ملاقات‌های بیش از حد، علت اصلی عفونت کودکان سرطانی


1396/08/24

رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز گفت: ملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است. به گزارش ایسنا، دکتر «سیامک شیوا» در نشست ویژه‌ی خبری

ملاقات‌های بیش از حد، علت اصلی عفونت کودکان سرطانی

رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز گفت: ملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است.
به گزارش ایسنا، دکتر «سیامک شیوا» در نشست ویژه‌ی خبری توانمندی‌های مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: امروزه سرطان لنفوم کودکان قابل درمان بوده و سرطان لوسمی نیز تا حد زیادی قابل کنترل است و کودکان ما از کیفیت کم خدمات و روند درمان از دنیا نمی روند، بلکه عفونت سبب مرگ و میر آنان می شود که بخش عمده‌ی عفونت نیز ناشی از مراجعات و ملاقات‌های بیش از حد خانواده‌ها به بخش خون بیمارستان است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مرکز کودکان تبریز یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده‌ی خدمات تشخیصی کودکان کشور است که خدمات ارزنده‌ای را به بیماران شمالغرب کشور ارائه می‌دهد. هر چه توانمندی‌ها و امکانات بیمارستان بیشتر باشد، کیفیت خدمات ارائه شده نیز بهتر خواهد شد؛ چرا که کودکان موجودات حساسی هستند و یک لحظه غفلت موجب از بین رفتن یک کودک به عنوان امید و آینده‌ساز کشور می‌شود.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز با بیان این‌که حدود 80 متخصص کودک در مرکز آموزشی و درمانی کودکان مشغول به کار هستند، بیان کرد: بهترین متخصصان و پزشکان فوق تخصص کشور که در سطح بین المللی مطرح هستند، به بیماران ارائه‌ی خدمت می‌کنند.
شیوا با اشاره به توانمندی‌ها و اقدامات بیمارستان کودکان تبریز گفت: این بیمارستان حدود 48 سال پیش با اعطای یک خیر ساخته شد و مجموعه‌ی کنونی بعدها به ساختمان قدیمی افزوده شده است. ساختمان جدید بیمارستان نیز از هشت سال پیش کلید خورد. ولی روند پیشرفت آن به کندی پیش می رفت و با پیگیری‌های ریاست دانشگاه از چهار سال پیش، این ساختمان نیز به اتمام رسید.
وی افزود: بخش خون، نوزادان، اتاق CPR، بخش PICU و اورولوژی، رادیولوژی، اودیومتریو و نوار مغزی از جمله بخش هایی هستند که پیشرفت فیزیکی و توسعه ی خدمات درمانی در آن ها مشهود است.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز گفت: با توجه به حجم بالای مراجعان از کل منطقه ی شمالغرب کشور به این مرکز، در برخی موارد مجبور به بستر کردن بیماران در بخش های غیرمرتبط می شویم، که امیدواریم این مشکلات پس از افتتاح بیمارستان 530 تخت خوابه ی جدید کودکان در خاوران تبریز برطرف شود.
شیوا با بیان این که بیمارستان جدید کودکان تبریز تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: بیش از نیمی از این مرکز نیز با همکاری خیران تکمیل شده است و طی دو سال آینده شاهد افتتاح این مرکز خواهیم بود. همچنین روند توسعه و پیشرفت مراکز درمانی نیاز به همت بیشتری از سوی خیران دارد. هم اکنون نیز دو موسسه ی خیریه ی مستقر در بیمارستان وجود دارند که مشغول به ارائه ی خدمات رایگان به بیماران هستند.
وی در ادامه بیان کرد: امکان اسکان در مهمانپذیر برای خانواده ها و همراهان بیمارانی که از راه دور آمده و یا بی بضاعت هستند، نیز فراهم است و همراه سرای ساختمان جدید نیز پس از افتتاح کامل شروع به کار خواهد کرد.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان 33 میلیارد تومان بدهی دارد. ولی بدهی ها هیچ تاثیری بر ارائه ی خدمات نداشته است.
شیوا در ادامه از پذیرش ماهانه حدود دو هزار و 300 بیمار بستری در مرکز آموزشی و درمانی کودکان خبر داد و گفت: روزانه حدود 50 ترخیصی و به همان میزان نیز بستری داریم. همچنین ماهانه حدود 14 هزار نفر نیز به طور سر پایی پذیرش می شوند.
وی با ارائه ی توضیحاتی در خصوص نبود پزشک مقیم در اورژانس بیمارستان کودکان تبریز بیان کرد: سه پزشک کشیک به طور دائم در اورژانس حضور دارند. ولی پزشکان مقیم به علت تعرفه ی کم تمایل کمی برای حضور در اورژانس دارند.
وی در ادامه با بیان این که کمبود مسئول فنی در داروخانه ی بیمارستان کودکان علت اصلی تاخیر در ارائه ی فاکتور هشت برای بیماران هموفیلی است، عنوان کرد: این مشکل با مساعدت های معاونت غذا و دارو و چندین طرح داروسازی تا حدودی حل شده بود و امید است با پیگیری های به عمل آمده، مشکل کنونی نیز برطرف شود.
دکتر «جمال حسینی اقدم»، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این نشست با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طول چهار سال اخیر، اظهار کرد: نمی توانیم ادعا کنیم اقدامات این رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریزدر طول چهار سال گذشته بهترین بوده است، چرا که ملت ما شایسته ی بهترین ها هستند. اما در مقایسه با سال های قبل، تغییرات مثبت در حوزه ی بهداشت و درمان ملموس است.
وی افزود: توسعه ی فیزیکی شامل بیش از نیم میلیون متر مربعی اورژانس، دیالیز، بخش ویژه ی سوختگی و غربالگری سرطان است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با تاکید بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی رسانی بیان کرد: تمامی رسانه ها باید در نشر حقایق، دستاوردها و کاستی ها بکوشند.

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

آموزش در اولویت برنامه های سال ۹۷ هلال احمر - خبرگزاری مهر

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین برنامه‌ها در سال ۹۷، آموزش خواهد بود گفت: هر قدر برای پیشگیری تلاش کنیم هزینه نیست بلکه شکلی از سرمایه‌گذاری است. به گزارش خبرگزاری مه

مشکلات پرستاری در ایران با مهاجرت حل نمی شود - خبرگزاری مهر

خواهران دو قلوی رشته پرستاری، از انگیزه خود برای انتخاب این رشته پر دردسر و پر مخاطره گفتند. به گزارش خبرگزاری مهر ، نسترن و نسرین محجل متولد سال ۱۳۷۶ و دانشجوی رشته پرستاری در سراب از ت

بودجه ۲۰۰۰میلیارد تومانی پزشک خانواده در سال ۹۷ - خبرگزاری مهر

عضو هیات رئیسه مجلس با یادآوری پیش بینی ۲ هزار میلیارد تومان در بودجه ۹۷ برای طرح پزشک خانواده، محرومیت زدایی و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی و درمانی را ثمره و مزایای اجرای این طرح دانست.

مسافران نوروزی مراقب غذای رستوران های بین راهی باشند - خبرگزاری مهر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از مسافران نوروزی درخواست کرد در انتخاب رستوران های بین راهی دقت کامل را داشته باشند. به گزارش خبرگزاری مهر ، بهروز بنیادی با بیان اینکه در ایام نوروز تی

سال ۹۷ شاهد پویایی اورژانس در خدمات رسانی خواهیم بود - خبرگزاری مهر

سرپرست سازمان اورژانس کشور در پیام نوروزی، ابراز امیدواری کرد در سال ۹۷ شاهد پویایی اورژانس در خدمات رسانی به مردم باشیم. به گزارش خبرگزاری مهر ، در پیام نوروزی پیرحسین کولیوند، آمده است

بحران بی‌پولی یقه شرکت های دارویی را گرفت - خبرگزاری مهر

شرکت‌های تولید کننده دارو در کشور، سال ۹۶ را به عنوان بحرانی‌ترین سال به لحاظ مشکلات مالی عنوان می کنند. به گزارش خبرنگار مهر ، صنعت داروسازی کشور آن طور که دست اندرکاران این حوزه عنوان

طرح تحول سلامت با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه می یابد - خبرگزاری مهر

وزیر بهداشت در پیام، فرا رسیدن سال نو را تبریک گفت و تاکید کرد که طرح تحول سلامت با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه پیدا می کند. به گزارش خبرگزاری مهر ، در پیام رادیویی دکتر سیدحسن هاشمی

معرفی ۴۵۰۰مرکز متخلف بهداشتی به مراجع قضائی/تعطیلی ۱۰۴۴ واحد - خبرگزاری مهر

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: اکیپ های بازرسی بهداشت محیط تاکنون بیش از ۵۴۵ هزار مورد بازرسی از مراکز و اماکن و سامانه های آبرسانی داشته اند. به گزارش

تلاش برای تحقق رسالت دفاع از حقوق مردم و پرستاران - خبرگزاری مهر

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور، در پیام نوروزی، گفت: امیدوارم سازمان نظام پرستاری بتواند بیش از گذشته در تحقق رسالت دفاع از حقوق مردم و پرستاران موثر باشد. به گزارش خبرگزاری مهر ، در

تغییر وضعیت صدور پروانه مسئولین فنی شرکت های غذایی - خبرگزاری مهر

مشاور مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، از صدور پروانه فعالیت مسئولین فنی از طریق سامانه TTAC خبر داد. مهندس سعید رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: با توجه به لزو

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva