در خرید قارچ دقت کنند. دکتر جواد نظری در گفت‌وگو با

کاهش 12.6 درصدی آب سدهای بزرگ مخزنی استان

سرپرست شرکت‌ آب منطقه‌ای خراسان رضوی از کاهش 12.6 درصدی آب سدهای بزرگ مخزنی استان در مقایسه با سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، مح

چرا می گوییم «مرگ بر آمریکا»

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: خروج دونالد ترامپ از برجام تجربه بزرگی برای همه به‌خصوص نسل جوان بود و این خروج شعار مرگ بر آمریکا را به روز کرد. سید جواد ساداتی‌نژاد در

جاده کهنوج به بندر عباس برای دقایقی بسته شد

کشاورزان منوجانی در اعتراض به افت قیمت سیب زمینی و تعطیلی خرید توافقی این محصول جاده منوجان به بندرعباس را برای دقایقی بستند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان منوجان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت:

گرگان|خانه مطبوعات استان گلستان تقویت می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

گرگان|خانه مطبوعات استان گلستان تقویت می‌شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌های مکتوب و مجازی دارای مجوز باید در چهارچوب قانون و نظارت در عرصه مطبوعات عمل کنند و خانه مطبوعات استا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva