پیوند اقتصاد و محیط زیست از مهمترین عوامل اشتغال زایی پاک - خبرگزاری مهر


1397/04/23

به گزارش خبرگزاری مهر ، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در مراسم روز بدون نایلون گفت: پس از مصوبه شورا، در میدان مرکزی میوه و تره بار یک واحد تولید کیسه های پلاستیکی از نوع تجزیه پذیبه گزارش
خبرگزاری مهر
، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در مراسم روز بدون نایلون گفت: پس از مصوبه شورا، در میدان مرکزی میوه و تره بار یک واحد تولید کیسه های پلاستیکی از نوع تجزیه پذیر شکل گرفت.
وی افزود: در میادین میوه و تره بار شهر تهران ۵۰ درصد از کیسه های پلاستیکی پایه گیاهی دارند و ۵۰ درصد مابقی از نوع تجزیه پذیر است.
رحیمی افزود: اخیراً سازمان میادین میوه و تره بار یک سیاست تشویقی برای کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی در میادین به کار گرفته است که از خرداد ماه سال جاری به صورت پایلوت در چند میدان شروع شده است.
وی ادامه داد: بر این اساس به ازای هر کیلو خریدی که بدون دریافت کیسه پلاستیکی انجام شود ۵۰ تومان در فاکتور نهایی تخفیف اعمال می شود.
رحیمی با اشاره به اینکه روز ۲۱ تیرماه روز بدون نایلکس معرفی شده است، گفت: انجمن فرآوری پلاستیک در اروپا در سال ۲۰۱۴ عنوان کرد: سالانه ۳۰۰ میلیون تن ظروف پلاستیکی در جهان تولید می‌شود.
وی افزود: ما جزو ۱۰ کشور پرمصرف پلاستیک در جهان هستیم و ۳ برابر بیش از میانگین جهانی استفاده می کنیم.
مدیرعامل سازمان میادین میوه وتره بار تصریح کرد: این شاخص خوبی نیست که پلاستیک را در یک دقیقه تولید، در ۵ دقیقه استفاده کنیم و ۳۰۰ سال ماندگاری در محیط  داشته باشد.
صدرالدین علی پور رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز پیرامون مراسم گرامیداشت روز بدون کیسه پلاستیکی در میدان میوه و تره بار صادقیه در منطقه ۲ برگزار شد، پیوند اقتصاد و محیط زیست را امری مهم دانست و گفت: این امر نه تنها گامی به سوی حل معضلات محیط زیستی است بلکه باعث اشتغال زایی و مشارکت شهروندان در مدیریت شهری نیز می گردد.
امیرحسن جعفری ورامینی معاون توسعه و پایش مرکز محیط زیست شهرداری تهران در نشست خبری روز بدون پلاستیک با اشاره به مضرات استفاده از پلاستیک که هم محیط زیست و هم سلامتی انسان را به خطر می اندازد، گفت: براساس مصوبه شوراء اسلامی شهر تهران در سال ۸۸، شهرداری تهران ملزم به انتخاب جایگزینی مناسب به جای مصرف کیسه های پلاستیکی در مجموعه شهرداری شد.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران تا به حال حدود ۱۰۰ درصد از اهداف این مصوبه را محقق نموده است، افزود: متولی بهداشت کشور وزارت بهداشت است که تا کنون هیچ ممنوعیتی را برای استفاده از پلاستیک ها به ویژه در نانوایی ها که خطرات بسیار جدی را متوجه شهروندان می کند، لحاظ نکرده است.
معاون توسعه و پایش مرکز مدیریت محیط زیست شهرداری تهران عدم مدیریت پلاستیک ها و رهاسازی آن ها در طبیعت را یکی مهمترین معضلات محیط زیستی در جهان دانست و گفت: برای حل این معضل نیاز به جلب مشارکت شهروندان، حساس نمودن آن ها و مسئولین است تا با مشارکت یکدیگر، مصرف پلاستیک به حداقل کاهش یابد.
جعفری ادامه داد: دغدغه اصلی شورای اسلامی شهر تهران و مجوعه شهرداری، کاهش مصرف پلاستیک است که در این زمینه باید ضمن حمایت از  سمن ها و فعالان حوزه محیط زیست تسهیلات ویژه ای برای آن ها فراهم نمود.
در ادامه نشست خبری، افشین حبیب زاده رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حق و تکلیف در کنار یکدیگر معنا پیدا می کنند، بیان کرد: مجموعه شهرداری تهران به تنهایی قادر به حل تمامی معضلات محیط زیستی جامعه نیست و کمک دیگر بخش های دولتی و غیر دولتی را نیز می طلبد.
جندقی معاون خدمات شهری منطقه ۲ شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر سرطان زایی مواد پلیمری پلاستیک ها و هزینه هنگفتی که صرف تولید آن ها می شود، گفت: اطلاع رسانی به شهروندان و فرهنگسازی مصرف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و کیسه های پلاستیکی باید به صورت مطلوب صورت گیرد که این امر نیاز به همکاری همه جانبه از سوی تمامی سازمان های متولی دارد.
وی در پایان گفت: منطقه ۲ شهرداری تهران ۵۰۰۰ کیسه پارچه ای تولید و در میادین میوه و تره بار این منطقه در اختیار شهروندان قرار داده است.
لازم به ذکر است در حاشیه مراسم روز بدون کیسه پلاستیکی که با همکاری منطقه ۲ شهرداری تهران و کانون های محیط زیست مناطق برگزار شد، صدرالدین علی پور رئیس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و ناهید خداکرمی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به همراه دیگر مسئولین از غرفه سمن ها و محصولات ارائه شده توسط آن ها مانند کیسه پارچه ای و سفره نان بازدید کردند.

کد خبر
4345906

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

پیگیری روزانه وضعیت دریاچه ارومیه از مهمترین خواسته‌های رئیس جمهوری است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هدف سفر به ارومیه را ارائه گزارش عملکرد دستگاه اجرایی در اجرای پروژه‌های  احیای دریاچه ارومیه به رئیس جمهوری عنوان کرد و گفت: پیگیری روزانه وضعیت دریاچه ارومیه

دعوت محیط‌بانان از بیرانوند برای "همیاری در محیط زیست"

در آستانه روز ملی محیط‌بان، علیرضا بیرانوند-دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشور- با تعدادی از محیط‌بانان دیدار کرد. به گزارش ایسنا، در آستانه روز ملی محیط‌بان، تعدادی از محیط‌بانان کشور

از آماده‌باش پلیس فرودگاه‌ برای سفر حجاج تا دهه هفتاد و هشتادی‌هایی که مضیقه ازدواج ندارند

آماده‌باش پلیس فرودگاه‌ برای سفر ۸۶ هزار حاجی، دختران شین‌آبادی برای درخواست کارت ملی به دفاتر استانی ثبت احوال مراجعه کنند،ایران از واردکنندگان بزرگ آب مجازی، دهه هفتاد و هشتادی‌ها "

تیراندازی به آمبولانس هلال‌احمر کامیاران مصدومی نداشت

فرمانده پلیس آگاهی استان کردستان با اشاره به تیراندازی به آمبولانس هلال‌احمر در شب گذشته، 29 تیرماه گفت: در فضای مجازی اخباری در خصوص مصدوم شدن پنج نفر در این حادثه پخش شد که این خبر تکذی

صاحب بیشترین استارتاپ‌های زیست‌فناوری در منطقه هستیم

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان این که ایران صاحب بیشترین استارتاپهای زیست‌فناوری در منطقه است، گفت: در حال حاضر به لحاظ تولید علم در زیست فناوری در رتبه سیزدهم و در حوزه سلول‌های

پیشنهاد اختصاص امتیاز فوق‌العاده برای معلمان خوزستانی

رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پدیده ریزگردها در خوزستان باعث شده است که معلمان این استان را ترک کنند، در این زمینه پیشنهاد شد که افزایش انگ

حریم قیامدشت از بلاتکلیفی خارج شد

اعضای شورای برنامه‌ریزی استان تهران در جلسه امروز شنبه با اکثریت آرا تعیین حریم قیامدشت را مصوب کردند. به گزارش ایسنا، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که امروز به ریاست

بطحائی: انتشار تصاویری از شرکت‌کنندگان بی‌حجاب بداخلاقی رسانه‌ای بود

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که مرکز سمپاد به دنبال آن است که باشگاهی ایجاد و مدال آفرینان گذشته را دور یکدیگر جمع کند، گفت: امیدواریم به زودی این باشگاه راه‌اندازی شود. به گزار

دبیر انجمن صنفی: اختصاص ارز دولتی برای واردات کودهای کشاورزی خیانت به تولید ملی

پول‌نیوز - دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی اعلام کرد که دادن ارز دولتی به کودهای کشاورزی وارداتی در شرایطی که مواد مورد نیاز تولید این محصول در کشور با ارز آزاد وارد می شود خیان

آیا نوشیدن سه لیوان شیر در روز واقعا مفید است؟

پول‌نیوز - نوشیدن شیر گاو برای خیلی از افراد یک عادت روزمره و غیرقابل اجتناب است. با اینکه تحقیقات همیشه بر خواص شیر و لبنیات برای انسان تاکید می‌کند و شیر یکی از محبوب‌ترین غذاهاست، تحقیقات

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva