رضایی: مسلمانان امروز راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند


1396/09/17

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس و حمایت آمریکا از این توطئه گفت: مسلمانان جهان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسراییل ندارند. به گزارش ایسنا، م

رضایی: مسلمانان امروز راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس و حمایت آمریکا از این توطئه گفت: مسلمانان جهان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسراییل ندارند.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی که در همایش «عمل در سایه وحدت»با حضور علمای اهل سنت و شیع سخن می‌گفت،افزود: از بزرگترین افتخارات مسلمانان جهان، وجود مبارک پیامبر اسلام است که با ولادت ایشان، هستی و آفرینش معنا یافت و بشریت امید تازه‌ای در خود احساس کرد.
وی ادامه‌ داد:حقیقت عالم آفرینش، دارای حکمت و فلسفه‌ای است که وجود نورانی پیامبر اسلام در کانون آن قرار دارد. همچنین از بزرگترین افتخارات ما مسلمانان این است که خداوند در قرآن فرموده اند «من و همه ملائک بر نبی مکرم اسلام صلوات می فرستیم"و این توصیفی است که برای هیچ یک از پیامبران بیان نشده است. امیدوارم بتوانیم این نعمت بزرگ را قدر بدانیم و تلاش کنیم مسلمان زیسته و مسلمان از دنیا برویم.
این استاد دانشگاه امام حسین (ع) با طرح یک سوال و اشاره به سرنوشت جهان اسلام، تصریح کرد: چرا ما با وجود قرآن مجید و پیامبر عظیم الشان و با پشتوانه‌ای به عظمت تمدن بزرگ اسلامی همواره باید در منطقه، شاهد جنگ ، خونریزی ، تفرقه افکنی و اشغال گری ایادی استکبار و استعمار باشیم؟
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر لزوم وحدت در جهان اسلام گفت: دستاوردهای پیامبر اسلام آنچنان بزرگ بود که توانست چندین تمدن بزرگ خلق کند و این تمدن‌ها در زمانی که اروپاییان در نهایت عقب ماندگی به سر می بردند، توانست تا قرن‌ها سراسر جهان را در سیطره خود قرار دهد.
رضایی خاطر نشان کرد: غربی‌ها سالیان طولانی از پیشرفت جهان اسلام در تعجب بودند. کالاها، علم، تمدن و ثروت جهان اسلام در سراسر جهان سرآمد بوده و این عظمت و شکوه چنان نمایان بود که کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند موجی عظیم علیه اسلام و پیشرفت های آن به راه اندازند. در نتیجه جنگهای صلیبی را به راه انداختند؛ به گونه ای که طی ۲۰۰ سال ۸ جنگ بزرگ بین مسیحیان و مسلمانان رخ داد. هر چند که با ظهور تمدنهای عثمانی و صفویه که پنج یا شش قرن به طول انجامید، اسلام دوباره دوران رونق خود را بازیافت.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: از صد سال قبل و متعاقب دوجنگ جهانی اول و دوم درهمه جا صلح برقرار شد ، اما نا‌امنی و جنگ در منطقه ما با کینه‌ورزی نسبت به تمدن اسلامی و انتقام‌جویی از جهان اسلام ادامه یافت و غده‌ای سرطانی به نام اسرائیل را در دل جهان اسلام به وجود آوردند که تا به امروز تبعات شوم آن ادامه دارد.
وی افزود: با نگاه به رفتار غرب و آمریکا به روشنی نوعی کینه‌ورزی و انتقام‌جویی قابل مشاهده است. بیش از ۱۰۰ سال است که مسلمانان و جهان اسلام را عقب نگه داشته‌اند و جغرافیای اسلام را مرزبندی و گروه بندی کرده اند. بنابراین اقدامات پنهان و آشکار غرب همچنان در امتداد جنگ‌های صلیبی است و متاسفانه روشنفکران ما نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند که آمریکا و غرب رفتار واحدی ندارند و دو نوع سیاست و رفتار را در جهان به نمایش می گذارند.
رضایی تاکید کرد: آنها خواستار بردگی جهان اسلام هستند؛ البته از دست نشاندگان و نوکرهای خود هم دفاع نمی‌کنند و نسبت به آنها بی وفایند. بلایی که بر سر شاه ایران و صدام حسین آمده و در آینده بر سر حکام سعودی خواهد آمد، گواه همین موضوع است.
وی در ادامه با تحلیل وضع موجود در منطقه گفت: اقدام دیروز ترامپ نسبت به فلسطین در روز میلاد پیامبر اسلام، معنایی جز تحقیر و اهانت به مسلمانان جهان نداشت و البته موضع گیری کشورهای اروپایی هم مکمل رفتار ترامپ است.
رضایی با بیان اینکه رفتار ترامپ نمونه روشنی از انتقام جویی و کینه‌توزی غرب علیه جهان اسلام است، افزود: جنگ‌های خونینی که در منطقه از طریق صدام و رژیم صهیونیستی شکل گرفته، بدون برنامه‌ریزی نبوده و به منظور انتقام جویی از ملت‌های مسلمان روی داده است.آنها دشمن اصلی اسلام بوده و به دنبال آنند که مبادا تمدن بزرگ اسلامی دوباره در جهان شکل بگیرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسلمانان امروز راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند، گفت :خوشبختانه این قیام از ایران با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شروع شده و با قیام در سایه وحدت می توانیم سعادت و تمدن از دست رفته را بازیابیم.
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با تأکید بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی گفت: دولت عربستان و امارات بیایند مسلمان بودن خود را اثبات کنند و شجاعانه ارتباط خود با آمریکا را قطع یا دیپلمات‌های خود را از آمریکا فرا بخوانند و یا این که تولید نفت خام خود را کاهش دهند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: امروز، روز تبلور اسلامیت ما در جهان اسلام و روزی است که باید صداقت ما در بیعت با پیامبر عظیم الشان اسلام اثبات شود؛ از این رو باید گفت که امروز روز قیام است.
رضایی در پایان اظهار کرد: آمریکا باید از موضع خودعقب نشینی کند. اگر چنین امری محقق نشود، جهان اسلام باید با اهرم هایی که در دست دارد، فشار خود بر آمریکا را افزایش دهد و باید توجه داشته باشیم که اگر آمریکا حرف خود را به کرسی بنشاند، آینده تلخی در انتظار جهان اسلام خواهد بود .نقش رهبران جهان اسلام در این آگاهی بخشی بسیار با اهمیت است و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب با حفاظت از ارزشهای انقلاب اسلامی ، پشتوانه ای عظیم برای کشورهای اسلامی و آگاهی بخشی به ملل مسلمانند.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

تأکید شمخانی بر وارد نشدن به FATF/ نگرانی‌ها باید برطرف شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز نعمتی نماینده مردم تهران و سخنگوی هیأت رئیسه مجلس در حاشیه نشست علنی مجلس و در جمع خبرنگاران در خصوص مباحث مطرح شده در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس که با حضور وزیر امو

تعیین تکلیف «عضویت همزمان اعضای اتحادیه‌های صنفی در شوراهای شهر» - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح استفساریه ماده ۳۲ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخاب شهرداران مصوب ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶ در دستور کار قرار گرفت و

آمریکا میخواست ما در برابر دنیا تنها بمانیم! - خبرگزاری مهر

دریافت 2 MB      کد خبر 4301361

تعیین اعضا و وظایف «ستاد رفع موانع تولید» توسط مجلس - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در دستور کار قرار گرفت 

عراقچی:مساعدت اروپا بستگی به پذیرش FATF از طرف ایران دارد - خبرگزاری مهر

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه، وزیر اقتصاد و دبیر شورای عالی امنیت ملی برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه ب

الزام بانک مرکزی به تشکیل هیات حل اختلاف بانکها و واحدهای تولیدی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی ایرادات شورای نگهبان به طرح الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر در دستور کار قرار گرفت و اصلاحات صورت گرفته در این طر

نمایندگان مازندران درمجلس درگذشت «محمدرضا علیزاده» را تسلیت گفتند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علنی امروز مجلس، تسلیت مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت زنده یاد محمدرضا علیزاده عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان قرائت

کمک ۴ میلیاردی رهبر انقلاب به جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، علاوه بر حمایت معنوی از این نهاد حمایتی، از ابتدای سال ۸۱ تا به امروز در مجموع مبلغی معادل یک میلیارد و ۸۲۷ میلیون تومان از سوی معظم‌له

بدعهدی آمریکا در بیانیه‌های الجزایر - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، به دنبال صدور بیانیه‌ الجزایر و امضای دستورالعمل اجرایی آن توسط کارتر در ۱۹ ژانویه۱۹۸۱، گروگان‌های آمریکایی از طریق الجزایر

سامان‌دهی سلاح های «عشایر»/۷۰ درصد عشایر در بسیج سازمان دهی شدند - خبرگزاری مهر

سردار نصرت الله سیف مسئول سازمان بسیج عشایر کشور در گفتو با خبرنگار مهر از سامان دهی سلاح های عشایر خبر داد و اظهار داشت: سلاح های عشایر ساماندهی شد تا عشایر بتوانند با در اختیار داشتن سلاح از ا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva