انحلال دانشکده محیط زیست صحت ندارد - خبرگزاری مهر


1396/12/22

سرپرست دانشکده محیط زیست با اشاره به اینکه دانشکده محیط زیست باید بیش از گذشته با سازمان محیط زیست همسو شود، گفت: شایعه انحلال این دانشکده صحت ندارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایسرپرست دانشکده محیط زیست با اشاره به اینکه دانشکده محیط زیست باید بیش از گذشته با سازمان محیط زیست همسو شود، گفت: شایعه انحلال این دانشکده صحت ندارد.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، امید بزرگ حداد سرپرست دانشکده محیط زیست با اشاره به شایعات منتشر شده در خصوص مصوبات اخیر هیأت امنای دانشکده، گفت: آموزش های تخصصی محیط بانی و توانمندسازی بدنه کارشناسی سازمان حفاظت محیط زیست از اصلی ترین وظایف دانشکده محیط زیست بوده و خواهد بود.

بزرگ حداد با اشاره به مکاتبات اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با دانشکده و سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر توقف پذیرش دانشجو در دانشکده محیط زیست، افزود: علاوه بر سیاست های کلان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ و ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ شورای عالی اداری، مبنی بر ممنوعیت جذب دانشجو توسط مراکز وابسته به نهادها و سازمان های دولتی نیز ادامه فعالیت دانشکده را به شکل فعلی با چالش روبرو ساخته است.

بزرگ حداد با یادآوری مصوبه سال ۱۳۹۰ شورای عالی اداری، تاکید کرد: این نخستین بار نیست که چنین تکلیفی برای دانشکده محیط زیست تعیین می شود و پیش از این نیز تصمیم مشابهی گرفته شده بود که به هر دلیل اجرایی نشد.

این مقام مسئول افزود: در واقع می توان گفت مصوبه حاضر تاکید مجدد بر اجرای مصوبات سال ۱۳۹۰ شورای عالی اداری است.

ضرورت بازنگری رویکردهای های علمی و آموزشی دانشکده محیط زیست با توجه به شرایط روز

وی ضمن تاکید بر اینکه دانشکده محیط زیست مجموعه ای با حدود نیم قرن سابقه پر افتخار و شایان تقدیر و تحسین، یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین مجموعه های آموزشی در حوزه محیط زیست کشور است، تصریح کرد: بازنگری و برنامه ریزی مجدد رویکردهای علمی و آموزشی در این دانشکده با توجه به شرایط روز و همچنین لزوم حرکت دانشکده بر اساس نیازهای روز و واقعیات موجود به سمت تامین نیازهای آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست ضروری است.

بزرگ حداد اشاره ای هم به ظرفیت های منطقه ای و بین المللی دانشکده داشت و افزود: دانشکده محیط زیست با استفاده از پتانسیل امتیازهای بین المللی و منطقه‌ای موجود در دانشکده، می تواند به تبادل دانش و فناوری با سایر مراکز آموزشی و پژوهشی جهان بپردازد و سهم مهم و کلیدی را در به روز رسانی دانش فنی محیط زیست کشور بر عهده داشته باشد.

سرپرست دانشکده محیط زیست ضمن تکذیب انحلال این دانشکده، گفت: خبر انحلال دانشکده محیط زیست صحت ندارد و در حد شایعه است هیأت امناء در جلسه اخیر خود، تنها یک رویکرد مشورتی و تدریجی را اتخاذ کرده تا بر اساس واقعیت‌ غیر قابل انکار ضرورت کاهش دانشجو و صندلی خالی در دانشگاه های دولتی و غیردولتی، سیاست‌های کلی سازمان حفاظت محیط زیست برای ماموریت گرایی، برنامه آمایش آموزش عالی کشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای عالی اداری، گزینه های مختلف چگونگی و نحوه ادامه فعالیت دانشکده بررسی و برای اخذ تصمیم نهایی در خصوص چگونگی بهره برداری از امکانات و ظرفیت‌های موجود در جلسه آتی هیأت امنا به رای بگذارد.

هیأت امنا تصمیمی می گیرد که منجر به کمترین آسیب برای دانشجویان، کارکنان و هیأت علمی این دانشکده شود

وی خاطرنشان کرد: اطمینان می دهیم هیأت امنا تصمیمی اتخاذ کند که ضمن در نظر گرفتن الزامات قانونی، صرفه و صلاح و سیاست ها و اصول جاریه کشور و پاسداری از مصالح و منافع سازمان حفاظت محیط زیست و دانشکده محیط زیست منجر به کمترین آسیب برای دانشجویان، کارکنان و هیأت علمی این دانشکده شود.

دبیر هیأت امنای دانشکده محیط زیست با یادآوری این موضوع که نمایندگان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست به همراه اساتید و متخصصان پیشکسوت و برجسته‌ای که دارای تجارب طولانی مدیریتی در حوزه های آموزش عالی و محیط زیست کشور هستند در هیأت امنای دانشکده محیط زیست عضویت و حق رای دارند، اظهار کرد: در جلسه اخیر با اشاره به اینکه دانشکده محیط زیست ظرفیتی کم نظیر برای محیط زیست کشور است، مقرر شد تا کمیسیون دایمی هیأت امنا با اتخاذ تدابیر اصولی و اساسی در یک بازه زمانی منطقی، راهکارهایی برای ادامه فعالیت دانشکده پیشنهاد کند که دانشکده را برای انجام ماموریت های بزرگ و اساسی آتی مهیا کند.

بزرگ حداد ضمن تاکید بر اینکه دانشکده محیط زیست باید ظرفیت ها، زیرساخت ها و تجارب چند دهه خود در زمینه آموزش های تخصصی و مهارتی و به ویژه محیط بانی را با نیازهای روز تطبیق داده و بیش از گذشته با سازمان همسو شود، تصریح کرد: در جلسه اخیر به کمیسیون دایمی دانشکده ماموریت داده شد تا راهکارهای افزایش بهره وری، ماموریت گرایی و تمرکز بر آموزش، توانمندسازی و بازآموزی پرسنل، مدیران و محیط بانان سازمان و نیز ارتقای آگاهی عمومی و مهارت سنجی اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با حوزه ماموریت سازمان متبوع را بررسی و پیشنهادهای خود را جهت اخذ تصمیم نهایی و ابلاغ به دانشکده محیط زیست به هیأت امناء ارائه نماید.

تاکید هیأت امناء دانشکده محیط زیست بر صیانت کامل از حقوق دانشجویان

وی با اشاره به اینکه هر تصمیمی ممکن است تبعات مثبت و منفی به دنبال داشته باشد، گفت: تاکید هیأت امناء بر صیانت کامل از حقوق دانشجویان دانشکده است و تلاش همه اعضای کمیسیون دائمی و هیأت امنا این خواهد بود که در این فرآیند، کمترین صدمه به دانشجویان وارد شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دانشکده خود را در قبال دانشجویان موظف و متعهد می داند تا خدمات آموزشی را با بهترین کیفیت به دانشجویان ارائه کند.

سرپرست دانشکده محیط زیست در خصوص وضعیت آینده کارکنان و اعضای هیأت علمی نیز گفت:‌ بر اساس مقررات اداری و استخدامی موجود، درباره وضعیت کارکنان نیز پیشنهاداتی ارائه خواهد شد. اما قطعا تغییرات در همه حوزه‌های دانشجویی و کارمندی تدریجی خواهد بود و درخصوص اعضای هیأت علمی هم با همفکری و مساعدت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصمیماتی گرفته می‌شود.

بزرگ حداد گفت: در حال حاضر هیچ تغییری در وضعیت دانشکده رخ نداده و ابلاغ نشده است و دانشکده به روال معمول در حال فعالیت است. لذا دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی می بایست بدون هیچ عذر و کوتاهی به انجام وظایف محوله و قانونی خود بپردازند زیرا تصمیمات اجرایی و عملیاتی در سال آتی و پس از تصویب هیأت امنا و ابلاغ به دانشکده، قابل استناد خواهد بود.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

تفاوت حقوق‌بشر اسلامی با نوع غربی آن فاحش است - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد گفت: فضل و برکات خداوند در ماه رمضان ویژه‌ است و دست گرفتاران را درمان ‌و آزاد می کند. وی خطا

بدهکاران مهریه، دومین جرم زندانیان غیرعمد را تشکل می دهند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، اصغر جهانگیر در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در خصوص میزان زندانیان جرایم غیر عمد، گفت: ۹۵۵نفر بین سه تا پنج سال، سه هزار و۷۶۲نفر بین یک تا دو سال و ۳هزار و ۳۷۱

عکسبرداری از بقایی صحت ندارد/این فرد اکنون زندان است - خبرگزاری مهر

اصغر جهانگیر در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی براینکه اطرافیان بقایی ادعا می کنند که مسئولان سازمان زندانها با توجه به وضعیت بقایی اقدام به عکسبرداری از بدن او کردند، آیا این مو

دغدغه های رییس قوه قضاییه در جلسه مشترک با کمیسیون اجتماعی مجلس - خبرگزاری مهر

احمد بیگدلی نماینده خدابنده و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه مشترک اعضای کمیسیون اجتماعی با رئیس قوه قضائیه گفت: در این جلسه پیرامون مسائل مربوط به کمیسیون اجت

نقش فرهنگسازی در کاهش تخلفات رانندگان/ گروه هدف درست انتخاب نشد - خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر ، گروه جامعه: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، مهمترین روش ارتقاء فرهنگ ترافیک در جامعه آموزش است. آموزش باید با استفاده از همه ابزار موجود از جمله رسانه‌های تصویری، گفتاری و نوش

با مسئولان خاطی حادثه خط۵ مترو برخورد می شود/ روند کند تکمیل خط ۷ - خبرگزاری مهر

محمد علیخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اتفاقات روز چهارشنبه در خط ۵ گفت: دلیل اصلی این اتفاقات نقص فنی واگن هاست و مشکل قدیمی کمبود واگن که خوشبختانه پیش از عید قرارداد ورود ۶۰۰ واگن

تکلیف اصناف به اجرای خالص فروشی/مردم هزینه جعبه کالاها را ندهند - خبرگزاری مهر

محمد علی اسفنانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص اجرای مصوبه خالص فروشی در ماه مبارک رمضان، گفت: قانون صراحتا در این رابطه مشخص کرده است که کالایی که به مردم فروخته می شود باید دقیق و خالص

انسداد موقتی محور چالوس در روزهای میانی هفته - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، پلیس راه کشور اعلام کرد: محور کرج-چالوس از تاریخ ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ الی ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ و هم چنین از تاریخ ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ الی ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ،روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنب

ترافیک روان در آزادراه کرج/باران در محورهای غربی کشور - خبرگزاری مهر

سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت جوی و ترافیکی گفت: در باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین (از پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس) و باند جنوبی آزادراه تهران - کرج (از پل فردیس تا

پرورش گل در منازل یار کمکی گردشگری گرگان/ شهرداری برنامه ریزی کند - خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها- اعظم محبی: امروزه به دلیل آپارتمان نشین شدن اکثر مردم، توجه به گل و گلدان کمتر شده و دلیل اصلی آن هم نداشتن حیاط، باغچه یا بالکن بزرگ بیان می شود. اما در این بین ه

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva