حمید نیلی: جریان‌سازی در تئاتر کشور باید از استان‌ها آغاز شود - اخبار تسنیم - Tasnim


1397/03/29

حمید نیلی: جریان‌سازی در تئاتر کشور باید از استان‌ها آغاز شود نشست مدیران انجمن های هنرهای نمایشی استان تهران شب گذشته در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر با حضور حمید نیلی، مدیر عامل انجمن هنرهای نم

حمید نیلی: جریان‌سازی در تئاتر کشور باید از استان‌ها آغاز شود - اخبار تسنیم - Tasnim
حمید نیلی: جریان‌سازی در تئاتر کشور باید از استان‌ها آغاز شود
نشست مدیران انجمن های هنرهای نمایشی استان تهران شب گذشته در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر با حضور حمید نیلی، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی و بهزاد مریدی، مدیرکل اداره ارشاد استان تهران برگزار شد.
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
فرهنگی
تلویزیون ، سینما و تئاتر
نظرات

به گزارش
باشگاه خبرنگاران پویا
، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایرانش در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان مدیران شعب استان تهران هستم، گفت:«از سال 73  که کار تئاتر را شروع کردم تا مدتی پیش می‌توانم بگویم تقریباً تمام چالش‌های تئاتر را می‌شناسم و همواره با آن درگیر بوده ام. البته در استان تهران امیر حسین شفیعی مشغول به کار است که من بابت این همکاری از وی تشکر ویژه می‌کنم.»
وی تصریح کرد: «واقعیت این است که ما باید دست را روی زانوی خود بگذاریم و بلند شویم؛ بالاخره فضای تئاتر فضایی است که همه ارگان‌ها درگیر آن هستند و اگر زبان، زبانِ گویای دغدغه‌ها باشد ارگان‌ها هم این نیاز را حس می‌کنند و از انجمن به عنوان بازوی قابل اعتماد در این فضا استفاده خواهند کرد.انجمن هنرهای نمایشی این ظرفیت را دارد که نقشی به سزا و جریان ساز در نقاط مختلف کشور داشته باشد.»
نیلی ادامه داد:  «همواره مشکلاتی در حوزه تئاتر شهرستان بوده و هست که شما اکنون به برخی از آن ها اشاره کردید و واقعیت این است که بنده در راستای حل مشکلات حرکت خواهم کرد و امیدوارم بتوانم در این دورانی که در خدمت شما هستم اقداماتی در راستای رشد، اعتلا و شکوفایی انجمن انجام دهم که بی شکل یه یاری شما میسر نخواهد بود.»
نیلی در ادامه با تاکید بر جریان‌سازی بودن انجمن‌های هنرهای نمایشی در سراسر کشور عنوان کرد: «موضوع حائز اهمیت این این است که جریان‌سازی‌ باید از استان‌ها آغاز شود. اگر بخواهیم تئاتر سالم، اندیشمند و دغدغه‌مند داشته باشیم باید از استان‌ها و شهرستان‌ها کار را آغاز کنیم و اصلی‌ترین برنامه‌های اجرایی بنده برای استان‌ها است.»
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی در پایان اظهار داشت: «ان‌شاالله به زودی در شهرستان‌ها حضور پیدا خواهم کرد و از نزدیک موفقیت‌ها و مشکلات شما را با یکدیگر بررسی و در جهت رفع آن تلاش می‌کنیم.به اعتقاد بنده اولویت‌ها باید مطرح شوند تا برنامه‌های خوبی ارائه شود.»
امیرحسین شفیعی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در اشاره به برخی از این مسائل خطاب به بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: ما شعبی ایجاد کرده‌ایم که نمی توانیم به آنها هویت دهیم. انجمن‌های هنرهای نمایشی شهرستان‌ها با مشکلاتی چون نداشتن مهر، سربرگ و شماره حساب روبه‌رو هستند. اکثر مدیران انجمن‌ها با بودجه شخصی و از جیب خوئد برخی از هزینه‌ها را تقبل می‌کنند.
وی با اشاره به مشکلات مالی و تاثیری که بر عملکرد انجمن‌ها دارد درباره عدم حمایت‌ها سخن گفت و افزود: نیاز است تا از هنرمندان پیشکسوت شهرستان‌ها حمایت شود. در حالی که نیاز به سازمان تئاتر وجود دارد انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌ها می توانند به عنوان یک سازمان در کل کشور عمل کنند. اکثر انجمن‌ها می خواهند که تکلیف اداری مشخص شود.
شفیعی افزود: اگرچه برخی از ادارات کل ارشاد، همکاری و عملکرد خوبی دارند ولی اکثر مسئولان ادارات کل ارشاد جمهوری‌های خودمختار تشکیل داده‌اند. یکی دیگر از مسائل این است که هر مدیری که پشت میز می‌نشیند جوانان را به نظام بدبین می‌کند و در این میان سوال این است که روسای شهرستان‌ها چرا فضای امنیتی ایجاد می‌کنند. برخی افراد امام جمعه را نسبت به یک موضوع حساس می‌کنند، آن هم در مقابل هنرمندی که شریف و پاک است.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران گفت: باید مشخص شود که ما برای اختصاص سالن باید پولی پرداخت کنیم یانه. ما فصل تئاتر داریم و انتظار داریم حمایت خوبی از آن شود. من از نهادهایی پول می‌گیرم که موظف نیستند کمک کنند.
سپس مریدی در خصوص مشکلات انجمن‌های نمایش استان تهران گفت: به نظر می‌رسد مشکل تئاتر ما جشنواره‌های پی در پی است که مشکلاتی را به وجود آورده ما از دوره قبل 50 میلیون بودجه ابلاغ شده داشتیم که به استان‌ها اعلام کردیم تا زمان ارائه طرح و برنامه آن را نگه دارند بنابراین لازم است تا انجمن‌های شهرستان‌ها هر چه سریعتر طرح‌های خود را ارائه کنند. ادارات با هنرمندان طرح‌های بدیع نوآور و جریان‌ساز را ارائه کنند.
وی بیان کرد: ما از اردیبهشت تا آخر خرداد 15 طرح ملی در استان را برگزار می‌کنیم اما در شهرستان‌ها طرح‌ها برعهده انجمن‌ها است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه تکلیف باید با راه‌اندازی پلاتوها مشخص شود بیان کرد: در حال حاضر یکسری بی‌نظمی‌هایی وجود دارد که لازم است تا رفع شود البته اینکه گفته می‌شود در آغاز سال بدانیم که چقدر بودجه داریم موضوعی است که برای ما هم مشخص نیست و ما نمی‌دانیم که در طول سال چقدر بودجه در اختیار داریم تا بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم. این گونه است که یکباره پولی از جایی می‌رسد و ما بر اساس اولویت تصمیم می‌گیریم تا بودجه را صرف کدام بخش کنیم، سال گذشته هم یک میلیارد و 400 میلیون تومان پول در اختیار داشتیم که 300 میلیون آن برای تئاتر صرف شد.
وی با اشاره به اینکه تئاتر به واسطه شور و شعفی که ایجاد می‌کند باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: ما برنامه مالی نداریم ولی باید این برنامه را به شکل صحیح پیش ببریم.
مریدی با اعلام اینکه هفته‌های فرهنگی را تا پایان سال در شهرستان‌ها برگزار می‌کنیم که این امر نیازمند تلاش بیشتر انجمن‌ها است، درباره واگذاری مجتمع‌ها به انجمن‌ها بیان کرد: اگر در اساسنامه قید شده باشد که مجتمع‌ها در اختیار انجمن‌ها قرار گیرند این امر هر چه زودتر و بدون هیچ حرفی اجرایی می‌شود بنابراین اگر یک بند به مدیریت تالارها اضافه شود اکثر مجتمع‌ها در اختیار انجمن‌ها قرار خواهند گرفت. ما برای بلک باکس‌ها هم مذاکراتی را آغاز کرده‌ایم و با شهرداری به توافق رسیده‌ایم که اگر فضایی در اختیارمان قرار دهند می‌توانیم تجهیز آن را بر عهده بگیریم.
انتهای پیام/
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

چاپ دوم «پوریای ولی» جعفری جوزانی رونمایی می‌شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، مراسم رونمایی چاپ دوم کتاب فیلمنامه «پوریای ولی» به قلم مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما و تلویزیون و با پژوهشگری فتح‌الله جعفری جوزانی و دکتر عبدالکریم ی

شعر تنها تکنیک و خلاقیت نیست - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، مجموعه شعر «و من فقط نگاه می‌کنم» اثر افسانه مرادی به تازگی از سوی نشر حکمت کلمه منتشر شده است. به همین مناسبت هرمز شریفی شاعر و منتقد به این مجموعه شعر نگاهی انداخته است.

مجموعه نمایشنامه‌های کوتاه بکت ترجمه شد - خبرگزاری مهر

مهدی نوید مترجم و پژوهشگر در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره فعالیت جدید خود گفت: در ادامه روند ترجمه آثار ساموئل بکت از نمایشنامه و آثار داستانی این مولف، به تازگی ترجمه کتاب مجموعه نمایشنامه‌های

شعرهای نقش‌گرایانه یک شاعر درباره جنگ و وطن منتشر شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، کتاب «شعر خون، دوست ندارد این فانکشنالیست!» سروده محمود خیرخواه به تازگی توسط نشر اساطیر پارسی منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب دربرگیرنده ۴۴ قطعه از شاعرانه‌ها

بازچاپ دو ترجمه خاطره‌انگیز در انتشارات امیرکبیر - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، موسسه انتشارات امیرکبیر دو ترجمه خاطره‌انگیز از دو شاهکار ادبی جهان شامل «جاناتان مرغ‌دریایی» اثر ریچارد باخ و «شازده کوچولو» نوشته آنتوان دوسنت اگزوپری را منتشر کرد. کتاب

«... و دوباره خورشید» رونمایی می‌شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، چهارمین نشست از ویژه برنامه ی کتاب های بالدار معرفی و نقد و بررسی کتابهای تازه منتشر شده به معرفی کتاب «... و دوباره خورشید» شامل سروده‌های آزادگان درباره رحلت ا

دستاوردهای سفر معاون‌فرهنگی شهر کتاب به بوسنی تشریح شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب که هفته‌ گذشته به دعوت جشنواره‌ ادبی ملی سارایوو و انتشارات بای بوک به سارایوو سفر کرده بود، در باب دستاوردهای این سفر

نشست نقد رمانی با شمارگان ۱۶ هزار نسخه - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، به همت فرهنگسرای تهران و همکاری انتشارات تلاوت آرامش، جلسه نقد رمان «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند» با حضور خانم نعیمه اسلاملو، نویسنده؛ خانم سارا عرفانی، نویسنده منتقد؛‌ حجت‌ا

آیا فضای مجازی محل خلق و انتقال حکمت است؟ - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، چهارمین جلسه از سلسله نشست های «کتابخوان تخصصی، مطالعات فضای مجازی» با موضوع «فرهنگ سایبر» صبح امروز دوشنبه ۲۵ تیرماه و با معرفی سه کتاب توسط عبدالحسین کلانتری مدرس دانشگاه

پیکر ۷۵ شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه به میهن باز می گردد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ،  سردار باقرزاده افزود: این شهدا مربوط به مناطق عملیاتی محرم، رمضان، کربلای چهار و تک پشتیبانی عملیات والفجر ۸ هستند. به گفته وی، پیکر مطهر این شهدای تازه تفحص

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva