قزوین ظرفیت ایجادمجموعه بزرگ پیست موتور سواری واتوموبیلرانی دارد - خبرگزاری مهر


1396/12/28

قزوین-رئیس هیئت موتورسواری واتوموبیلرانی قزوین گفت:با داشتن ورزشکاران مستعدو ظرفیتهای خوب جغرافیایی درصورت ایجاد بسترمناسب وحمایت مالی میتوانیم بزرگترین پیست اتوموبیلرانی کشور را ایجاد کنیم

قزوین ظرفیت ایجادمجموعه بزرگ پیست موتور سواری واتوموبیلرانی دارد - خبرگزاری مهر

قزوین-رئیس هیئت موتورسواری واتوموبیلرانی قزوین گفت:با داشتن ورزشکاران مستعدو ظرفیتهای خوب جغرافیایی درصورت ایجاد بسترمناسب وحمایت مالی میتوانیم بزرگترین پیست اتوموبیلرانی کشور را ایجاد کنیم

به گزارش
خبرنگار مهر
، محمد مهرانفر روز دوشنبه در نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران رسانه های گروهی استان ضمن تشریح مهمترین اقدامات انجام شده برای معرفی رشته پرتحرک و نشاط آور موتور سواری و اتومبیل رانی اظهارداشت: این رشته ورزشی بیش از ۲۴ سال در قزوین قدمت دارد و در حال حاضر از مجموع ۱۵ کمیته ورزشی در استان تعداد ۹ کمیته فعال شده است.

وی اضافه کرد: اگر زیرساخت های لازم از جمله پیست موتور سواری و اتومبیل رانی دراستان ایجاد شود قادریم همه کمیته ها رافعال کرده و افراد بیشتری را در این رشته جذب کنیم.

مهرانفر تصریح کرد: کارتینگ، اصلی ترین رشته است که که به دلیل نداشن مکان مناسب برای آن نتوانسته ایم استعدادهای این رشته را شکوفا کنیم و اگر فضای لازم تهیه شود ثابت کرده ایم قادریم رده های اول تا سوم را کسب کنیم.


رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان قزوین یادآورشد: در رشته آفرود چون پیست ها طبیعی است خوشبختانه قزوین حرف اول را در کشور می زند و در موتورکراس در باراجین چون پیست و سکو دارد وضعیت خوبی داریم اما نیازمند محصور کردن و احداث محل استقرار، تجهیزات موتور و ماشین و نیز جایگاه تماشاچی هستیم.

مهرانفر بیان کرد: از آنجا که این رشته پرهزینه است برای تداوم فعالیت ها نیازمند حامی مالی هستیم که کمتر کسی وارد این حوزه می شود و مجبوریم تمام هزینه ها را از خود ورزشکاران تامین کنیم که مشکل ساز است.

وی اظهارداشت: اگر خودروسازان و موتورسازان در حمایت از این رشته جدی باشند می توانیم حتی درآمدهای پایداری در این رشته ایجاد کنیم که هم هیئت اداره شده و هم درآمد منطقی برای حامی مالی ایجاد شود.

رئیس هئیت موتورسواری و اتومبیلرانی استان قزوین یادآورشد: ورزشکاری مانند میثم طاهری  داریم که امروز چهره جهانی شده و یکی از شرکت های مطرح جهانی حامی وی در دوبی شده و هم ورزشکار توانسته فعالیت حرفه ای خود را ادامه دهد و هم درآمدهای سرشاری نصیب حامی شده است که ما نیز می توانیم ورزشکاران شاخصی را به کشور معرفی کنیم.


زیرساخت موتورسواری و اتومبیلرانی در استان مهیا نیست

وی اضافه کرد: متاسفانه زیرساخت لازم از جمله پیست و امکانات، زمین مناسب برای هیئت نداریم و نتوانسته ایم نسبت به توسعه این رشته پر تحرک اقدام کنیم در حالی که با ظرفیت هایی که داریم می توانیم مجموعه بزرگی را ایجاد کنیم که قابلیت خدمات کشوری داشته باشد.

مهرانفر تصریح کرد: اجرای مجموعه پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در استان حدود ۵۰ هکتار زمین لازم دارد که با پیگیری های لازم در حال حاضر ۵ هکتار زمین در منطقه مهرگان از سوی مدیر کل ورزش و جوانان در اختیار ما قرار گرفته که برای شروع کار خوب است و می توانیم برای کارتینگ، اسلالوم و ATV استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: این طرح می تواند ناحیه شهری مهرگان را متحول کرده و برای مردم هم سرگرمی و ورزش مناسبی باشد و چون رویکرد ما توسعه ورزش در خارج از مرکز استان است تلاش می کنیم امکانات این رشته در شهرستانهای استان نیز توزیع شود.


فرهنگ سازی برای ترویج رشته اتومبیلرانی

مهرانفر اظهارداشت: با کمک رسانه های گروهی درصددیم مزایا و اهمیت توجه و فعالیت در رشته موتورسواری و اتوموبیلرانی اصولی را در جامعه رواج دهیم تا افراد بیشتری در این رشته وارد شوند و ما نیز بتوانیم اهداف پیش بینی شده را پیاده کنیم.

وی گفت: توقف گاه اتوبوسرانی قزوین در شمال اتوبان محل مناسبی برای مسابقات کارتینگ است و می توانیم با کمترین هزینه و تغییر از این مکان در برخی مناسبتها برای اجرای برنامه های ورزشی استفاده کنیم.

مجوز تردد موتورسوران در شهر باید قانونی شود

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان قزوین تصریح کرد: یکی از مشکلات ما این است که سالهاست تردد موتورسواران ما در داخل شهر ممنوع است و تنها موتورهای کراس می تواند در شهر تردد کند در حالی که باید از نظر قانونی ورزشکاران مستثنی شوند تا داشتن موتور و تردد با آن غیرمجاز تلقی نشده و شامل جریمه نشود.

وی اضافه کرد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم برای دادن مجوز قانونی به موتورسواران ورزشکار اقدام کنند و در این زمینه آمادگی داریم پس از بررسی صلاحیت افراد توسط هیئت از مسیر قانونی زمینه دریافت مجوز موتور سواری در شهر و داشتن موتور با نظارت و کنترل هیئت را داشته باشند.


ورزش موتورسواری بانشاط و شادی آور است

مهرانفر در ادامه بیان کرد: رشته موتورسواری و اتوموبیلرانی چون بر اساس ضوابط و اصول فنی و کارشناسی انجام می شود یک هنجار اجتماعی است و ورزشی شاد و بانشاط تلقی می شود که با فرهنگ سازی می توانیم خانواده ها را در آن مشارکت دهیم تا فرهنگ رانندگی شهروندان نیز اصلاح شود.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد تاکنون بیش از ۱۰ هزار طرح ورزشی در کشور اجرا شده که حتی یک مورد آن در این رشته ورزشی نبوده که این نگاه مظلومیت این ورزش را نشان می دهد.

مهرانفر تصریح کرد: تاکنون هیئت های شهرستانهای تاکستان، آبیک، الموت، کوهین و محمدیه راه اندازی شده و برای سال آینده هم برنامه های مدونی داریم تا ترویج این رشته بخوبی صورت گیرد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتوموبیلرانی استان قزوین بیان کرد: امسال هیچ مورد مسابقه قهرمانی کشور در داخل قزوین نداشتیم اما برای سال آینده ۴ مسابقه قهرمانی کشوری را پیش بینی کرده ایم و در تقویم داریم.

وی اضافه کرد: مسابقات رالی سخت، اسلالوم، دیریفت، آفرود و اندرو برای سال آینده تدارک دیده شده که امیدواریم بتوانیم آن را بخوبی اجرا کنیم.


۴۰۰ ورزشکار ساماندهی شده در استان قزوین

مهرانفر اظهارداشت: در حال حاضر ۴۰۰ ورزشکار زن و مرد ساماندهی شده و بیمه شده در استان در رشته موتورسواری و اتوموبیلرانی داریم و برای سال آینده این تعداد را به ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر افزایش خواهیم داد و با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم این تعداد در سال ۱۴۰۰ به دو برابر  و ۲۰۰۰ ورزشکار برسد.

وی گفت: بدنبال ایجاد درآمدهای پایدار هستیم و در یک برنامه مدون ۴ ساله درصددیم با کمک بخش خصوصی زمینه جذب ۱۵ میلیارد تومان در مرحله اول و در گام بعدی بیش از ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری را در این رشته فراهم کنیم.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان قزوین اظهارداشت: با شرکت در دو نمایشگاه آفرود و صنعت خودرو توانستیم نسبت به معرفی این رشته بانشاط اقدام کنیم و بسیار به آینده امیدواریم تا شاهد توسعه و گسترش این رشته در استان قزوین باشیم و بتوانیم ورزشکاران مستعد این رشته را شناسایی و فعال کنیم.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

رییس فدراسیون فوتبال،خواستار پیگیری دقیق و ویژه درخواست باشگاه استقلال شد

رییس فدراسیون فوتبال، خواستار رسیدگی دقیق به نامه سرپرست باشگاه استقلال و پیگیری ویژه آن درباره انتقال سیدمجید حسینی، مدافع این باشگاه به تیم فوتبال ترابزون‌اسپور ترکیه شد. به گزارش ا

مسوت اوزیل از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد

هافبک ترک‌تبار تیم ملی فوتبال آلمان بعد از حواشی زیاد به‌وجود آمده، از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد. به گزارش ایسنا، "مسوت اوزیل" هافبک نامدار آلمانی که در سه جام جهانی ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱

بیرانوند: به رونالدو گفتم داد نزن، حرفت را در زمین ثابت کن/ به هواداران پرسپولیس وابسته شده‌ام

دروازه‌بان خرم‌آبادی تیم ملی و پرسپولیس، با وجود درخشش در جام جهانی ۲۰۱۸، هنوز همان روحیه خوب، سادگی و صداقت قبل را دارد و همچنان می‌شود از شنیدن حرف‌هایش، لذت برد. گفت‌وگوی ایسنا با علیر

جلسه افتخاری و فتحی درباره وضعیت باشگاه استقلال/ تیام و جپارف برای مذاکره به تهران می‌آیند

سرپرست مدیرعاملی فعلی آبی‌ها جلسه‌ای را با رضا افتخاری درباره وضعیت کنونی باشگاه استقلال برگزار کرد. به گزارش ایسنا، امیرحسین فتحی سرپرست مدیرعاملی جدید استقلال پس از بازگشتش به تهران

جزئیات بدهی ۱۱ باشگاه در آستانه آغاز لیگ هیجدهم

در حالی که کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال هفته گذشته ۱۱ باشگاه را به عنوان باشگاه‌های بدهکار معرفی کرد، مبالغ بدهی این باشگاه مشخص شد. به گزارش ایسنا، AFC هر ساله نامه‌ای به فدرا

رئیس کمیته مسابقات بسکتبال: تبریزی‌ها می‌آیند/ حضور مهرام در لیگ برایمان مهم است

ورژ آبکاریان درباره وضعیت قهرمان و نائب قهرمان لیگ برتر بسکتبال در آستانه فصل جدید صحبت کرد. رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در گفت و گو با ایسنا، درباره اعلام آمادگی کردن تیم‌ها

زمان‌بندی اردوهای تیم‌ملی تا جام ملت‌ها/ ۶۵ روز اردو برای قهرمانی در آسیا

تیم ملی فوتبال برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات، پنج اردوی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خواهد داشت. به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در جلسه با مهدی تاج و مسئولان سازمان لیگ،

گرامی: مسئولان صلاح ندیدند یک دختر سه گانه‌کار به بازی‌های آسیایی برود / به راهم ادامه می‌دهم

بانوی سه گانه کار ایران گفت: مسلما اگر مسئولان صلاح ندانند که یک خانم در رشته سه گانه بازی‌های آسیایی شرکت کند، به آن احترام خواهم گذاشت و امیدوارم بتوانم به مسابقه دادن با حجاب اسلامی اد

"تور دو فرانس" در آینه تصویر

در ۱۴ دور تور دو فرانس لحظات جذاب و دیدنی دیده شد. به گزارش ایسنا، مسابقه دوچرخه سواری تور دو فرانس از شانزدهم تیر آغاز شده و تاکنون ۱۵ دور به انجام رسیده است. در این دو هفته عل

چه ورزش‌هایی برای کاهش نفخ شکم مناسبند؟

نفخ شکم به دلیل تغذیه نامناسب ایجاد می‌شود. می‌توان با انجام ورزش‌های خاص نفخ شکم را کاهش داد. به گزارش ایسنا و به نقل از express ، بسیاری از افراد در طول زندگی خود برای مدتی با مشکل

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva