برگزیدگان نخستین المپیاد جهانی نانو معرفی شدند


1397/01/27

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82887630(6465539)به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد توسعه فناوری نانو، کره‌ جنوبی در بخش نوآوری، ایران در بخش کسب و کار، مالزی در بخش علم و فناوری و تایوان در بخش امتیازات کل، رتبه نخست المپیاد جهانی فناوری ‌نانو را به‌


	 برگزیدگان نخستین المپیاد جهانی نانو معرفی شدند
>
نسخه آزمایشیکد خبر: 82887630(6465539)به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد توسعه فناوری نانو، کره‌ جنوبی در بخش نوآوری، ایران در بخش کسب و کار، مالزی در بخش علم و فناوری و تایوان در بخش امتیازات کل، رتبه نخست المپیاد جهانی فناوری ‌نانو را به‌ دست آوردند. بر اساس این گزارش، در ابتدای این آئین دکتر علی بیت‌اللهی مدیر کمیته راهبری این المپیاد ضمن تشکر از تیم‌های شرکت‌کننده برای پنج روز تلاش و کار گروهی در این رقابت‌ها، پروژه‌ها و چالش‌های مطرح شده در این المپیاد را در سطح بالایی توصیف کرد و از سوی دیگر ایده‌های مطرح شده توسط تیم‌ها برای رفع این چالش‌ها را بسیار جالب توجه دانست. وی گفت که این ایده‌ها به ‌صورت مستقیم با چالش‌های مطرح شده مرتبط بودند. این ایده‌ها با توجه به دوره‌ها و کارگاه‌های مربوط به تجاری‌سازی و راه‌اندازی شرکت، می‌تواند از حالت ایده آزمایشگاهی به صنعتی تبدیل شود.
به اعتقاد دکتر بیت‌اللهی، یکی از اهداف این المپیاد، کمک به شرکت‌کنندگان خلاق برای خارج کردن این ایده‌ها از حالت ذهنی و پیاده‌سازی آن در مقیاس صنعتی است. وی ادامه داد: از جمله نکات مثبت این المپیاد، کار تیمی و گروهی شرکت‌کنندگان بود که موجب هم‌افزایی در ایده‌پردازی و پیاده‌سازی ایده‌ها برای حل چالش‌های این المپیاد ‌شد.
دکتر بیت‌اللهی افزود: در واقع همین کار تیمی می‌تواند بعد از پایان المپیاد نیز برای حل چالش‌های موجود در جهان به کمک شرکت‌کنندگان بیاید. وی با بیان اینکه المپیاد فرصتی برای ایجاد ارتباط میان محققان مستعد است، اظهار امیدواری کرد که تجربه حضور در این المپیاد بتواند به شرکت‌کنندگان کمک کند تا در رویدادهای آتی و چالش‌های پیشرو موفق‌تر باشند. خانم آندره هاسه که به نمایندگی از اتحادیه اروپا در این دوره از المپیاد حضور داشت، سخنرانی کوتاهی درباره این المپیاد داشت که در آن ضمن تشکر از تیم‌ها برای تلاش و همتی که داشتند، به اهمیت نیروی انسانی و ارتقای آنها پرداخت و دوره‌ها و کارگاه‌های برگزار شده در این المپیاد را در مسیر آموزش نیروی‌های انسانی دانست.
در ادامه آلن تانگ استاد دانشگاه ملی تایوان به جایگاه سخنرانی دعوت شد. تانگ فضای موجود در المپیاد را بسیار صمیمی توصیف کرد به‌ طوری که در طول اقامت خود در ایران، به ‌خوبی با دیگر تیم‌ها ارتباط برقرار کرده است.
به اعتقاد تانگ فضای صمیمی و دوستانه در این رقابت‌ها به حدی بود که او افراد تازه‌ای به جمع دوستان خود افزوده است. وی یکی از نقاط قوت این المپیاد را کیفیت بالای کارگاه‌های آموزشی آن برشمرد و در ادامه از تیم پشتیبانی و برگزارکنندگان این دوره تشکر کرد و دقت بالا و نظم موجود در این المپیاد را ماحصل فعالیت‌های تیم پشتیبانی دانست. تانگ اجرای چنین المپیادی را که 5 روز به طول انجامید کاری دشوار دانست که نیاز به هماهنگی‌ها زیادی دارد و به‌نظر می‌رسد تیم اجرایی به خوبی از عهده آن برآمده است.
**زمان مورد نیاز برای آمادگی تیم ها کم بود در ادامه مائوکن وو، از موسسه فیزیک سینسیا آکادمی در تایوان به سخنرانی پرداخت و در ابتدا زمان مورد نیاز برای آمادگی تیم‌ها را کم دانست و در عین حال گفت: البته در همین زمان اندک نیز شرکت‌کنندگان نشان دادند که برای چنین چالش سنگینی آمادگی دارند.
وی این دوره از المپیاد را فرصت مناسبی برای محک زدن توامندی شرکت‌کنندگان دانست و سطح چالش‌های مطرح شده را برای آزمودن توانمندی شرکت‌کنندگان مناسب دانست. پروفسور وو معتقد است هر چند این اولین المپیاد در حوزه فناوری‌ نانو است، اما هماهنگی‌ها در طول رقابت‌ها قابل تقدیر بود.**فناوری نانو ابزار قدرتمند برای مقابله با چالش ها پروفسور کونگ شین از اعضای کمیته راهبری نخستین المپیاد نانو و نماینده تیم کشور کره جنوبی نیز فناور‌ی ‌نانو را ابزاری قدرتمند برای مقابله با چالش‌‌های جهانی دانست که می‌توان از آن برای ارائه رهیافت‌های جدید به‌منظور حل مشکلات جهانی استفاده کرد. وی در ادامه از تلاش‌های ستاد توسعه فناوری‌نانو برای برگزاراین المپیاد در سطح جهانی تشکر کرد.
** نخستن المپیاد نانو رویدادی پیشرو در حوزه نانو سر گراز مربیان تیم روسیه نیز که در شرکت روسنانو(rusnano) فعالیت دارد، این المپیاد را یک رویداد پیشرو در حوزه فناوری‌نانو دانست و اظهار امیدواری کرد که چنین رویدادهایی به صورت مستمر برگزار شود.
وی فضای صمیمی حاکم بر این رقابت‌ها را فرصتی مغتنم برای ایجاد ارتباط میان گروه‌های تحقیقاتی مختلف دانست که می‌تواند فرصت‌های هم‌افزایی بیشتری در آینده ایجاد کند.
سر گر معتقد است این المپیاد که به موضوع آب و محیط‌ زیست پرداخت که جزء چالش‌‌های جهانی محسوب می‌شود. به اعتقاد وی، این چالش‌ها تنها با همکاری میان افراد و گروه‌های مختلف قابل حل است که چنین المپیادی می‌تواند بستری مناسب برای ایجاد ارتباط میان افراد باشد.
**برنامه‌ریزی دقیق و منظم در برگزاری المپیاد پروفسور شین از کره جنوبی نیز نظم حاکم بر این رقابت‌ها را عالی توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد که در دوره‌های بعدی کشورها و تیم‌های بیشتری حضور داشته باشند تا ضمن افزایش تعداد شرکت‌کننده‌ها و سطح رقابت‌ها، فرصت‌های بیشتری برای همکاری ایجاد شود. وی از برنامه‌ریزی دقیق کمیته اجرایی به ویژه ستاد توسعه فناوری‌نانو برای برگزاری نخستین المپیاد بین المللی فناوری‌نانو تقدیر و تشکر کرد.
**رتبه‌ای نیاوردیم ولی بسیار آموختیم تونی بوریگداف از آلمان که تیم آنها موفق به دریافت رتبه‌ای در این رقابت‌ها نشد معتقد است که آموزش‌های خوبی در این المپیاد دیدم که برای ما درس‌آموز بود.
به اعتقاد تونی تجربه‌ای به‌دست آمده در این چالش برای وی یکی از مهمترین دستاوردهای حضور در این المپیاد بود. وی گفت:هرچند فرصت کمی برای آمادگی به‌منظور شرکت در این رقابت‌ها داشتیم اما در همین فرصت اندک نیز تلاش کردیم تا خود را به سطح مطلوب برسانیم.
تونی چالش‌های مطرح شده در این رقابت ها را دشوار خواند اما این که موضوعات آب و محیط‌زیست به‌عنوان هسته اصلی چالش‌ها انتخاب شده بود را ستود، چرا که این دو مسئله از جمله مسائل بسیار مهم جهانی است. ضمن اینکه وی همچنین یافتن دوستان صمیمی را از جمله نکات جالب توجه در این رقابت‌ها دانست.
**ایران، موفق در بخش کسب و کار پوریا پردیش از دانشگاه فردوسی مشهد که در تیم نانیت ایران حضور داشت و رتبه برتر در بخش تجاری‌سازی و کسب و کار را به‌دست آورده نیز در سخنانی سطح چالش‌های مطرح شده در این المپیاد را بسیار بالا ذکر کرد. وی افزود:برخی تیم‌ها پیش از رقابت‌ها با امکانات بیشتری مراحل آماده سازی را طی کرده بودند اما در بخش کسب و کار ما موفق به کسب رتبه اول شدیم.
**تیم یک نفره، برنده رقابت نوآوری ریچارد نوح از کره جنوبی را می‌توان متمایز از دیگران دانست چرا که وی به تنهایی نمایندگی تیم کره‌جنوبی را یدک می‌کشید. او موفق به دریافت رتبه اول در بخش نوآوری شد. نوح در مصاحبه‌ای که بعد از دریافت جایزه داشت گفت که سطح رقابت‌ها بسیار بالا بود و او خوشحال‌ است که موفق شده در جایگاه نخست بخش نوآوری قرار گیرد.
**تجاری‌سازی نوآوری‌های نانو هدف اصلی نخستین المپیاد دکتر سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه آئین اختتامیه نخستین المپیاد جهانی نانو ضمن تشریح توانمندی 9 تیم شرکت‌کننده در این رقابت‌ها، یکی از اهداف این المپیاد را ترغیب شرکت‌کنندگان برای تجاری‌سازی نوآوری‌ها و ایده‌ها دانست.
وی دوره‌های آموزشی برای تشکیل شرکت در موضوع آب و محیط‌زیست را از جمله نقاط قوت این المپیاد برشمرد که می‌تواند به توسعه فناوری‌نانو در حوزه آب و محیط زیست کمک کند. دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در ادامه ضمن تشریح جایگاه ایران در جهان در حوزه فناوری‌نانو، کسب رتبه چهارم جهان در تولید علم را گام بزرگی در مسیر توسعه فناوری‌نانو در ایران دانست. وی راه اندازی 178 شرکت و 40 محصول تایید شده را از جمله دستاوردها یک دهه فعالیت ستاد توسعه فناوری‌نانو دانست که با صادرات این محصولات به 45 کشور جهان، فرصت‌های تازه‌ای برای تولید ثروت از فناوری‌نانو بوجود آمده است.
سرکار در ادامه اسپانیا، کره‌جنوبی، آلمان، روسیه، کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین را از جمله بازارهای هدف نانومحصولات ایرانی شمرد. وی ضمن اشاره به ظرفیت و توان علمی و فناوری‌ در ایران، توسعه صنعتی فناوری‌نانو را از جمله اهداف ستاد فناوری‌نانو دانست.
سرکار حوزه سلامت را یکی از حوزه‌هایی دانست که بیشترین دستاوردهای فناوری‌نانو را به خود اختصاص داده است.
وی با تاکید براینکه، موفقیت‌های صنعتی تنها به بخش سلامت محدود نمی‌شود، گفت:نانومحصولات متعددی نیز در حوزه نساجی و ساختمان توسط شرکت‌های ایرانی به بازار عرضه شده است.
وی در ادامه اظهار امیداوری کرد که شرکت‌ها نسبت به ایده‌های مطرح شده در این المپیاد توجه بیشتری داشته باشند تا این ایده‌ها فرصت تجاری‌سازی پیدا کنند.
**معرفی تیم های برتر نخستین المپیاد بین المللی نانو تیم‌های برتر نخستین دوره المپیاد جهانی فناوری‌نانو در چهار بخش معرفی شدند که اسامی تیم‌ها به قرار ذیل است: در بخش نوآوری: ریچارد نوح از کره‌جنوبی، رتبه اول و جایزه 2 هزار یورویی را دریافت کرد در بخش علم و فناوری: تیم مالزی، رتبه اول و جایزه 2 هزار یورویی را دریافت کرد در بخش کسب و کار: تیم نانیت از ایران رتبه نخست و جایزه 2 هزار یورویی را دریافت کرد در بخش کلی: تیم تایوان رتبه اول و جایزه 3 هزار یورویی را دریافت کرد. نخستین المپیاد بین المللی فناوری‌نانو عصر یکشنبه با اعطای گواهینامه‌ها به شرکت‌کنندگان و معرفی برگزیدگان در پارک فناوری پردیس پایان یافت. ** 1836 **2017
انتهای پیام /*برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنیدفرستنده  *
پست الکترونیککد امنیتیارسال یادداشت
دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد.
خبرهاچند رسانه ایخبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک :© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

طبیعت شمال با منافع کوتاه مدت اقتصادی در حال نابودی است

>کد خبر: 82976133(6579489)«محمدسعید عبایی» دانشیار شیمی آلی و مدیر امور پژوهشی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در طول سال های گذشته به سفارش سازمان حفاظت از محیط زیست، مطالعات تحقیقاتی و آزمایشگاهی در زمینه های مختلف برای به حداقل رساندن آلودگی های

دانش آموزان و آفتی به نام دلزدگی تحصیلی

>کد خبر: 82976194(6584438)به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، پویا سازی نظام آموزشی و ارایه برنامه آموزشی و تربیتی متناسب با فضای واقعی خارج از محیط آموزش و پرورش، از جمله دغدغه هایی است که «سیدمحمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش نیز بتازگی به آن اشاره و

جامعه علمی جهان حامی ایران برای مشارکت در تولید دانش باشد

>کد خبر: 82976321(6586288)به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا، دکتر شاهین آخوندزاده در یادداشتی در نشریه علمی نیچر آورده است: خروج یکجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از برجام در ماه می (اردیبهشت) گذشته محکومیت جهانی را در پی داشت. وی افزوده است: ب

مهارت اندوزی، گم گشته ای در نظام آموزش کشور

>کد خبر: 82976328(6579921)سنگینی بار آموزشی کتاب های درسی، فرصت و فراغت آموزش مهارت های زندگی و رفتاری مطابق با واقعیت های بیرون از فضای آموزشی را از دانش آموزان سلب کرده و دانش آموزان پس از فراغت از تحصیل، اغلب مهارتی برای حضور و همراهی در اجتماع ند

دانشجویان همچنان در رویای ازدواج آسان

>کد خبر: 82976446(6571776)ازدواج و تشکیل خانوده، پاسخی طبیعی و آرامش بخش به یک نیاز ذاتی انسان است اما عوامل مختلفی سبب شده که در کشورمان میانگین سن ازدواج برای دختران از 18 به 23 سال و برای پسران از 25 سال به 27 سال برسد. خبرنگار علمی ایرنا با هدف و

ارتباط مصرف گوشت فرآوری شده با «شیدایی»

>کد خبر: 82976460(6586146)به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی علمی و پزشکی ساینس دیلی(science daily) براساس یافته های این مطالعه، افرادی که به دلیل یک دوره شدید بیماری بستری شده اند، سه برابر بیشتر از افرادی که سابقه ای جدی از هر

سنگ "تجهیزات آموزشی فرسوده" در راه پیشرفت آموزش پزشکی

با وجود توسعه کمی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین افزایش جذب دانشجو در سال‌های اخیر، به نظر می‌رسد تجهیزات و امکانات آموزشی متناسب با این روند رشد نکرده است. به گفته کارشناسا

ایجاد شبکه محصول سالم از سوی ستاد زیست‌فناوری

به منظور توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه‌بندی محصولات سالم کشاورزی از سوی ستاد توسعه زیست‌فناوری "شبکه محصول سالم" با عنوان "طرح شمس" راه‌اندازی شد. به گزارش ایسن

برپایی «کرسی‌ آزاداندیشی» در دانشگاه فرهنگیان محدودتر از سایر دانشگاه‌ها است

مسئول سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه فرهنگیان مشهد گفت: شرایط برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه فرهنگیان نسبت به سایر دانشگاه‌ها کمی محدودتر است. امیرحسین رضانژاد در گفت‌وگو با ایسنا

موضوع هنر و معنویت در مساله گردشگری مغفول مانده است

سرپرست پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان این‌که موضوع هنر و معنویت در مساله گردشگری مغفول مانده است، گفت: هنر و معنویت دو عنصر جدایی ناپذیرند و نمی‌توان از ه

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva