پوشش 90 درصدي بيمه براي انسولين قلمي

پوشش 90 درصدي بيمه براي انسولين قلمي


1399/06/11

دکتر محمدرضا شانه ساز  در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین در ایران که به صورت نشست تصویری برگزار شد، افزود: کنترل دیابت به عنوان یک بیماری پیش رونده، از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که انسولین به شکل قلم می‌تواند به عنوان یک شیوه و روش جدید کنترل دیابت تلقی شود.

 

وی با اشاره به اهمیت تشخیص و کنترل بیماری دیابت در کشور، افزود: بعد از اجرای برنامه کنترل فشار خون، در نظر داشتیم که طرح سنجش قند خون را در کشور اجرا کنیم که به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاد اما، یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است که حتماً اجرا خواهد شد.

 

دکتر شانه ساز با اشاره به نیاز کشور به انسولین، گفت: تأمین انسولین بیماران دیابتی، ارزبری بالایی برای کشور دارد که در شرایط سخت تحریم‌ها، با دشواری‌هایی همراه است.

 

رئیس سازمان غذا و دارو، با اعلام اینکه ماهانه 800 هزار قلم انسولین نیاز کشور است، افزود: با افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین، شرکت دانمارکی قول داده است در سال اول 25 میلیون یورو و در سال دوم نیز 45 میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای ما حاصل کند.

 

وی ادامه داد: انتظار ما این است که ایران به عنوان سایت تولید قلم انسولین در منطقه بتواند صادرکننده این محصول باشد تا از این طریق، تراز مثبت حاصل شود.

 

دکترشانه ساز گفت: تعامل ما با شرکت دانمارکی، به شکل همکاری برد - برد خواهد بود زیرا، هزینه تولید در ایران بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای منطقه خواهد بود.

 

وی افزود: هیچ کشوری به لحاظ نیروهای داروسازی، غنای ایران را ندارد.

 

دکترشانه ساز گفت: انسولین قلمی از پوشش 90 درصدی بیمه برخوردار است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی استارتاپ بیمه اول محفوظ است

بیمه اول
Top