وجود 5 اثر با قابلیت‌ ثبت جهانی در استان سمنان


1397/01/28

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از وجود حداقل پنج اثر تاریخی با قابلیت‌های ثبت در فهرست میراث جهانی در این استان خبر داد و گفت: میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اس

وجود 5 اثر با قابلیت‌ ثبت جهانی در استان سمنان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از وجود حداقل پنج اثر تاریخی با قابلیت‌های ثبت در فهرست میراث جهانی در این استان خبر داد و گفت: میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همه توان خود را برای ثبت آثار تاریخی ملموس و ناملوس استان به‌کار می‌گیرد.


به گزارش خبرنگار ایسنا،
محمد جهانشاهی در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان بر لزوم معرفی و شناساندن آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این استان تاکید و اظهار کرد: رسانه‌ها و اصحاب رسانه می‌توانند نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان ایفا کنند.
وی از برنامه‌ریزی این اداره کل برای معرفی ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری استان خبر داد و افزود: اخیرا با متروی تهران مذاکراتی در خصوص معرفی این ظرفیت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی مترو انجام دادیم و بزودی آثار و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری استان در آن معرفی می‌شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل برای رونق صنعت گردشگری در استان و معرفی ظرفیت‌های آن برشمرد و تصریح کرد: در همین ارتباط در سال 97 علاوه بر برپایی و فعال‌سازی بازارچه‌های صنایع‌دستی در استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان حداقل در یک نمایشگاه بین‌المللی نیز حضور می‌یابد.
وی با اشاره به توانمندی‌های استان سمنان در حوزه صنعت گردشگری گفت: استان سمنان از نظر ظرفیت‌های گردشگری یک استان منحصربه‌فرد است و لذا معرفی این ظرفیت‌های منحصر به فرد و یگانه، نیازمند یک مدیریت منسجم و همراهی همه هم‌استانی‌هاست.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان ضمن دعوت از همه صاحبان ایده برای همکاری با این اداره کل، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان از ایده‌های نوو بدیع در زمینه توسعه گردشگری و رونق این صنعت پردرآمد در استان استقبال می‌کند.
جهانشاهی با بیان این‌که به مشارکت بیشتر سازمان‌های مردم‌نهاد سخت محتاجیم خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت افراد خلاق و نخبه در این زمینه از سرفصل‌های کاری ماست و لذا از هر ایده‌ای که به ایجاد تحرک در صنعت گردشگری استان کمک کند استقبال می‌کنیم.
وی از برگزاری تورهای آشناسازی مردم با آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های کاری این اداره کل در سال جدید نام برد و بیان کرد: استان سمنان به واسطه تنوع اقلیمی‌اش در صنعت اکوتوریسم و توریسم روستایی نیز از توانمندی و تنوع بسیار خوبی برخوردار است از همین رو توجه به این بخش نیز در برنامه‌های میراث فرهنگی استان سمنان قرار دارد.
دبیر کارگروه خدمات سفر استان با انتقاد از آنچه تغییر کالبد روستایی می‌خواند افزود: متاسفانه فضای روستاهای ما در چند دهه اخیر دچار دگرگونی‌ها و تغییراتی شده و از همین رو روستاها از یک جامعه تولیدمحور بیشتر به یک جامعه خدمات‌محور سوق پیدا کردند که این ویژگی و تغییر ماهیت به ایجاد تغییراتی در کالبد روستاها نیز انجامیده است.
وی از افزایش اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی استان به عنوان یکی از سیاست‌های این اداره کل در سال‌های آتی نام برد و افزود: افزایش پلکانی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان به حداقل 150 اقامتگاه تا سال 1400 در برنامه‌های میراث فرهنگی استان قرار دارد.
جهانشاهی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا در خصوص چرایی اقامت حدود نیمی از مسافران این استان در چادرهای مسافرتی و نسبت آن با کمبود احتمالی برخی زیرساخت‌ها و یا هزینه‌های بالای سفر در این استان، گفت: بنا به دلایلی مردم ما هزینه چندانی صرف هتلینگ نمی‌کنند و این رویه محدود به یک استان نیست.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اضافه کرد: سهم بالای استقرار مسافران در چادر دلایل مختلفی دارد که محدودیت در زیرساخت ها و ظرفیت‌های هتلینگ، قیمت بالای هتل‌ها، پراکندگی جغرافیایی زیرساخت‌ها، جایگاه اجتماعی و اقتصادی قاطبه مسافران استان که عمده آنها از اقشار متوسط و پایین‌تر از متوسط هستند، آب و هوای مساعد استان در ایام سفر و... همه و همه از دلایل موثر در اقبال بیشتر مسافران در چادرهای مسافرتی است.
وی با بیان اینکه هنوز سفر به عنوان یک ضرورت در سبد خانوارهای ایرانی قرار نگرفته ادامه داد:  اگر چه ظرفیت‌های هتلینگ ما همچنان محدود است اما از همین ظرفیت‌ها نیز استفاده شایسته‌ای نشده است.
وی با اشاره به برخی مشکلات هتلداران در ایران گفت: 20تا 25 درصد درامد هتلداران صرف پرداخت عوارض می‌شود در حالی که در بسیاری از کشورها این هزینه‌ها برای هتلدارن صفر است و از همین رو قیمت تمام شده خدمات و یا کالا در کشور ما بسیار بالا است فلذا امکان رقابت کمتر در کشور ما به‌وجود می‌آید.
جهانشاهی از عبور سالانه 15 تا 20 میلیون زائر از استان سمنان به عنوان یک ظرفیت عظیم نام برد و افزود: همه دستگاه‌ها باید به یاری ما بیایند تا بتوانیم بستری فراهم کنیم که بیشتر از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم.
وی با بیان این‌که ورودی شهرهای ما زیبا نیست، این مهم را در جذب گردشگر مهم برشمرد و گفت: علاوه بر این شهرهای ما باید رویدادمحور باشند تا در هر برهه‌ای که گردشگر وارد شهرهای ما می‌شود بتواند از خدمات مختلف بهره‌مند شود.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

تهران|حال سدهای پایتخت خوب نیست - اخبار تسنیم - Tasnim

تهران|حال سدهای پایتخت خوب نیست بارندگی اردیبهشت‌ماه سبب شد وضعیت آب در تهران از حالت بحرانی و جیره‌بندی خارج شود، اما وضعیت آب خوب نیست که اگر وضعیت به همین منوال ادامه داشته باشد سال آینده شرایط

سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و تجهیزات دارند - اخبار تسنیم - Tasnim

سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و تجهیزات دارند نایب قهرمان آسیایی سوارکاری گفت: ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی تاکنون توسط مسئولان استان حمایت نشدند و به نظر می‌رسد این امر ادامه دار

پای حرف کشاورزان اردبیلی| مسئولان در اجرای طرح آبیاری نوین فقط وعده داده‌اند - اخبار تسنیم - Tasnim

پای حرف کشاورزان اردبیلی| مسئولان در اجرای طرح آبیاری نوین فقط وعده داده‌اند وعده مسئولان در اجرای طرح آبیاری نوین عملی نشده است و در این زمینه مردم نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیادی دارند. ۲۹ تير ۱۳۹

برق اکسیژنِ خوزستانی‌ها؛ نقش ‌مردم در کاهش مصرف برق در فصل خرماپزان - اخبار تسنیم - Tasnim

برق اکسیژنِ خوزستانی‌ها؛ نقش ‌مردم در کاهش مصرف برق در فصل خرماپزان اگرچه برق را مایه حیات نمی‌دانند ولی امروزه برای تداوم زندگی به این انرژی فوق مهم نیاز مبرمی است تا جایی که حتی برای تامین مایه

رکود اقتصادی سراغ بازار تاریخی ارومیه هم آمد - اخبار تسنیم - Tasnim

رکود اقتصادی سراغ بازار تاریخی ارومیه هم آمد افزایش قیمت کالاها که ناشی از تبعات بازار ارز و سکه است در کنار واردات بی رویه محصولات چینی سبب رکود بازار تاریخی ارومیه نیز شد. ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۴

اعطای 300 فقره وام ازدواج از سوی آستان قدس رضوی در استان مرکزی - اخبار تسنیم - Tasnim

اعطای ۳۰۰ فقره وام ازدواج از سوی آستان قدس رضوی در استان مرکزی نماینده آستان قدس رضوی در استان مرکزی گفت: پرداخت ۳۰۰ فقره وام ازدواج به زوج‌هایی که کمتر از ۶ ماه از عقد آنان گذشته را با کارمزد دو

وضعیت جاده چی چست ارومیه هر روز بحرانی‌تر می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

وضعیت جاده چی چست ارومیه هر روز بحرانی‌تر می‌شود وضعیت جاده چی چست ارومیه به دلیل افزایش سکنه در شهرک گلمان و برگزاری رویدادهای مختلف در دهکده ساحلی و تفریحی گردشگری چی چست هر روز بحرانی‌تر می‌شود

خوزستان| 40 طرح راه‌سازی عشایر شهرستان اندیمشک اجرا می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

خوزستان| ۴۰ طرح راه‌سازی عشایر شهرستان اندیمشک اجرا می‌شود رئیس اداره امور عشایر اندیمشک گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، اجرای بیش ۴۰ طرح راهسازی عشایر شهرستان اندیمشک مورد توجه قرار گرفته است. ۲

رشد قارچ گونه قهوه‌خانه‌های زیرزمینی در همدان - اخبار تسنیم - Tasnim

رشد قارچ گونه قهوه‌خانه‌های زیرزمینی در همدان قهوه‌خانه‌های زیرزمینی در نقاط مختلف شهر همدان که متأسفانه محلی برای خرید و فروش مواد مخدر، و مصرف مواد مخدر، تجمع اراذل و اوباش، قماربازی و جدال و در

‌‌درصد ‌اهداکنندگان خون در استان مرکزی بیشتر از میانگین کشوری است - اخبار تسنیم - Tasnim

‌‌درصد ‌اهداکنندگان خون در استان مرکزی بیشتر از میانگین کشوری است مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: آمار اهدای خون از هر یک‌هزار نفر در کشور ۲۷ نفر بوده اما در استان مرکزی ۳۰ نفر و در شهرستان ارا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva