خبر خوش بیمه سلامت برای پرستاران؛ واریز ۱۰۰۰ میلیارد اعتبار بابت پرداخت کارانه به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی

خبر خوش بیمه سلامت برای پرستاران؛ واریز ۱۰۰۰ میلیارد اعتبار بابت پرداخت کارانه به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی


1399/04/30

معاون برنامه‌‌ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت از واریز مبلغ هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد؛ به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ به ۳ ماه می‌رسد.


شاهرخ رامزی درباره هزینه‌‌کرد بیمه سلامت در زمینه درمان مبتلایان به کرونا اظهار کرد: نمی‌‌توانم بگویم هزینه تمام شده برای درمان بیماران کرونایی در بیمه سلامت به صورت تفکیک‌‌شده از سایر بیماران چه‌‌ قدر است زیرا بیماران مبتلا به کرونا نیز جزئی از بیماران سازمان بیمه سلامت هستند و اسنادشان نیز در چارچوب اسناد بیمارستانی به دست ما می‌‌رسد و هزینه آن‌‌ها پرداخت می‌‌شود.

وی افزود: به طور کلی از اسفند ماه 98 که کرونا در کشور شیوع یافت تا حدود بیستم فروردین‌‌ ماه که اوج مرحله اول این اپیدمی بود، مبلغی بیش از 5 هزار و 800 میلیارد تومان پول بابت خدمتی که از مؤسسات  طرف قرارداد بیمه سلامت دریافت شد، شارژ کردیم. 

رامزی در پاسخ به این سؤال که هزینه درمان هر بیمار مبتلا به کرونا برای بیمه سلامت چقدر است، تصریح کرد: بر اساس آن‌‌چه وزارت بهداشت اعلام کرده، میانگین هزینه هر بیمار بستری در بخش‌‌های عادی بیمارستان‌‌‌‌ها 2.5 میلیون تومان است که 90 درصد از هزینه‌‌های داروها و خدماتی که تحت پوشش بیمه سلامت است و به بیماران بستری ارائه می‌‌شود، توسط بیمه سلامت پرداخت می‌‌شود. 

معاون برنامه‌‌ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت گفت: روز شنبه، یک هزار میلیارد تومان به بیمارستان‌‌های دانشگاهی اعتبار تزریق کرده‌‌ایم که بر اساس دستور سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است این مبلغ بابت پرداخت کارانه پرستاران هزینه شود و به نوعی از زحمات پرستاران عزیز تقدیر و تشکر خواهد شد.

طاهر موهبتی، سرپرست سازمان بیمه سلامت نیز درباره واریز مبلغ یک هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی تصریح کرد: به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال 98 به 3 ماه می‌رسد و 70 درصد از مطالبات خرداد ماه 99 نیز پرداخت خواهد شد؛ این مبالغ در قالب مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی از سازمان بیمه سلامت تا روز شنبه به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی استارتاپ بیمه اول محفوظ است

بیمه اول
Top