‌وضعیت مساجد گیلان با همت مردم بهبود می‌یابد - اخبار تسنیم - Tasnim


1397/03/24

‌وضعیت مساجد گیلان با همت مردم بهبود می‌یابد نماینده ولی‌فقیه در گیلان با انتقاد از بسته بودن درب برخی مساجد استان و عدم برپایی نماز در آن‌ها گفت: وضعیت مساجد استان گیلان باید به‌همت مردم مسلمان گ

‌وضعیت مساجد گیلان با همت مردم بهبود می‌یابد - اخبار تسنیم - Tasnim
‌وضعیت مساجد گیلان با همت مردم بهبود می‌یابد
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با انتقاد از بسته بودن درب برخی مساجد استان و عدم برپایی نماز در آن‌ها گفت: وضعیت مساجد استان گیلان باید به‌همت مردم مسلمان گیلان بهبود پیدا کند.
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
استانها
گیلان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
رشت
، آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم در مسجد جامع بازار رشت اظهار داشت: مفسران چندین تفسیر برای کلمه "مستقدمین" و "مستاخرین" بیان کرده‌اند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم بیان کرده است که "مستقدمین" یعنی پیشی‌گیرندگان و "مستاخرین" یعنی عقب ماندگان را می‌شناسد گفت: برای معرفی این دو دسته از افراد چند احتمال مطرح شده است.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه بر اساس یکی از احتمالات افرادی که در کار خیر سبقت می‌گیرند مصداق "مستقدمین" هستند تصریح کرد: کسانی که در کار خیر عقب می‌مانند مصداق "مستاخرین" هستند.
امام جمعه رشت با اعلام اینکه "مستقدمین" حتی در کوچکترین کارهای خیر نیز شرکت می‌کنند ابراز داشت: علت این امر آن است که ممکن است انسان در ده کار خیر شرکت کند اما فقط یکی از آن‌ها مقبول خداوند باشد.
وی اعمالی مانند ریاکاری را سبب تباه شدن اعمال خیر دانست و گفت: علل و عواملی در دنیا وجود دارد که اعمال خیر را تباه می‌کند به همین دلیل است که انسان باید در حد امکان در کارهای خیز حضو ر پیدا کند تا بتواند زمینه کسب ثواب بیشتر را فراهم کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه براساس روایتی از امام صادق(ع) انسان‌های پیش‌قدم در کار خیر پیروان اعمال نیک هستند افزود: گناهکاران انسان‌هایی هستند که مصداق کلمه "مستاخرین" می‌شوند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه ممکن است برخی افراد گناهکار زندگی مادی پررونق‌تری نسبت به انسان‌های نیکوکار داشته باشند اعلام کرد: ثروتمند بودن یا نبودن در پیشگاه خدا معیار قرار داده نمی‌شود.
امام جمعه رشت با تأکید بر این که هم انسان‌های ثروتمند و هم انسان‌های فقیر در معرض امتحان الهی قرار دارند عنوان داشت: گاهی ممکن است یک انسان فقیر از امتحان الهی سربلند خارج شود و یک انسان ثروتمند سرافکنده شود.
وی با بیان اینکه بر اساس برخی تفاسیر ممکن است کلمه "مستقدمین" مصداق کسانی باشد که در زمان جنگ به سرعت در میدان نبرد حاضر می‌شوند ابراز داشت: کسانی که در جنگ حضور پیدا نکرده و یا با تاخیر حاضر می‌شوند مصداق کلمه "مستاخرین" هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اعلام اینکه قرآن کریم افراد ایمان آورده به پیامبر(ص) را به دو گروه مومنان قبل از فتح و مومنان پس از فتح تقسیم کرده است افزود: عده‌ای از مومنان زمانی ایمان آوردند که پیامبر(ص) یاوری نداشت و عده‌ای در زمان قدرت پیامبر(ص) به او ایمان آوردند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به تفاوت موجود میان "انصار" و "مهاجران" خاطرنشان کرد: افرادی که پیش از هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه به او ایمان آوردند فضیلت بیشتری نسبت به سایر افراد دارند.
وی با اشاره به سرگذشت افرادی که پیش از همه به پیامبر(ص) ایمان آوردند اما سرگذشت خوبی نداشتند گفت: "طلحه" و "زبیر" جزء نخستین مسلمانان بودند اما روزی رسید که در مقابل امام زمانشان ایستادند و بدبخت شدند.
امام جمعه رشت "طلحه" را فردی خدوم نسبت به اسلام دانست و خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام مملو از رشادت‌های "طلحه" است اما سرگذشت او به دلیل دشمنی با امام زمانش به بیچارگی رسید.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه داشتن گذشته درخشان ملاک سعادتمندی انسان‌ها نیست اظهار داشت: ممکن است برخی افراد گذشته خوبی نداشته باشند اما با توبه کردن بتوانند خدمات زیادی به اسلام داشته باشند.
آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه در طول انقلاب افرادی بودند که همگام و همراه امام راحل بوده و خدمات بسیاری به انقلاب کردند اما در میان راه دچار انخراف شدند افزود: چنین افرادی به "علی" زمان خود اعتراض کردند.
امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: این سخن بسیار عجیب است که برخی می‌گویند باید برخی افراد منحرف را به این بهانه که دشمنان او را جذب نکنند در انقلاب به کار گرفت و از آن‌ها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه براساس برخی تفاسیر افرادی که در صف نخست نماز جماعت حضور پیدا می‌کنند مصداق کلمه "مستقدمین" هستند ابراز داشت: وهابی‌های سعودی تعصب بسیاری بر حضور در صف نخست نماز دارند و حاضر هستند برای ایستادن در آنجا پول بدهند‌.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه وهابی‌های سعودی معتقدند که فقط عرب‌های مکی باید در صف نخست نماز بایستند گفت: ما برعکس آن‌ها معتقدیم که باید هر نرده و میله‌ای را جمع کرد و همه اعم از مسئول و غیرمسئول در کنار هم نماز را اقامه کنند.
آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه براساس روایات حضور در صف نخست نماز جماعت از فضیلت بالایی برخوردار است اظهار داشت: یکی از مکان‌هایی که همواره برای اقامه نماز شلوغ است میان منبر و خانه پیامبر(ص) است که به آن "روضةالنبی" می‌گویند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه براساس روایتی از پیامبر(ص) "روضةالنبی" باغی از باغ‌های بهشت است عنوانداشت: براساس برخی روایات ممکن است حضرت زهرا(س) در این مخل دفن شده باشد.
وی با انتقاد از بسته بودن بسیاری از مساجد استان گیلان در هنگام اذان صبح ابراز داشت: امروز متاسفانه برخی افراد از صدای اذان مسجد و همسایگی با مسجد فراری هستند و حتی شاهد هستیم که در برخی مساجد حتی در سه وقت نماز اذان زده نشده و نماز اقامه نمی‌شود.
آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه وضعیت مساجد استان گیلان باید به همت مردم مسلمان گیلان بهبود پیدا کند گفت: ممکن است برخی افراد نیت حضور در صف نخست نماز را داشته باشند اما به دلایلی نشود و این افراد باید بدانند به دلیل نیت خیرشان ثواب حضور در صف نخست نماز را می‌برند.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عالم بودن را یکی از اصلی‌ترین صفات خداوند متعاع دانست و خاطرنشان کرد: خداوند به گذشته، حال و آینده تمام مخلوقات آگاه است و برتمام جهان نظارت دارد.
انتهای پیام/ش

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

استقلال، سربلندی و عزت کشور زیر سایه اسلام است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ملتی که به‌دنبال عزت و سربلندی است، مشکلات را تحمل می‌کند. به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام و مسلمین سید «مجتبی میر دامادی» در نماز عبادی – سیاسی جمعه ای

خدا نکند مسئولی درد جامعه را نفهمد

امام‌جمعه ایلام گفت: خدا نکند مسئولی درد جامعه را نفهمد و چالش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را درک نکند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های این هفته نماز

جریان‌هایی که مدافعان رهبری را تخریب می‌کنند، وابسته به منافقین هستند

امام جمعه مشهد گفت: عناصری در کشور که در قالب جریان‌های سیاسی، نخبه، صاحب‌نظر یا اساساً در قالب صاحب رسانه و تریبون در مقابله هر حرکتی که به دفاع از ولایت و رهبری می‌انجامد، با ابزار و اس

دولت نباید اجازه دهد احتکارگران زندگی مردم را سیاه کنند

امام جمعه اهواز با بیان این‌که بیشتر اصناف و بازاریان حلال خور و همیشه در امر خیر پیش قدم هستند، گفت: تنها برخی بازاریان و اهل کسبه که گروه خاصی هستند احتکار ایجاد می‌کنند که موجب هرج و م

مسئولان فارغ از حزب‌گرایی دغدغه‌های اقتصادی را تدبیر کنند

امام جمعه موقت یزد با اشاره به ضرورت تدبیر در مدیریت دغدغه‌های اقتصادی کشور، گفت: مسئولان نظام و نمایندگان مجلس فارغ از هرگونه حزب‌گرایی قانونگذاری برای رفع دغدغه‌های اقتصادی را سرلوحه کارهای خود

نمایندگان مردم در رابطه با مسائل پولشویی و تروریست قانونگذاری کنند

امام جمعه تبریز از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست در رابطه با مسائل پولشویی و تروریست اقدام به قانونگذاری کنند. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید «محمد علی آل هاشم» در خطبه ه

آزاد شدن کارگران گروه ملی فولاد

سرپرست فرمانداری اهواز گفت: همه کارگران گروه ملی فولاد ایران که در پی تجمعات اعتراضی بازداشت شده بودند، آزاد شدند. «نبی‌الله خون میرزایی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شماری از کار

ظرفیت مرکز ماده 16 خراسان‌شمالی به 150نفر افزایش می‌یابد

مسئول هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به کمبود ظرفیت مرکز ماده 16 در خراسان شمالی گفت: با بررسی های صورت گرفته مقرر شد تا ظرفیت این مرکز از 50 نفر به 150نفر افزایش یابد. به گزارش ایس

ضعف اقتصادی زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی خراسان‌شمالی را ضعیف نگه داشته است

معاون اجتماعی وزیر کشور گفت: ضعف اقتصادی زیرساخت های فرهنگی و ورزشی خراسان شمالی را ضعیف نگه داشته است. به گزارش ایسنا، «تقی رستم وندی» در جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت ساماندهی آسیب های

مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: جامعه ما در فضای مجازی گرفتار امپراتوری رسانه بدون منطق شده است - اخبار تسنیم - Tasnim

مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: جامعه ما در فضای مجازی گرفتار امپراتوری رسانه بدون منطق شده است نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: جامعه ما در فضای مجازی گرفتار امپراتوری رسانه بدون منطق و اثبات

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva