تعداد پاسگاه‌های محیط‌بانی ایران "یک ششم استاندارد جهانی" - اخبار تسنیم - Tasnim


1397/03/04

تعداد پاسگاه‌های محیط‌بانی ایران "یک ششم استاندارد جهانی" فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در کشور ما در هر ۱۲ هزار هکتار یک محیط‌بان انجام وظیفه می‌کند، این در حالی است که تعداد پ

تعداد پاسگاه‌های محیط‌بانی ایران "یک ششم استاندارد جهانی" - اخبار تسنیم - Tasnim
تعداد پاسگاه‌های محیط‌بانی ایران "یک ششم استاندارد جهانی"
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در کشور ما در هر ۱۲ هزار هکتار یک محیط‌بان انجام وظیفه می‌کند، این در حالی است که تعداد پاسگاهها نیز در کشور حدود یک ششم استاندارد جهانی است.
۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
اجتماعی
محیط زیست
نظرات

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جمشید محبت‌خانی با اشاره به اینکه مجموعا 374 پاسگاه محیط‌بانی در کشور داریم، اظهار کرد: از این تعداد پاسگاه محیط‌بانی تعداد 82 پاسگاه به دلیل کمبود نیروی محیط بان غیرفعال بوده که امیدواریم بتوانیم طی پروسه استخدام نیروی جدید و تقسیم نیروها در سطح کشور این پاسگاهها را راه‌اندازی کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس استاندارد جهانی، هر 1000 هکتار عرصه یک نفر محیط بان نیاز دارد، تصریح کرد: در کشور ما در هر 12 هزار هکتار یک محیط‌بان انجام وظیفه می‌کند، این در حالی است که تعداد پاسگاهها نیز در کشور حدود یک ششم استاندارد جهانی است و با توجه به آسیب‌پذیر بودن مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارتقاء و تجهیز پاسگاهها بسیار حائز اهمیت است.
تجهیز تمام محیط‌بانان کشور در هنگام ماموریت به جلیقه ضد گلوله
محبت‌خانی در خصوص توزیع جلیقه ضد گلوله در سراسر کشور گفت:
در حال حاضر تعداد 3400 نفر محیط‌بان در کشور داریم که با توجه به توزیع تعداد 1500 جلیقه ضد گلوله در کشور‌، تمام محیط بانانی که سر شیف خود حاضر هستند دارای جلیقه ضد گلوله بوده و هیچ محیط بانی بدون جلیقه برای انجام ماموریت اعزام نمی‌شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در ادامه به آموزش دوره‌های تخصصی به محیط‌بانان اشاره داشت و افزود: 1000 محیط‌بان در کشور از بدو استخدام بدون آموزش دوره‌های تخصصی مشغول به کار بودند که با همکاری دفتر آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت محیط زیست 500 نفر از این محیط بانان در حال حاضر مشغول گذراندن دوره های تخصصی لازم بوده و برای 500 نفر باقیمانده نیز این دوره های آموزشی در نظر گرفته شده است تا بتوانند از اختیاراتی که به عنوان ضابط قضایی خاص دارند جهت پاسداری از محیط زیست استفاده لازم را ببرند.
وی گفت: همچنین تعداد 450 دستگاه موتور سیکلت  نیز خریداری شده که در نیمه اول سال در سراسر کشور توزیع خواهد شد و 300 محیط بان جدید نیز طی آزمون استخدامی جذب سازمان حفاظت محیط زیست خواهند شد.
استفاده از هلی‌شات برای کنترل مناطق حفاظت شده
محبت‌خانی با بیان اینکه استفاده از هلی‌شات جهت کنترل و پایش مناطق نیز در دستور کار یگان حفاظت محیط زیست کشور قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه هلی‌شات بهتر از یک عامل انسانی قادر به رصد و پایش مناطق است استفاده از آن می‌تواند تا حدود زیادی خلاء ناشی از کمبود نیروی محیط بان در مناطق چهارگانه را رفع کند.
وی با اشاره به اینکه  استفاده از دوربین روی پیراهن محیط بان نیز یکی دیگر از اقداماتی است که در سال 97 در دستور کار داریم، تصریح کرد: این دوربین‌ها هم برای ثبت تخلفات و ایجاد مدرک جهت مراجع قضایی و هم جهت کنترل و نظارت بر نیروی محیط بان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
کیومرث کلانتری؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران هم تقارن افتتاح پاسگاه محیط‌بانی مکرش منطقه حفاظت شده کویر با روز جهانی تنوع زیستی را یک رویداد با ارزش در حوزه محیط طبیعی استان تهران دانست و اظهار کرد: امروزه تنوع زیستی حاصل میلیاردها سال تکامل موجودات است که تحت تاثیرفرآیندهای طبیعی و انسانی قرار گرفته و از این منظر وابستگی انسان به تنوع زیستی بسیار مشهود است.
وی با اشاره به ارزش منحصر بفرد تنوع زیستی و ضرورت حفاظت فراگیر از آن گفت: اگرچه امروزه توجه به تنوع زیستی به عنوان یک سرمایه همگانی و ملی در مجامع بین المللی مطرح بوده و جوامع مردمی شناخت و آگاهی های بیشتری نسبت به این موضوع پیدا کرده اند  ، اما متاسفانه روزانه شاهد این هستیم که تعداد زیادی از گونه‌ها با پیامدهای ناشی از فعالیت‌های انسانی، در حال کاهش و آسیب بسیار شدید است که این امر می تواند تهدید جدی برای حیات و زندگی خود انسان باشد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه منابع بیولوژیکی یک سرمایه با ارزش برای زیست پایدار است‌، تصریح کرد: درحال حاضر ضرورت پرداختن به  اقدامات فوری و قاطع برای حفظ ژن‌ها، گونه‌ها و بوم سازگان‌ها با کاربست مدیریت پایدار، امری بسیار اجتناب ناپذیر است.
کلانتری همچنین با اشاره به وجود تنوع زیستی مطلوب در سطح استان تهران ادامه داد : یکی از برنامه ها و اولویت های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران توسعه زیرساخت های حفاظت از مناطق تحت مدیریت بوده و در این راستا برنامه ساخت و پیگیری تجهیز واحدهای محیط بانی جدید در دستور کار قرار دارد.
افتتاح 8 پاسگاه محیط‌بانی جدید در استان تهران تا پایان 97
وی کمبود منابع‌، زیرساخت ها و امکانات محیط بانان استان تهران در مقیاس جغرافیای تحت کنترل و حفاظت را آنهم با توجه به حساسیت‌های محیط زیست پایتخت مهم دانست و گفت: حدود 17 درصد جمعیت کشور در 83/0 درصد مساحت جغرافیایی کشور یعنی تهران مستقر است و از طرفی برخی از مناطق تحت مدیریت استان تهران در جغرافیای سرزمینی استان‌های دیگر قرار دارد و برای کنترل، پایش وحفاظت این پهنه با این جمعیت نیازمند بکارگیری محیط بانان بیشترو بروزرسانی و افزایش تجهیزات و امکانات هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان یادآور شد‌: امروز با حضور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از محیط بانان بیست و چهارمین پاسگاه محیط‌بانی استان تهران افتتاح شد و ما تا پایان سال شاهد افتتاح 8 پاسگاه دیگر خواهیم بود.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

اهواز از نظر مساحت بزرگترین شهر دارای حاشیه نشینی است - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، نواب میرزایی عصر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی خوزستان اظهار کرد: روی پنج آسیب اجتماعی به صورت ویژه تأکید کرده که یکی از آنها سکونتگاه های غیررسمی بوده است.

کاهش ۷۰ درصدی تیراندازی در مجالس عزا و عروسی خوزستان - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، غلامرضا شریعتی عصر امروز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی خوزستان اظهار کرد: به همه مسئولان استانی تأکید می کنم که با دفاتر تسهیل گری اجتماعی برای توسعه محلات

۲۰۰۰ هکتار درختکاری در غرب تهران در حال انجام است - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی یزدانی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران طی سخنانی از انجام اقداماتی در جهت توسعه فضای سبز جنوب تهران خبر داد و گفت:  اقدا

حجت الاسلام ادیانی به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی ناجا منصوب شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی حجةالاسلام آقای حاج سید علیرضا اَدیانی را به ریاست سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب کردن

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۷ شهرداری تهران انتخاب شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، فائزه دولتی به عنوان معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار منطقه ۷ شهرداری تهران انتخاب شد. وی پیش از این مسئول کمیته اجتماعی و مشاور کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شه

ورود نیازمندان جدید به چرخه حمایتی بهزیستی/موافقت با تخصیص اعتبار - خبرگزاری مهر

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی برای حمایت از افراد نیازمند پشت نوبت برای ورود به چرخه حمایتی بهزیستی اظهار داشت: در این بخش مکاتبات لازم ب

تلاش برای تاسیس دیوان محاسبات شهری - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، سید حسن رسولی در جلسه شورای شهر تهران در بررسی طرح «نظام نامه اجرایی انتخاب حسابرس، راهبری و مدیریت حسابرسی»، افزود: علت ورود کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر به این موضوع،

۳۳ مبتلا به تب کریمه کنگو طی امسال/استقرار تیم وزارت بهداشت در ثلاث باباجانی

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: در شهرستان ثلاث باباجانی که یکی از کانون‌های زلزله غرب کشور در آبان ماه سال گذشته بوده، دو نفر که زن و شوهر بودهاند به بیماری تب کریمه

افزایش ۳۰ درصدی زکات پرداختی/ توزیع ۹۰ درصد زکات جمع‌آوری شده تاکنون

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت ۶۰ میلیارد تومان زکات فطریه به کمیته امداد امام خمینی (ره) و افزایش ۳۰ درصدی این میزان نسبت به سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، سید پرویز

سحرخیزها کمتر افسرده می‌شوند

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد افراد سحرخیز کمتر در معرض ابتلا به افسردگی هستند. به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است صبح زود از خواب بلند شدن یا بیدار بودن تا دیر وقت و نیز سخت ا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva