بدرقه مردی که نگران ایران بود


1397/03/27

> نسخه آزمایشیکد خبر: 82944840(6542830)به گزارش خبرنگار ایرنا، فعالان حوزه جامعه شناسی و اصحاب اندیشه در ایران امروز (یکشنبه) سوگوار مردی شدند که سهمی به سزا در بالیدن جامعه شناسی ایران داشت و توانست در تارک تاریخ علمی ایران زمین نام خود را تا ابد جا


	 بدرقه مردی که نگران ایران بود
>
نسخه آزمایشیکد خبر: 82944840(6542830)به گزارش خبرنگار ایرنا، فعالان حوزه جامعه شناسی و اصحاب اندیشه در ایران امروز (یکشنبه) سوگوار مردی شدند که سهمی به سزا در بالیدن جامعه شناسی ایران داشت و توانست در تارک تاریخ علمی ایران زمین نام خود را تا ابد جاودانه سازد. مراسم تشییع پیکر زنده یاد قانعی راد صبح امروز (یکشنبه) با حضور خیل عظیمی از دوستدارانش و چهره هایی از هیات دولت و مجلس شورای اسلامی همچون عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، علی ربیعی وزیر کار و امور اجتماعی، محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، سید ضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، مجتبی صدیقی و غلامرضا غفاری از معاونان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و بسیاری دیگر از اندیشمندان علمی کشور در دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد.** آخوندی: زنده یاد قانعی راد درد ایران را داشت وزیر راه و شهرسازی گفت: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد، درد ایران را داشت و نظراتش را همواره به صورت آزادانه و به دور از ترس و واهمه بیان می کرد.
عباس آخوندی در حاشیه مراسم تشییع پیکر زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد در دانشکده علوم اجتماعی ایران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آن زنده یاد دانشمندی سرشناس و برجسته کشور بود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد درد کشور را داشت و از کینه توزی به دور بود و هیچگاه آزدای را کنار نگذاشت.
وی افزود: بنده در نشست های مختلفی همراه زنده یاد قانعی راد بودم و همیشه آزادانه مطالبش را بیان می کرد و در کنار سخن گفتن، راهی را هم فراروی مردم قرار می داد.** ربیعی: قانعی راد نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نبود وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زنده یاد قانعی راد نسبت به مسائل اجتماعی بی تفاوت نبود و نقدهایش را سریع و با حساسیت همراه با روحیه مشارکت جویی و ارایه راه حل بیان می کرد.
علی ربیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زنده یاد قانعی راد ابعاد علمی، شخصیتی و رفتاری بسیار برجسته ای داشت.
وی گفت: زنده یاد قانعی راد در بعد علمی کارهای دانشگاهی و آکادمیکی بسیار عمیقی انجام داده بود که بسیار ارزشمند است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سبکی که زنده یاد قانعی راد داشت به گونه ای بود که هم جامعه شناسی انتقادی و هم روحیه مشارکت جویانه داشت و این در حالی بود که اغلب دوستان ما در همان سطح انتقادی متوقف می شوند.
وی ادامه داد: زنده یاد قانعی راد نقدهایش را با احساس مسوولیت بیان می کرد اما در همین مرحله متوقف نمی شد و با مشارکت جویی سعی در ارایه راه حل برای مشکلات و معضلات اجتماعی داشت.
ربیعی خاطرنشان کرد: زنده یاد قانعی راد شخصیت جدی و مهربانی نیز داشت و تعاملاتی که با سایرین داشت؛ از وی ویژگی های خاصی را در اذهان باقی گذاشته است.** زنده یاد قانعی راد اندیشمندی درد آشنا و شجاع بود
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد، فردی درد آشنایی بود که شجاعت کم نظیری داشت.
محمدرضا عارف در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد یکی از اساتید برجسته جامعه شناسی کشور بود که شخصیت چندگانه ای داشت به گونه ای که از نظر علمی سرآمد بود و از سویی فردی اخلاق مدار، شجاع و دردآشنا بود.
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین بیان و نقد مسائل همراه با ارایه راهکار از جمله دیگر ویژگی های زنده یاد قانعی راد بود.
عارف خاطرنشان کرد: معمولا وقتی که وی در جلسات خصوصا در موضوعاتی همچون راهبردهای آینده و یا تبیین برنامه های توسعه کشور حضور می یافت؛ با نگاهی عمیق و دقیق راهکار مشکلات را هم بیان می کرد.
وی تصریح کرد: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد چهره ای محبوب و ارزشمندی برای جامعه علمی کشور بود.** قانعی راد مصداق بارز علم متعهد بود مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد بدون شک مصداق بارز علم متعهد بود و دانش او نمونه ای درخشان از علم نافع به شمار می رفت. سید ضیا هاشمی در حاشیه مراسم تشییع پیکر زنده یاد دکتر سید محمد امین قانعی راد نیز اظهار داشت: وی اندیشمندی بود که اهتمام بلیغی به اجتماع دانشمندان داشت و خود محور شکل گیری این اجتماع در میان پژوهشگران علوم اجتماعی بود. وی گفت: دکتر قانعی راد به عنوان یک استاد مبرز، هم از موضع یک پژوهشگر توانا و هم در جایگاه حلقه وصل اساتید و پژوهشگران، نقش بی بدبیلی در اجتماع علمی ایفا کرد. مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: او چهره ماندگار جامعه شناسی ایران هست و خواهد بود و قطعا در تاریخ علم ایران به عنوان یکی از نقاط عطف نقش آفرینی علم الاجتماع در جامعه ایران معرفی خواهد شد. به گزارش ایرنا، دکتر قانعی‌راد سال 1334 در شهر ری متولد و دانش آموخته جامعه شناسی از دانشگاه تهران بود در زمینه های مختلف جامعه شناسی فعالیت داشت و از چهره های مبرز در زمینه جامعه شناسی علم به شمار می آمد.
وی که تا زمان درگذشت بازرس اصلی انجمن جامعه شناسی و پیش از آن رئیس این انجمن بود؛ سال گذشته جایزه دهخدا را برای نگارش کتاب پیمایش علم و جامعه؛ تجربه جهانی و اجرای نسخه ایرانی دریافت کرد، همچنین جایزه فارابی را کسب کرده بود و سال 95 نیز جایزه انجمن ترویج علم را به خود اختصاص داد.
آثار زیادی از مرحوم قانعی راد برجای مانده که از آن جمله می توان به اجتماع علمی و تولید دانش در ایران، جامعه شناسی رشد و افول علم در ایران، جامعه شناسی کنشگران علمی در ایران و بی شمار کتاب و مقالات دیگر اشاره کرد.
گروه علمی و آموزشی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز درگذشت این شخصیت علمی و فرهنگی را به نزدیکان وی و جامعه علمی و دانشگاهی تسلیت می گوید.
علمی**9187**1440
انتهای پیام /*برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنیدفرستنده  *
پست الکترونیککد امنیتیارسال یادداشت
دیدگاه شما با موفقیت ارسال شد.خبرهاچند رسانه ایخبر گزاری جمهوری اسلامی       پست الکترونیک :© کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

آی‌پدهای اپل به تشخیص چهره مجهز می‌شوند

پول‌نیوز - گفته می‌شود قابلیت تشخیص چهره و احراز هویت (Face ID) به تبلت‌های آی پد اپل خواهند آمد. تازه‌ترین گزارش منتشره از سوی گزارشگر Inquirer نشان می‌دهد که قابلیت احراز هویت و تشخیص چهره

افتتاح چهار طرح مخابراتی با اعتبار 96 میلیارد تومانی

پول‌نیوز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهار طرح مخابراتی خوزستان را با اعتباری بالغ بر 96 میلیارد تومان افتتاح کرد. محمدجواد آذری جهرمی امروز 28 تیرماه در روز دوم سفر خود به خوزستان 

ثبت بیش از یک گوشی مسافری برای هر نفر ممنوع شد

پول‌نیوز - طبق بخشنامه ۲۳ آبان ۹۶ گمرک، از ابتدا هر مسافر تنها مجاز به ثبت اطلاعات یک دستگاه موبایل در سامانه مسافری بوده و از ۲۸ تیرماه نیز هر گوشی‌ که بدون رعایت قانون در سامانه ثبت شوند غ

اینستاگرام قابلیت «حذف فالوئر» را ارائه می کند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، اینستاگرام سعی دارد ویژگی جدیدی را ارائه کند که به کاربران اجازه می دهد فالوئرهای خود را حذف کنند. سخنگوی این شرکت تایید کرده هم اکنون آزمایش های این

دومین جشنواره بین المللی زیست دارو و داروسازی برگزار می شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ،  ( IFB۲۰۱۸ ) ، دومین جشنواره زیست دارو با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت علم و فناوری ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری از  ۳۰ آذر تا ۳ دی ماه امسال د

کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور با انعقاد یک تفاهم نامه - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، تفاهم نامه منعقد شده بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و کانون فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران با هدف کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه

۳۳۴ آسیب پذیری امنیتی از محصولات اوراکل شناسایی شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای اعلام کرد: طبق گزارش منتشر شده توسط شرکت اوراکل (Oracle)، این شرکت تعداد ۳۳۴ آسیب­ پذیری امنیتی را شناسایی کرده است.

محصولات سالم کشاورزی رتبه بندی می شوند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، به منظور توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه‌بندی محصولات سالم کشاورزی و بازسازی، بازیابی و فروش این محصولات در راستای ارتقاء سلامت و حفظ ایمنی غذا از سوی ستاد توسعه زیست‌فناو

نشست نجومی «ماه گرفتگی» برگزار می شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی دو رویدادی است که از بدو تولد منظومه شمسی رخ داده و بشر باستانی این دو رویداد را بیشتر مواقع شوم می‌دانست اما اکنون قرن‌هاست این دو رویداد را بطو

هشدار جدی به متخلفین در ثبت گوشی تلفن همراه مسافری - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، در اطلاعیه سامانه رجیستری تلفن همراه نسبت به متخلفین در ثبت گوشی های مسافری آمده است؛ «برطبق بخشنامه گمرک جمهوری اسلامی ایران به تاریخ  ۹۶/۰۸/۲۳، شخص مسا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva