افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/10/26

افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق و کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در نهاوند آمارهای نگران کننده‌ایی هستند که ممکن است زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دی

افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی - اخبار تسنیم - Tasnim
افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی
افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق و کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در نهاوند آمارهای نگران کننده‌ایی هستند که ممکن است زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر شود.
۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
استانها
همدان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
نهاوند
وضعیت طلاق در شهرستان نهاوند مطلوب نیست و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد کرده به طوری‌که براساس اظهارات رئیس اداره ثبت احوال نهاوند در 9 ماهه نخست سال گذشته حدود 296 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده در حالی‌که این آمار در مدت مشابه امسال به 352 مورد افزایش یافته است.
 این آمار نشان می‌دهد وضعیت طلاق در سال 96 نسبت به سال گذشته افزایش 16 درصدی داشته که جای نگرانی دارد و نشانگر آن است که برنامه‌ها و اقدامات در حوزه پیشگیری و کاهش طلاق در شهرستان موفقیت و کارآیی لازم را نداشته است.
  آمارهای نگران کننده نشان می‌دهد که لازم و ضروری است که در این زمینه راهکارها و برنامه‌های اساسی توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جهت کاهش و پیشگیری پدیده طلاق ارائه شود.
افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند
رئیس ثبت احوال نهاوند گفت: در نه ماهه نخست  امسال  آمار طلاق در نهاوند در مقایسه با نه ماهه نخست سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.
روح‌الله مهدوی تبار اظهار داشت: متأسفانه در شهرستان نهاوند در نه ماهه نخست امسال در مقایسه با همین مدت مشابه در سال گذشته، آمار طلاق 16 درصد افزایش و همچنین طی این مدت آمار ازدواج هشت درصد کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: در نه ماهه نخست امسال تعداد 352 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با نه‌ ماهه سال گذشته که 296 مورد طلاق به ثبت رسیده بود افزایش 16 درصدی آمار طلاق را در نهاوند نشان می‌دهد.
وی با اشاره به کاهش آمار ازدواج در نهاوند، افزود: همچنین در نه ماهه نخست امسال تعداد هزار و 379 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته که هزار و 542 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در شهرستان را نشان می‌دهد.
افزایش آمار طلاق در نهاوند نگران کننده است
معاون فرمانداری نهاوند نیز گفت: افزایش 16 درصدی آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان نهاوند نگران کننده است و بررسی علت این پدیده‌ها باید به عنوان یک مصوبه در دستور کار ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرار بگیرد.
سیدرضا سلامتی اظهار داشت: برای بررسی علت و عوامل افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان باید یک کمیته ارزیابی تشکیل شود و دانشگاه‌ها نیز در این امر مهم ورود پیدا کنند.
وی تصریح کرد: باید علت افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان و فرهنگ‌سازی در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد و علل و مشکلات موجود در این زمینه بررسی شود و در این زمینه راهکار ارائه شود.
سلامتی افزود: افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان باید با آمار شهرستان‌های دیگر و در کل کشور مقایسه شود که بدانیم آیا این یک اپیدمی در کل کشور است یا فقط در شهرستان وجود دارد و این بررسی بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به افزایش پرداخت وام‌های ازدواج در نهاوند، عنوان کرد: در بحث افزایش پرداخت وام‌های ازدواج در شهرستان یک کار جهادی صورت گرفته است که جای تشکر دارد و همچنین روسای بانک‌های عامل شهرستان باید تلاش کنند که مشکلات موجود در این زمینه حل شود و این بانک‌ها بتوانند تا پایان سال همه سهمیه  خود را پرداخت کنند.
پدیده طلاق زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
کارشناس مسائل اجتماعی نیز در این خصوص گفت: طلاق به عنوان یکی از آسیب‌های مهم و جدی اجتماعی با بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی رابطه دارد و زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر بوده و تهدیدی اساسی برای دوام و قوام خانواده است.
مهرداد هوشمند اظهار داشت: افزایش طلاق در سطح جامعه تأثیرات و پیامدهای نامطلوبی برای خانواده و جامعه ایجاد می‌کند از این‌رو باید پیشگیری و کاهش این آسیب مهم اجتماعی در اولویت و دستور کار سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: برای کاهش آمار طلاق و موفقیت در برنامه‌ها همکاری و هماهنگی و هم‌افزایی همه نهادها و سازمان‌های مرتبط لازم و ضروری است و هر گونه کوتاهی و سهل‌انگاری در این زمینه ضایعات جبران‌ناپذیری در بنیان خانواده و تربیت فرزندان خواهد داشت.
هوشمند افزود: وضعیت طلاق در شهرستان نهاوند نیز مطلوب نیست و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد کرده به طوری‌که طبق آمار اعلام شده از سوی اداره ثبت احوال در 9 ماهه نخست سال گذشته حدود 296 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده در حالی‌که این آمار مدت مشابه امسال به 352 مورد افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: این آمار نشان می‌دهد وضعیت طلاق در سال 96 نسبت به سال گذشته افزایش 16 درصدی داشته که جای نگرانی دارد و نشانگر آن است که برنامه‌ها و اقدامات در حوزه پیشگیری و کاهش طلاق در شهرستان موفقیت و کارآیی لازم را نداشته است.
کارشناس اجتماعی بیان کرد: بنابراین لازم و ضروری است که در این زمینه راهکارها و برنامه‌های اساسی توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جهت کاهش و پیشگیری طلاق ارائه شود و مسئولان، خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی حساسیت و اهمیت بیشتری به این امر مهم داشته باشد.
هوشمند اظهار داشت: بررسی علل و زمینه‌های وقوع طلاق و تحلیل پیامدها و نتایج آن در جامعه و تأثیرات زیان‌بار آن برای فرزندان، خانواده‌ها و جامعه باید در جلسات و نشست‌های علمی و تخصصی مطرح شود.
وی تاکید کرد: اگر در این راستا اقدامات و برنامه‌های موثری نداشته باشیم به طور قطع شاهد افزایش بیشتر نرخ طلاق در جامعه خواهیم بود و این امر زمینه را برای بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند و تهدیدی جدی برای نهاد تربیتی و زیربنای خانواده محسوب می‌شود.
به گزارش
خبرگزاری تسنیم
افزایش 16 درصدی آمار طلاق در شهرستان نهاوند که به عنوان یکی از آسیب‌های مهم و جدی اجتماعی محسوب می‌شود و زمینه بروز بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی دیگر است، نگران کننده است که باید علت افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان و فرهنگسازی در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد و علل و مشکلات موجود در این زمینه بررسی شود و راهکارهای لازم ارائه و اجرایی شود.
گزارش از فاطمه ظفری
انتهای پیام/ ت
 

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

واکنش ظریف به سخنان خصمانه وزیر خارجه آمریکا

کدخبر: 507614 ،  محمد جواد ظریف،کشورمان در واکنش به اظهارات خصمانه و ضد‌ ایرانی وزیر خارجهآن را صرفا ناشی از بازگشت به یک عادت قدیمی توصیف کرد. ظریف در پیام توئیتری خود آورده است: دیپلماسی دغلکارانه آمریکا تنها بازگشت به عادات قدیمی است: ب

واکنش موگرینی به سخنرانی ضد ایرانی پامپئو

کدخبر: 507632 ،  فدریکا موگرینی،اتحادیه اروپا در واکنش به اظهارات امروزدربارهو برجام بیانیه‌ای را صادر کرد. در بیانیه موگرینی آمده است:‌ «ما امروز با دقت به سخنان وزیر خارجه مایک پامپئو گوش فرا دادیم، که نه تنها مخاطبان داخل ایر

واکنش معاون سابق کمیسیون اروپا به اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران

کدخبر: 507487 ،  معاون سابق کمیسیون اروپا بر این باور است که آمریکا چماق بزرگتری را در اختیار دارد تارا به خاطر تحریم‌هایبه عنوان گروگان نگه دارد. "گونتر ورهوگن" معاون سابق کمیسیون اروپا دربا شبکه راشا تودی گفت: در شرایطی که بروک

ظرفیتهای اروپا برای حفظ برجام

کدخبر: 507493 ،  با توجه به ظرفیت های محدودو همچنین تعلق بسیاری از شرکت ها و موسسات مالی اروپایی بهانتظار آن نمی رود که اتحادیه اروپا در عمل بتواند برجام را زنده نگهدارد.  خروج آمریکا از برجام با فرمان اجرایی دونالد ترامپ موجب شد تا دور جد

ارجاع سوال از رئیس‌جمهور به هیئت رئیسه

کدخبر: 507512 ،  سیدحسن حسینی شاهرودیکمیسیون اقتصادی  با اشاره به بررسی سوال از رئیس‌جمهور در این کمیسیون، اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود نمایندگان اقتصادی رئیس‌جمهور در این جلسه حاضر و به سوالات پاسخ دهند

نامه نمایندگان مجلس به ایرانیان خارج از کشور

کدخبر: 507524 ،  جمعی ازاسلامی که برخی از آنها از اعضای هیأت تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها هستند، نامه‌ای خطاب به ایرانیان خارج از کشور نوشتند. هدف از نگارش نامه نمایندگان که پس از تدوین گزارش تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها تهیه شده

۶ وزیر و ۲ نماینده خواستار رفع فیلتر توئیتر شدند

کدخبر: 507510 ،  با توجه به افزایش تقاضای عمومی ورسانه‌ای کشور برای رفع فیلتر توئیتر و فعالیت جوانان و رسانه‌ها در این فضا، امروز نامه‌ای با تایید وامضاء هشت نفر از اعضا کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (۶ نفر از اعضاءو دو نفر ا

واکنش نماینده مجلس به صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا

کدخبر: 507577 ،  یک عضو کمیسیونمجلس اظهارات رقیب خارجی آمریکا را تکرار آرزو‌های آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری بوش دانست و گفت: در این شرایط باید ایرانیان وارد چالش و رقابت افراط‌گری آمریکا نشده و با استفاده از فرجه‌ها و ظرفیت&

حاشیه‌ای بر نشست غیرعلنی مجلس

کدخبر: 507579 ،  یکی از مباحث در این نشست اصرار دولت برای تصویب مطالبات «اف.اِی.تی.اف» بود که در قالب اصلاحیه لوایح چهارگانهبه ویژهالحاقبه کنوانسیون مقابله یا تامین مالیاین روزها نقل محافلاست. ظریف وزیر خارجه ، سیدعباس عراقچی معاونو

واکنش مسکو به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا

کدخبر: 507585 ، روسیه به اظهارات «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در اندیشکده محافظه‌کار «هریتیج» واکنش نشان داد.  وزارت خارجه روسیه گفته که تلاش‌های آمریکا برای تغییر سیاست‌های داخلی و منطقه‌ای

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva