ترس استکبار جهانی از بازگشت امت اسلامی به هویت اصیل‌شان


1396/09/16

امام‌جمعه نجف اشرف تاکید کرد: امت اسلام بازگشت به هویت خود را آغاز کرده و این همان چیزی است که کشورهای اسلامی را به وحشت انداخته است. کمیسیون "نقش خود باوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقر

ترس استکبار جهانی از بازگشت امت اسلامی به هویت اصیل‌شان
امام‌جمعه نجف اشرف تاکید کرد: امت اسلام بازگشت به هویت خود را آغاز کرده و این همان چیزی است که کشورهای اسلامی را به وحشت انداخته است.

کمیسیون "نقش خود باوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب‌نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی" در دومین روز برگزاری سی‌ویکمین کنفرانس وحدت اسلامی برگزار شد.
به گزارش ایسنا، ناظمی اردکانی، معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب عصر روز چهارشنبه (۱۵ اذر) در این کمیسیون "نقش خودباوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب‌نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی" که عصر روز چهارشنبه (۱۵ آذر ماه) برگزار شد، به تشریح آیین نامه تأسیس اتحادیه‌های تقریب‌نهاد و نظام‌نامه احراز صلاحیت تشکل‌های تقریب‌نهاد کشورهای مختلف پرداخت.
در ادامه، زاهدی رئیس جلسه با تبریک ایام هفته وحدت و پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در عراق و سوریه، گفت: این پیروزی‌ها تنها پیروزی جغرافیایی و سرزمینی نبود، بلکه پیروزی بر روش دیکتاتور و جریان صهیونیسم بین‌الملل و نماد خوبی از وحدت امت اسلام در حوزه دفاعی و نظامی و استکبار بود، اگر امت اسلام در همه زمینه‌ها وحدت و اخلاص در عمل داشته باشد، و نهِ بزرگ به اصحاب زر و تزویر بزند، حتما به جایگاه والای خودش خواهد رسید.
وی ادامه داد: این توان و استعداد در جهان اسلام برای اینکه به یک ابرقدرت در حوزه‌های مختلف اعم از علم و فناوری و فکری و فرهنگی و ... برسد وجود دارد؛ برای رسیدن به جایگاه تمدن اسلامی بایستی تلاش و سعی همگانی در جهان اسلام برای  ایجاد خودباوری در افکار، روش‌ها و ارزش‌ها و به نوعی وحدت در عقیده و آرمان و نقشه راه جهان اسلام داشته باشیم.
زاهدی افزود: کنفرانس وحدت و به‌خصوص این کمیسیون فرصت خوبی است تا اندیشمندان و نخبگان حوزه‌های مختلف جهان اسلام برای ایجاد خودباوری با بحث و گفتگو بنشینند و نقش مؤثری در شکوفایی تمدن اسلامی داشته باشند.
وزیر سابق علوم و تحقیقات خاطرنشان کرد: ما باید با باورهای اسلامی به دنبال اقتدار علم و فناوری در همه حوزه های علوم تجربی، پزشکی، دفاعی نظامی، علمی، عقلی، نقلی و ... باشیم؛ دست به دست یکدیگر دهیم تا به جایگاه برتر علم و فناوری دست پیدا کنیم.
وی در ادامه به گام‌های جمهوری اسلامی ایران و از جمله مجمع تقریب مذاهب درباره وحدت، از جمله برگزاری همه ساله کنفرانس وحدت و تشکیل اتحادیه مختلف، برگزاری جایزه المصطفی در زمینه علم و فناوری، تأسیس دانشگاه ادیان و دانشگاه تقریب مذاهب و .. اشاره کرد و خواستار حمایت امت اسلام از ایران در این زمینه شد.
«لیاقت بلوچ»، رهبر جماعت اسلامی و دبیر شورای ملی همبستگی پاکستان،
در این کمیسیون ضمن تأکید بر ضرورت اقدامات هرچه بیشتر در جهت وحدت بین مسلمین، گفت: اگر ما همه امت اسلام نمی‌توانیم زیر یک چتر باشیم، می‌توانیم تلاش کنیم تا دست کم کمیته‌ای برای مبارزه با تروریسم تشکیل دهیم.
وی با تأکید بر اینکه باید گام‌هایی برای تعالی علمی مسلمانان داشته باشیم، پیشنهاد کرد سیاست‌های تجارت آزاد در بین امت اسلام مطرح شود، یک واحد پولی در بین این امت شکل بگیرد، منابع طبیعی خودش را به خوبی مدیریت کند، تابتوانیم به خودباوری برسیم.
حجت الاسلام قپانچی، امام جمعه نجف اشرف
ادامه داد: کشورهای عقب مانده اگر می‌خواهند به خود بازگردند، باید به کشورهای پیشرفته توجه داشته باشند؛ امت اسلام بازگشت به هویت خود را آغاز کرده و این همان چیزی است که کشورهای اسلامی را به وحشت انداخته است.
اتکا و اعتماد به خود در حوزه فناوری، پیاده سازی سیاستگزاری اقتصادی در کشورهای اسلامی، خودباوری مسلمانان برای استقلال سیاسی، وحدت حقوقی در دنیای اسلام،  از جمله مباحثی بود که در این کمیسیون بر آن تأکید شد.
در بخشی از این نشست، اراده، امید، وحدت، حیات‌بخشی مجدد به سنت‌های اسلامی، دست یافتن به یافته‌های بنیادین علمی و بکارگیری در توسعه تکنولوژی به عنوان ابزار خودباوری مورد بررسی قرار گرفت.
یکی دیگر  از شرکت کنندگان سوری حاضر در این جلسه با قدردانی از حمایت‌های ایران از سوریه در جنگ با تروریسم گفت: اگر امت اسلام از خواب برنخیزد و متحد نشود، تمام سرزمین‌های اسلامی و عربی نابود می‌شود.
" نقش رسانه در فرهنگ و تمدن سازی اسلامی"، "هویت مشترک اسلامی و تمدن نوین اسلامی"، "تأملی بر ضرورت تمدن نوین اسلامی؛ فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو"، "عوامل فراز و فرود تمدن نوین اسلامی"، " رهنمودهای قرآنی و روایی در ایجاد وحدت و تمدن نوین اسلامی"، " تبیین و بررسی نقش انقلاب اسلامی" و ... از جمله مقالات مطرح شده در این کمیسیون بود.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

حضور ۱۹ ناشر و خریدار بین‌المللی در رویداد TGC امسال قطعی شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، تعداد ناشران حاضر در TGC ۲۰۱۸ نسبت به سال گذشته افزایش چشم‌گیری داشته و به ۳۰ ناشر خواهد رسید. هم‌اکنون حضور نمایندگان ۱

«فیلشاه» وارد بازار بازی‌های رایانه‌ای می‌شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری مهر ، ‌همزمان با عبور فروش انیمیشن «فیلشاه» از مرز ۷ میلیارد تومان در گیشه سینماها، گروه «هنرپویا» بازی اندرویدی این اثر را به عنوان هدیه برای مخاطبان خود منتشر کرد.

محمدرضا بایرامی کارگاه رمان‌نویسی برگزار می‌کند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، علاقه‌مندان به دو شیوه ارائه رزومه ادبی و چکیده رمان در 8۰۰ کلمه یا معرفی و تایید حداقل یک نویسنده معتبر و سرشناس، می‌توانند به جمع فراگیران راه یابند. متقاضیانی ک

تدوین کتاب گزارش عملیات رمضان در جنگ ادامه دارد - خبرگزاری مهر

عبدالرضا سالمی نژاد نویسنده و ناشر ادبیات دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر ، گفت: این روزها مشغول آماده سازی ۲ جلد از مجموعه «نگاهی به حضور حماسی لشگر ۷ ولی عصر در دفاع مقدس» هستم که کارهایش را

«بزم باران» در کتاب‌فروشی‌ها - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، تاب «بزم باران(زندگی سردار شهید حاج حبیب لک زایی)» به قلم سعید عاکف و به همت انتشارات ملک اعظم، منتشر شد. عاکف در بخشی از مدقمه کتاب خود آورده است: این کتاب روایتی اس

ایران در سایت برخی از سفارتخانه های خارجی جزو مقاصد زرد است - خبرگزاری مهر

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی،  علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در دیدار با غلا

نگاهی به نظام افتخارات درژاپن/ کیارستمی ومتکی چگونه نشاندار شدند؟ - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر احسان جوانمردی دانشجوی دکترای فناوری اطلاعات دانشگاه توکیو در مقاله‌ای تحقیقی که آن را برای انتشار در اختیار مهر قرار داده، نظام مدال‌ها و افتخارات را در کشور ژاپن، مو

نهضت تاریخ شفاهی دفاع مقدس در خوزستان آغاز شده است - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد علیپور در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که شامگاه امروز در استانداری خوزستان برگزار شد، دفاع مقدس را ظرفیتی بسیار بزرگ برای ایران، خوزستان

۴ میلیون نفر از یادمان های دفاع مقدس خوزستان بازدید کردند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ عادل عساکره در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که شامگاه امروز در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۳۹ هزار دانش آموز به  یادمان

اختصاص۵ میلیارد تومان برای مراحل اولیه ساخت باغ موزه دفاع مقدس - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، فرامند هاشمی زاده، در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس که شامگاه امروز در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره پیگیری اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ اظهار کر

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva