این سایت به فروش می رسد 09139135264


بر قراری بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی

بر قراری بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی


1401/06/22

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی گفت: از ابتدای امسال به علت تامین نشدن اعتبار موردنیاز بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی، بیمه این افراد قطع شده بود و هنرمندان به صورت شخصی بیمه حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند که از امروز دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ دوباره این پرداختی برقرار شد.


محمدحسین عسکرپور افزود: خوشبختانه تلاش‌ها از سوی این وزارتخانه نتیجه داد و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی و راهنمایان گردشگری تخصیص یافت.


وی افزود: پیرو پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط جلسه‌ای در روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریور با مدیرکل امور بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌دستی برگزار و مقرر شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌دستی از سه ماهه دوم سال اقدام شود و بنابراین صنعتگران برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را ندارند.


سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی گفت: با تخصیص این مبلغ بیمه ۲ هزا رو ۷۲۴ هنرمند صنایع‌دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، دوباره از امروز برقرار شد.


او در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع‌دستی از ابتدای سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده‌اند، نیز گفت: در این باره مذاکراتی را شروع کرده‌ایم و امیدوار هستیم به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این باره به صنعتگران و هنرمندان به زودی اعلام خواهیم کرد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top