افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/10/26

افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق و کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در نهاوند آمارهای نگران کننده‌ایی هستند که ممکن است زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دی

افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی - اخبار تسنیم - Tasnim
افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق در نهاوند زنگ خطری جدی
افزایش ۱۶ درصدی آمار طلاق و کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در نهاوند آمارهای نگران کننده‌ایی هستند که ممکن است زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر شود.
۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
استانها
همدان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
نهاوند
وضعیت طلاق در شهرستان نهاوند مطلوب نیست و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد کرده به طوری‌که براساس اظهارات رئیس اداره ثبت احوال نهاوند در 9 ماهه نخست سال گذشته حدود 296 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده در حالی‌که این آمار در مدت مشابه امسال به 352 مورد افزایش یافته است.
 این آمار نشان می‌دهد وضعیت طلاق در سال 96 نسبت به سال گذشته افزایش 16 درصدی داشته که جای نگرانی دارد و نشانگر آن است که برنامه‌ها و اقدامات در حوزه پیشگیری و کاهش طلاق در شهرستان موفقیت و کارآیی لازم را نداشته است.
  آمارهای نگران کننده نشان می‌دهد که لازم و ضروری است که در این زمینه راهکارها و برنامه‌های اساسی توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جهت کاهش و پیشگیری پدیده طلاق ارائه شود.
افزایش 16 درصدی آمار طلاق در نهاوند
رئیس ثبت احوال نهاوند گفت: در نه ماهه نخست  امسال  آمار طلاق در نهاوند در مقایسه با نه ماهه نخست سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.
روح‌الله مهدوی تبار اظهار داشت: متأسفانه در شهرستان نهاوند در نه ماهه نخست امسال در مقایسه با همین مدت مشابه در سال گذشته، آمار طلاق 16 درصد افزایش و همچنین طی این مدت آمار ازدواج هشت درصد کاهش داشته است.
وی تصریح کرد: در نه ماهه نخست امسال تعداد 352 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با نه‌ ماهه سال گذشته که 296 مورد طلاق به ثبت رسیده بود افزایش 16 درصدی آمار طلاق را در نهاوند نشان می‌دهد.
وی با اشاره به کاهش آمار ازدواج در نهاوند، افزود: همچنین در نه ماهه نخست امسال تعداد هزار و 379 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که این آمار در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته که هزار و 542 واقعه ازدواج به ثبت رسیده است کاهش هشت درصدی آمار ازدواج در شهرستان را نشان می‌دهد.
افزایش آمار طلاق در نهاوند نگران کننده است
معاون فرمانداری نهاوند نیز گفت: افزایش 16 درصدی آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان نهاوند نگران کننده است و بررسی علت این پدیده‌ها باید به عنوان یک مصوبه در دستور کار ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرار بگیرد.
سیدرضا سلامتی اظهار داشت: برای بررسی علت و عوامل افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان باید یک کمیته ارزیابی تشکیل شود و دانشگاه‌ها نیز در این امر مهم ورود پیدا کنند.
وی تصریح کرد: باید علت افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان و فرهنگ‌سازی در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد و علل و مشکلات موجود در این زمینه بررسی شود و در این زمینه راهکار ارائه شود.
سلامتی افزود: افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان باید با آمار شهرستان‌های دیگر و در کل کشور مقایسه شود که بدانیم آیا این یک اپیدمی در کل کشور است یا فقط در شهرستان وجود دارد و این بررسی بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به افزایش پرداخت وام‌های ازدواج در نهاوند، عنوان کرد: در بحث افزایش پرداخت وام‌های ازدواج در شهرستان یک کار جهادی صورت گرفته است که جای تشکر دارد و همچنین روسای بانک‌های عامل شهرستان باید تلاش کنند که مشکلات موجود در این زمینه حل شود و این بانک‌ها بتوانند تا پایان سال همه سهمیه  خود را پرداخت کنند.
پدیده طلاق زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است
کارشناس مسائل اجتماعی نیز در این خصوص گفت: طلاق به عنوان یکی از آسیب‌های مهم و جدی اجتماعی با بسیاری از ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی رابطه دارد و زمینه بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر بوده و تهدیدی اساسی برای دوام و قوام خانواده است.
مهرداد هوشمند اظهار داشت: افزایش طلاق در سطح جامعه تأثیرات و پیامدهای نامطلوبی برای خانواده و جامعه ایجاد می‌کند از این‌رو باید پیشگیری و کاهش این آسیب مهم اجتماعی در اولویت و دستور کار سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی و دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: برای کاهش آمار طلاق و موفقیت در برنامه‌ها همکاری و هماهنگی و هم‌افزایی همه نهادها و سازمان‌های مرتبط لازم و ضروری است و هر گونه کوتاهی و سهل‌انگاری در این زمینه ضایعات جبران‌ناپذیری در بنیان خانواده و تربیت فرزندان خواهد داشت.
هوشمند افزود: وضعیت طلاق در شهرستان نهاوند نیز مطلوب نیست و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد کرده به طوری‌که طبق آمار اعلام شده از سوی اداره ثبت احوال در 9 ماهه نخست سال گذشته حدود 296 مورد طلاق در شهرستان نهاوند به ثبت رسیده در حالی‌که این آمار مدت مشابه امسال به 352 مورد افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: این آمار نشان می‌دهد وضعیت طلاق در سال 96 نسبت به سال گذشته افزایش 16 درصدی داشته که جای نگرانی دارد و نشانگر آن است که برنامه‌ها و اقدامات در حوزه پیشگیری و کاهش طلاق در شهرستان موفقیت و کارآیی لازم را نداشته است.
کارشناس اجتماعی بیان کرد: بنابراین لازم و ضروری است که در این زمینه راهکارها و برنامه‌های اساسی توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در جهت کاهش و پیشگیری طلاق ارائه شود و مسئولان، خانواده‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی حساسیت و اهمیت بیشتری به این امر مهم داشته باشد.
هوشمند اظهار داشت: بررسی علل و زمینه‌های وقوع طلاق و تحلیل پیامدها و نتایج آن در جامعه و تأثیرات زیان‌بار آن برای فرزندان، خانواده‌ها و جامعه باید در جلسات و نشست‌های علمی و تخصصی مطرح شود.
وی تاکید کرد: اگر در این راستا اقدامات و برنامه‌های موثری نداشته باشیم به طور قطع شاهد افزایش بیشتر نرخ طلاق در جامعه خواهیم بود و این امر زمینه را برای بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند و تهدیدی جدی برای نهاد تربیتی و زیربنای خانواده محسوب می‌شود.
به گزارش
خبرگزاری تسنیم
افزایش 16 درصدی آمار طلاق در شهرستان نهاوند که به عنوان یکی از آسیب‌های مهم و جدی اجتماعی محسوب می‌شود و زمینه بروز بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی دیگر است، نگران کننده است که باید علت افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج در شهرستان و فرهنگسازی در این زمینه مورد بررسی قرار گیرد و علل و مشکلات موجود در این زمینه بررسی شود و راهکارهای لازم ارائه و اجرایی شود.
گزارش از فاطمه ظفری
انتهای پیام/ ت
 

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

شرایط مجلس برای کاهش مصرف دخانیات در سال 97 مشخص شد+ جزئیات - اخبار تسنیم - Tasnim

شرایط مجلس برای کاهش مصرف دخانیات در سال ۹۷ مشخص شد+ جزئیات نمایندگان مجلس شورای اسلامی شرایطی برای کاهش مصرف دخانیات در سال ۹۷ مشخص کردند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱ سیاسی مجلس نظرات به گزارش

دیدار مدیران عامل پرسپولیس و تراکتورسازی در فرودگاه دوحه قطر + عکس - اخبار تسنیم - Tasnim

دیدار مدیران عامل پرسپولیس و تراکتورسازی در فرودگاه دوحه قطر + عکس مدیران عامل دو باشگاه پرسپولیس و تراکتورسازی در فرودگاه دوحه قطر با یکدیگر دیدار کردند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱ ورزشی فوتبال ا

وقتی نتانیاهو از «دیپلماسی آهن قراضه» نیکی هیلی درباره ایران تقلید می‌کند - اخبار تسنیم - Tasnim

وقتی نتانیاهو از «دیپلماسی آهن قراضه» نیکی هیلی درباره ایران تقلید می‌کند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه تلاش کرد از دیپلماسی «آهن قراضه» نماینده آمریکا در سازمان ملل برای

1600 روز بدون اقتصاد مقاومتی - اخبار تسنیم - Tasnim

۱۶۰۰ روز بدون اقتصاد مقاومتی ۱۳ اقتصاددان و فعال اقتصادی عملکرد دستگاه‌های مختلف را ۴سال پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارزیابی‌کردند. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵ رسانه ها خواندنی نظرات ب

وداع با شهدای گمنام در حسینیه سوخته درکه - اخبار تسنیم - Tasnim

وداع با شهدای گمنام در حسینیه سوخته درکه در پاسخ به جسارت به خیمه سیدالشهدا(ع) مراسم وداع با دو تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس امشب یکشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۶ از نماز مغرب و عشاء در حسینیه سوخته درک

همسر پورحیدری نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال شد - اخبار تسنیم - Tasnim

همسر پورحیدری نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال شد رئیس فدراسیون بسکتبال در حکمی، نایب رئیس بانوان این فدراسیون را منصوب کرد. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷ ورزشی توپ و تور ورزش بانوان نظرات به

پیام تسلیت رئیس‌سازمان مدیریت بحران در پی سانحه تهران- یاسوج - اخبار تسنیم - Tasnim

پیام تسلیت رئیس‌سازمان مدیریت بحران در پی سانحه تهران- یاسوج رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در پیامی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج و جان باختن برخی از هم‌وطنان را تسلیت گفت. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸

اصفهان| بالگرد‌ها در انتظار بهبود شرایط جوی برای اعزام به محل حادثه سقوط هواپیما‌ - اخبار تسنیم - Tasnim

اصفهان| بالگرد‌ها در انتظار بهبود شرایط جوی برای اعزام به محل حادثه سقوط هواپیما‌ استاندار اصفهان گفت: تاکنون ۲ مرتبه به منطقه هلیکوپتر اعزام شده اما نتوانستند جلو بروند و به عقب برگشتند و اکنون د

ظریف حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت - اخبار تسنیم - Tasnim

ظریف حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی حادثه دردناک سقوط هواپیمای مسافربری را تسلیت گفت. ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳ بین الملل سیاست خارجی نظرات به گزار

اصفهان| آمادگی هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان برای حضور در عملیات جستجوی هواپیما - اخبار تسنیم - Tasnim

اصفهان| آمادگی هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان برای حضور در عملیات جستجوی هواپیما رئیس امور شهرستان‌های هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان اصفهان از آمادگی موتورسواران برای حضور در عملیات جس

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva